עדיין לא התאקלם באירופה

במכבי ת"א סימנו אותו כמחליף לאנטוני פארקר, אצל פיני באולימפיאקוס הוא לא הסתגל ובברצלונה חשדו שהוא הסתיר פציעה. אלכס אקר מגיע ביום שלישי להיכל עם בארסה. האם הוא יחל לפרוע שטרות דווקא נגד מכבי?

יום ראשון 30 מרץ 2008
שלמה חסיד

על אלכס אקר, אחד מכוכבי ברצלונה, אמרו שהוא יהיה אנטוני פארקר הבא. במכבי ת"א עקבו אחריו בדריכות, המנהל מוני פנאן והסקאוטר, דן שמיר, נסעו במיוחד למחנה האימונים לליגת הקיץ של ארצות הברית כדי להתחקות אחריו, וכשפארקר שוחרר לטורנטו, במכבי היו בטוחים כי הצליחו להניח את ידם על המחליף הראוי למלך. 

אלא שאז צץ משום מקום פיני גרשון שהתמנה באותם ימים למאמן אולימפיאקוס, והצליח לגנוב את התכשיט תמורת חוזה אסטרונומי. לשמחתם של אנשי מכבי תל אביב, אקר התגלה באולימפיאקוס כסחורה הרבה פחות חמה ממש שחשבו. גורם בכיר באולימפיאקוס באותם ימים אמר ל-TELESPORT: "אקר בהחלט שחקן טוב, אבל הבעיה שלו שהוא חושב שהכל יילך לו בקלות, שהיורוליג זה כלום ושהוא פשוט ינוח כל הדרך ל-NBA בלי להתאמץ יותר מדי, בגלל זה השידוך בינו לבין אולימפיאקוס לא הלך טוב".

קיץ לאחר מכן, אקר שוב נפלט לשוק ושוב קיבל חוזה במיליונים, הפעם מברצלונה, אלא ששוב החתונה כמעט התפרקה. עיתונאי מקורב לקבוצה הספרדית סיפר: "אחרי תחילת העונה פתאום התברר בברצלונה שאקר פצוע בברך ושהוא הסתיר מהם את הפציעה. כשהם הבינו את זה,  הם כעסו עליו מאוד והוסיפו חוזה בסעיף שלו לפיו אם יתברר שהפציעה היא ישנה, המועדון לא ישלם לו על החודשים שבהם הוא בילה בחוץ. אקר נאלץ להסכים כי אחרת היו חותכים אותו".

השבוע אקר יפגוש עם ברצלונה את מכבי תל אביב בשני משחקי ההצלבה של היורוליג (משחק שלישי, אם יהיה צורך, יערך בשבוע הבא). אז האם מכבי ניצלה בעבר מהעיסקה עם אקר? מוני פנאן לא בטוח: "אני לא יודע מה הסיפורים על כך שיש לו קשיי הסתגלות. הרבה שחקנים צעירים שמגיעים מאמריקה ישר לאירופה, צריכים את הזמן שלהם בשביל להתאקלם. תלוי מי לוקח את השחקן ואיך הוא מטפל בו. אלכס אקר היה מועמד למכבי ת"א, אקר הוא פשוט שחקן מצוין, אני לא יודע מה נחליט לגביו בעתיד, אבל יש לו את כל התכונות בשביל להיות כוכב באירופה ולא רק באירופה".

נבן ספאחיה, מאמן טאו ויטוריה מפרגן: "אני זוכר שרצינו את אקר אבל הוא חתם באולימפיאוקס תמורת סכום גבוה מאוד. מדובר בשחקן יוצא מן הכלל, ונכון שהוא לא מצליח, אבל לפי דעתי הטעות שלו היא שבשנתיים הוא החליף שתי קבוצות גדולות. לוקח זמן להסתגל במעבר גם מאמריקה לאירופה וגם מקבוצה לקבוצה, כשמדובר בשחקן צעיר זה עוד יותר קשה. אני בטוח שבעתיד אלכס אקר זה שם שעדיין יצליח, אין לי ספק שגם בשנה הבאה ירצו אותו, ואם הוא לא ישאר בברצלונה, תהיה לו קבוצה. החוכמה מצידו תהיה להסיק את המסקנות הנכונות מהכישלון של השנתיים האחרונות כדי לא לחזור על עצמן, ולהיות סוף סוף השחקן שכולם רוצים. תזכרו שגם כריסטיאנו רונאלדו במנצ'סטר יונייטד לא פרח בשנה הראשונה, אבל פרגסון האמין בו ועכשיו הוא קוצר את הפירות".

אחד שמכיר היטב את הכדורסל האירופאי הוא אפי בירנבוים שבטוח: "אלכס אקר הוא לא הכוכב של ברצלונה, אבל הוא בהחלט שחקן משמעותי ובהחלט שחקן שמסוגל בערב אחד להתפוצץ ולנצח את המשחק. צריך לשים אליו לב. אני דווקא חושב שהוא שיחק מצוין אצל פיני באולימפיאקוס. נכון שהוא לא היה אנטוני פארקר, אבל עדיין הוא נתן עונה טובה. אני באופן אישי הופתעתי שפיני שיחרר אותו, לא ידעתי על הסיפורים על קשיי ההסתגלות, השנה הוא פחות טוב כי הוא היה פצוע, באופן כללי מכבי יכולה להיות רגועה, היא תעבור את ברצלונה. ברצלונה קבוצה בחצי דרגה או דרגה פחות טובה מריאל מדריד שאותה מכבי עברה וניצחה בשני משחקים".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק