רומאריו פורש בגיל 42

אחד מגדולי החלוצים בעולם וכדורגלן העולם בשנת 1994 לאחר שהוביל את ברזיל לזכייה במונדיאל הודיע כי החליט לתלות את הנעליים: "זה נגמר, לא אשחק יותר".

יום שישי 28 מרץ 2008
אבירם גולדשטיין
 רומאריו דה סוזה פריה, או הידוע יותר לכולנו בשמו הקצר רומאריו הודיע על פרישתו ממשחק כדורגל פעיל בגיל 42 כאשר מאחוריו לא פחות מאשר 27 שנים של שחקן פעיל.

רומאריו, אחד מאגדות הכדורגל בכל הזמנים הוא אחד משחקני הכדורגל היחידים עם יותר מ- 50 שערים במשחקים בינלאומיים ונחשב לאחד מטובי החלוצים בכל הזמנים בעולם.

רומאריו שהחל את דרכו בקבוצת ואסקו דה גמה בברזיל בשנת 1987, אמר היום: "זהו, אני לא מתכוון לשחק יותר, אני לא בכושר. אני לא מתכוון לחזור לואסקו והגעתי להחלטה בעצמי כיוון שאני לא משחק כבר זמן כיוון שואסקו לא משלמים אבל הקשר הידידותי ביני לבין ואסקו ימשך". 

החלוץ "הענק" (גובהו רק 1.68 מטרים) הודיע כי הוא פורש גם מאימון הקבוצה. לגבי המשך תוכניותיו ציין רומאריו: "כעת אני יוצא לחופשה בקראביים, ואני רוצה להיות עם הילדים שלי". רומאריו ימשיך לסייע להתאחדות הברזילאית לקראת מונדיאל 2014.

לאחר עונה אחת במדי ואסקו כרומאריו הצעיר, עבר להולנד ושיחק במדי פ.ס. וו איינדוהבן ולאחר ארבע עונות במועדון הפאר ההולנדי, שכללו שלוש אליפויות עבר רומאריו לברצלונה בשנת 1993 כדי להרכיב את אותה קבוצה מופלאה שאימן אותה דאז יוהן קרויף. החלוץ הפורה, חזר לברזיל לשורות פלמנגו לפני ששב ל"סיבוב נוסף" באירופה הפעם במדי ולנסיה הספרדית. בין היתר הספיק רומאריו לשחק גם בארה"ב בליגת ה- MLS ומספר חודשים בסידני באוסטרליה.

בשנה שעברה, הפך רומאריו לשחקן השני בהיסטוריה של הכדורגל אחרי פלה שהבקיע לזכות ואסקו דה גמא בתאריך ה - 21 למאי  את שערו ה - 1,000 בקריירה.

בשנת 1994 הוביל את נבחרת ברזיל לזכייה במונדיאל שנערך בארה"ב, כאשר הוא כבש 5 שערים בטורניר ומספר חודשים לאחר מכן זכה בתואר כדורגלן השנה בעולם. סה"כ היו לרומאריו 70 הופעות בנבחרת ולזכותה כבש 55 שערים.

תמונות: רויטרס.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק