ברוכים הבאים לפלאו בלוגרנה

מטרים ספורים מהקאמפ נואו ממקום היכל הכדורסל של ברצלונה. האולם שמשמש לעיתים גם כמגרש הוקי וכדוריד נחשב למבצרון לא פחות מהיכל נוקיה. ואיך נדע אם מכבי הפסידו? אם ההמנון ינוגן גם בסיום

יום רביעי 02 אפריל 2008
מתן שמי

 כמעט במקרה, לפני כשבועיים, מצאתי עצמי בברצלונה. רגע לפני שניחסתי את קבוצת הכדורגל של ברצלונה בהפסד הביתי 2:1 לויאריאל, החלטתי לצאת ולרגל אחרי קבוצת הכדורסל המקבילה שתפגוש מחר את מכבי ת"א במשחק השני של שלב ההצלבה.

אם תגיעו כאוהדי מכבי גאים לעיר הקטאלונית הגאה לא פחות, בוודאי תעלה מיד השאלה "אנחנו לא בקאמפ נואו?".

אז זהו שלא, זה רק כמעט. כיאה למועדון שמתגאה בכל ענפי הספורט השונים מכדורגל ועד הוקי רולר, מגרש הכדורסל שהוקם ב-1971 המשמש לרגעי הצורך גם לקבוצות הכדוריד, הוקי רולר ואפילו קבוצת הכדורגל אולמות של המועדון, ממוקם מחוץ למוזיאון של קבוצת הכדורגל המפוארת ואם תרצו להיות מדויקים אף יותר, חמישה מטרים מן הקאמפ נואו הענקי.

אולם הכדורסל הנקרא "ארמון הכחול-אדום" {פלאו בלוגרנה} בעקבות צבעי המועדון, מכיל כ-8,250 מקומות {1750 מקומות פחות מהיכל נוקיה} ובדיוק כמו ההיכל הצהוב, יכול להפוך בכל יום נתון קבוצה בינונית וחלשה לקבוצה מסוכנת עד מאוד שרק לפני שבוע גברה על סגנית אלופת אירופה, צסק"א מוסקבה.

אם במשחקי ליגת האלופות שירת אוהדי ברסה מעבירה בכם צמרמורת, אז תתכנסו לארוז מהר אף יותר את המזוודות לקראת הטיסה לספרד. כמו בכל קבוצות הספורט השונות של המועדון, בכל משחק של קבוצת הכדורסל מתנגן המנון הבלאגרונה לפני שריקת הפתיחה ולטובת האוהדים בצהוב, כדאי מאוד כי בסיום הקרב עם אלופת ישראל התקליטן המקומי לא ישמיע ברקע את ההמנון שוב מאחר וזהו סימן לניצחונה של ברסה.

בדומה מאוד ליציע "הקופ" המפורסם של ליברפול המכיל כ-30,000 מקומות, אולם הפלאו בלוגרנה מציג קונטרה קטנה הרבה יותר מבחינת המימדים, המורכבת מכמה עשרות אוהדים שמטרתם היחידה היא לעודד, ותוצאת המשחק משנית לחלוטין. תוך כדי שירת ההמנון כל כמה דקות בהתרגשות עילאית כאילו הייתה זו הפעם הראשונה, האוהדים הדרוכים מביניכם ישמעו גם קללות בלתי פוסקות לעבר היריבה השנואה, ריאל מדריד, שמבחינת הקטלאנים חשובות לא פחות מניגון ההמנון. 

צילומים: האתר הרשמי של ברצלונה

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק