תבוטל התוצאה במשחק הנוער

אמנם במכבי נתניה מבהירים כי שקית המים לא נחתה על הקוון במשחק גביע הנוער בין נתניה למכבי פ"ת, אולם ההתאחדות תבקש ביטול התוצאה. דובר נתניה איציק גניש: יו"ר ההתאחדות צריך להיות ולא מעורב

שבת 29 מרץ 2008
אשר גולדברג

תוצאת המשחק בין קבוצת הנוער של מכבי נתניה שגברה אתמול  1:2 על מכבי פתח תקווה במסגרת רבע גמר הגביע, תבוטל כמעט בוודאות. האירוע המרכזי היה  בזמן המשחק בו נזרקה שקית מים על הקוון, ושופט המשחק שי שטרית החליט להפסיק את המשחק למספר דקות.

אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות נכח ביציע בזמן המשחק. יש  לציין, כי לוזון עצמו מקורב לקבוצת מכבי פתח תקווה. בנו של יו"ר ההתאחדות מאמן את הקבוצה ואחיו מנהלה. כאמור,  בזמן המשחק נזרקה שקית ובתוכה נוזל לא מוגדר. בהתחלה החליט שופט המשחק כי מדובר בשקית שתן, אבל בנתניה הבהירו כי מדובר רק בשקית מים, שלא פגעה בקוון כלל. 

הבוקר אמרו בכירים בהתאחדות כי לא יהיה מנוס מלבקש את ביטול תוצאת המשחק וכי בית הדין יקבע אם יערך משחק חוזר או להעניק ניצחון טכני למכבי פתח תקווה.

המשחק כאמור הופסק למספר דקות על ידי שופט המשחק שי שטרית בעקבות האירוע שקבע: "חששתי לחיי". לוזון ירד בעקבות האירוע מהיציע לכיוון השופט ואמר: "תפסיק את המשחק עכשיו. אני לא רוצה ניצחון טכני, מבחינתי שיעשו את המשחק במקום אחר". בעקבות כך ענה שטרית ללוזון: "תהיה רגוע, הכל בסדר".

בנתניה מאד כעסו על הביקורת שהוטחה לעברם וחבר הנהלת המועדון, איציק גניש, הבהיר את עמדת הקבוצה: "יו"ר ההתאחדות לכדורגל צריך להיות נקי, לא מעורב ונייטרלי. אסור לו לצעוק, להתערב, להפריע ולהשפיע על שופטים במהלך המשחק".

גניש אף התייחס לייחוס המשפחתי של יו"ר ההתאחדות וליריבה: "כמובן הזיהוי שלו עם מכבי פתח תקווה, כמי שניהל אותה שנים והעובדה שהמועדון שייך לאחיו ואף שבנו מאמן את קבוצת הנוער של המועדון, משפיעים בצורה מודעת ולא מודעת על שופטי הכדורגל. צריכים לשים לזה סוף". 

צילום: האתר הרשמי של מכבי נתניה

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק