אירופה זה לא ספרד

ליגת האלופות: בניגוד למצב בליגה המקומית, ניצלה ברצלונה הפוגה ממאבקי האליפות כדי לנצח 0:1 את שאלקה בגילזרקיירשן ולהתקרב לחצי הגמר. בוז'אן כבש לקאטלונים

יום שלישי 01 אפריל 2008
מערכת TELESPORT

כמה ששחקני ברצלונה אוהבים את ליגת האלופות. שקט, שלווה, אין לחץ מקומי במיוחד במשחקי החוץ. הפעם הקאטלונים נסעו עד לגילזרקיירשן וניצחו משער קטן של בוז'אן 0:1 מול שאלקה הגרמנית.

התקשורת בספרד כבר מעוניינת לשלוח את פרנק רייקארד, מאמן ברצלונה, לפנסיה מוקדמת. ההולנדי בדרך כלל לא לוקח ללב יותר מדי, ההוכחה נראתה היום (שלישי) ברבע גמר ליגת האלופות. ברצלונה הייתה דרוכה ושקטה למשחק והשיגה שער חשוב לגומלין, בזכות מהלך מצויין במחצית הראשונה.

השילוב של בוז'אן, הנרי ואטו היה בהחלט מצויין בהתקפה. אייניסטה טיפל במסירות מהקו האחורי ויצר את המהלך שהוביל לשער. הגרמנים כמעט והשוו במחצית השנייה, אבל יום טוב של ואלדס בשער מנע שוויון.

קשה לבוא בטענות לסגנית אלופת גרמניה. שאלקה התמודדה מול יריבה מסודרת, מסורתית ומאומנת היטב. הגרמנים לא שלטו במחצית הראשונה וספגו. במחצית השנייה הסיפור היה שונה, מצבים נוצרו, אבל חוסר מזל מול השער מנע שער שוויון מוצדק.  

מחצית ראשונה: הנרי מפרגן לבוז'אן

ברצלונה שלטה מפתיחת המשחק, ויצרה את המצב המסוכן הראשון: כדור מצויין הגיע לאיינסטה, שניסה להכניע את נוייר, אך השער של שאלקה ניצל מספיגה. 

השער של ברצלונה היה באויר, שלוש דקות לאחר מכן, אותו אייניסטה חתך את כל ההגנה של הגרמנים עם מסירת עומק יוצאת מהכלל להנרי. הצרפתי בעט פעם ארשונה לגופו של נוייר, ובפעם השנייה שיחרר כדור רוחב פנטסטי לבוז'אן, שמקרוב כבש - 0:1 מהיר לבארסה. 

לאחר השער ניסתה שאלקה לחזור למשחק, עם הזדמנויות של קוראני ו-ווסטרמן, אך ולדס והגנת ברצלונה מנעה שער שוויון. 

מחצית שנייה: שאלקה מייצרת מצבים, אך לא כבשה

שאלקה עלתה בטירוף במחצית השנייה: בדקה ה-50 פאנדר שלח בעיטה מצויינת לשער, אבל ואלדס היה במקום. בדקה ה-63 ברצלונה יצרה מצב ראשון במחצית השנייה, כדור נהדר הגיע לאייניסטה, שבעט היטב, אך נוייר היה במקום. 

למרות הפיגור, שאלקה לחצה כדי להשיג שער. בדקה ה-70 ארנסט קיבל כדור מצויין ושלח בעיטה מצויינת שלא נכנסה. דקהה לאחר מכן כדור מצוין של אלטינטופ אבל הבעיטה עברה סנטימטרים מהקורה.

שאלקה 04: נוייר, ראפינה, בורדון, קרסטיגיק, ווסטרמן, ארנסט, קובישביילי, אוסמואה (לארסן, 74), פאנדר, קוראני (ויסנטה סאנצ'ז, 60) ואלטינטופ (לאבנקראנדס, 90). 

ברצלונה: ולדס, זאמברוטה, פויול, מיליטו, אבידל, צ'אבי, יא יא טורה (מארקז, 74), אייניסטה, בוג'אן (סילביניו, 86), אטו (ג'יובאני, 82) ותיירי הנרי. 

תמונות: רויטרס.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק