תם חלום היורו

באליפות אירופה לא נהיה: נבחרת הנערים של ישראל סיימה את התמודדותה מול מקבילתה מאנגליה בתיקו 2:2. ניצחון 1:3 של צרפת על רוסיה שלח את הנבחרת הצרפתית ליורו

יום ראשון 30 מרץ 2008
מערכת TELESPORT
נבחרת הנערים סיימה את משחקה מול נבחרת אנגליה בתיקו 2:2 במשחק האחרון במסגרת שלב העילית של אליפות אירופה עד גיל 17, ולא תקח חלק ביורו 2008 שייערך בחודש יוני הקרוב באנטליה. מליס העלה את האנגלים ליתרון בדקה ה-11, ו-6 דקות אחר כך הצליח עידן טואף לעצור פנדל ולהשאיר את ישראל במשחק. מוחמד גאדיר (38) וסמיר חכים (63) הצליחו להשלים מהפך זמני, אך דלפונסו (80) קבע את תוצאת המשחק.

פתיחת הטורניר היתה נפלאה לחניכיו של מוטי איווניר, שניצחו במשחק הראשון 1:3 את רוסיה, אך הפסד במשחק השני 3:2 לצרפת, גרם להם להיות תלויים לא רק בעצמם, אלא גם ברוסים. הערב, ישראל היתה חייבת לנצח את אנגליה, ובנוסף היתה חייבת שבמשחק המקביל, מוליכת הבית צרפת תאבד נקודות מול רוסיה. אך צרפת השיגה ניצחון 1:3, והעפילה ליורו 2008. 

 מחצית ראשונה:

הנבחרת האנגלית פתחה טוב את המשחק והרבתה לתקוף את שערו של טואף, בניגוד לחבורה הישראלית שנראתה מפוחדת ומהוססת. 

בדקה ה-11, ג'ייקוב מליס העלה את האנגלים ליתרון 0:1
. הגבהה למרכז הרחבה הגיעה אל מליס, שבעט מדוייק לחיבורים והעלה את קבוצתו ליתרון מוצדק.

בדקה ה-17, נשרק פנדל לזכותה של אנגליה לאחר עבירה של חנא נאסר על דונלדסון ברחבה. האחרון ניגש לבעוט את בעיטת העונשין, בעט למרכז השער וטואף היה דרוך והדף.

בדקה ה-26, סיום תרגיל יפה של הנבחרת הישראלית לאחר בעיטה חופשית לזכותה, כמעט ומצא את גאדיר אך הוא לא הספיק להגיע אל הכדור.

מאז הדיפת הפנדל, השתלטה הנבחרת הישראלית על המשחק, אך לא הצליחה לתרגם את השליטה להזדמנויות ליד השער.

בדקה ה-38, מוחמד גאדיר השווה את התוצאה ל- 1:1. גאדיר השתלט על כדור עומק שנשלח לעברו, התקדם מעט ובקלילות הכניע את השוער האנגלי.

מחצית שניה:

בדקה ה-60 סמיר חכים עבר את שומרו, אך כשל באחד על אחד מול השוער האנגלי.

בדקה ה-63, סמיר חכים העלה את ישראל ליתרון 1:2 והשלים את המהפך. חכים קיבל כדור טוב מאייל גולסה, ולא התבלבל לבדו מול השער.

בדקה ה-73, פיראס מוגרבי נותר לבדו מול השוער, אך בעט חלש ישירות לידיו.

בדקה ה-80, דלפונסו, לאחר דאבל פס עם דונלדסון, כבש וקבע את תוצאת המשחק- 2:2.


הרכב ישראל: עידן טואף, מישל נחמיאס, ריף פרץ, גל מאיו (פיראס מוגרבי 55'), חנא נאסר, ניר ביטון, ברק משה, אייל גולסה (מור בן עמי 79'), פיליפ אבו מנא, סמיר חכים (דור מליחי 65') ומוחמד גאדיר.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק