אנחנו קרובים לדאבל

מאמנה של בית"ר ירושלים, יצחק שום מרגיש כי המטרות של העונה מתחילות להתגשם: 19 שנה לא לקחנו גביע.אוחנה: פיספוס ענק. הגיע לנו הארכה. בית"ר השיגה ניצחון 2:3 על כפ"ס משער של יואב זיו

יום רביעי 02 אפריל 2008
אשר גולדברג

מי שחשב שבית"ר ירושלים תטייל לכיוון החצי גמר הגביע בקלות, טעה ובגדול. אלופת ישראל השיגה ניצחון קשה 2:3 מול הפועל כפר סבא, שגילתה המון אופי במחצית השנייה, אך נכנעה לשער ניצחון של יואב זיו.

איזה שוני בין שתי המחציות באיצטדיון טדי: מחצית ראשונה פשוטה לבית"ר ירושלים, שעלתה לצמד מהיר מעמית בן שושן. 

במחצית השנייה תצוגת נפל של האלופה, שנרדמה לחלוטין וגרמה ליריבתה לחזור ולשנות את האווירה. גול גדול של יואב זיו, שבטאצ' מצויין כבש שער יפיפה. עכשיו התור לחצי הגמר, ורמת גן צפוייה חגיגה של אוהדי בית"ר.

חבל חבל על כפר סבא. חניכיו של אלי אוחנה, חזרו מפיגור שני שערים ועוד במשחק חוץ קשה, אבל ברגע אחד איבדו  את היוקרה. הגיע בהחלט הארכה לבחורים בירוק, אבל בסופו של דבר המילים הטובות למחצית שנייה מצויינת. כעת כפר סבא תתכונן לקראת הליגה ומאבקי התחתית לקראת המפגש מול ק"ש.  

יצחק שום: יהיה נחמד שיהיה דרבי בית"רי בחצי הגמר. אוחנה: פיספוס ענק

כובש שני השערים לבית"ר ירושלים, עמית בן שושן: "היה קרב גדול. אני שמח שבסוף ניצחנו. שהם השוו לא הרגשנו טוב. אני מאושר שנתנו גול לפני סיום המשחק ולא נכנסו להארכה. היה מומנטום של קבוצה, ספגנו שני שערים ואני לא יודע איך. זה קורה, אבל אני שמח שניצחנו.

"לא מאמין בשאננות. כפר סבא נתנו פייט מצויין". לגבי האליפות: "עדיין שום דבר לא סגור. מקווה שנצבור עוד נקודות ונסגור את האליפות".

מאמנה של הפועל כפר סבא, אלי אוחנה: "פיספוס ענק. 25 דקות ראשונות לא היינו במשחק. הם הבקיעו מהר את השחקנים. המשחק התאזן לגמרי, היינו טובים יותר מבית"ר ירושלים. חזרנו עם הרכב חזק שלהם, ואצלנו לא מעט שחקנים טובים היו חסרים. גם ביתרון שלהם, הגענו למצב טוב, אבי אבינו בעט מצויין וקאלה הדף. בית"ר לא היו ביום גדול"

על המשך הליגה: "גביע זה גביע, ליגה זה ליגה. לא הרמנו ידיים, למרות שנראנו לא טוב. חבל שהפסדנו, אני מאוכזב מאוד, יכלנו להגיע להארכה. צריך להמשיך קדימה ולהרים את הראש. יש עוד עבודה בליגה".

יצחק שום, מאמנה של בית"ר ירושלים: "כפר סבא תמיד עושה לי כאבי לב. היו לי כמה דקות חרדה, אבל זה חלק ממשחק. כל הכבוד להם שהם חזרו למשחק. במשחקי גביע אפשר גם להפסיד. קבוצה טובה יכולה גם ברגעים כאלה לחזור".

על ההגרלה של חצי הגמר: "אין לי בעיה להיפגש לדרבי בית"רי. כל קבוצה שנפגוש זה יהיה שמח וכיף". המטרה: "אנחנו קרובים לדאבל. האליפות חשובה יותר. נקווה שבקרוב נשלים את המלאכה. 19 שנה לא לקחנו גביע, הגיע הזמן. אני אשמח לחזור ולזכות בדאבל כמו ביוון".

מחצית ראשונה: בן שושן כבש צמד

עוד לא סיימו את ההמנון התקווה בטדי, וכבר בית"ר כבשה: בדקה הראשונה בלבד רומולו קירקס באגף ימין את ההגנה המצחיקה של כפר סבא, ושלח רוחב. עמית בן שושן, חלוץ בית"ר, ראה שער חשוף ושלח פצצה פנימה - 0:1 מהיר לבית"ר ירושלים. 

בדקה ה-20 בית"ר כמעט וכובשת שוב. בן שושן קיבל כדור מצויין בתוך הרחבה, ושלח בעיטה שטוחה, אך אוהד לויטה עצר מצויין ומנע שער בטוח. 

הקצב הטוב נמשך בטדי. בדקה ה-26 אבירם ברוכיאן קירקס את קובי מויאל באגף ימין, חדר לרחבה ושלח כדור שטוח פשוט. לויטה לא הגיע, ועמית בן שושן שלח ברגל שמאל שער שני - 0:2 קליל לבית"ר ירושלים. 

מחצית שנייה: וואו, איזה מחצית: כפ"ס חזרה, יואב זיו סגר עניין

בדקה ה-53 אלי אוחנה ביצע חילוף, כאשר החליף את מאור מליקסון, שהיה חלש במשחק ושלח למערכה את ביל גונזאלס. 

בדקה ה-59 רומולו, חיפש להצטרף לחגיגת הכובשים. ניסה להעביר שני בלמים, ובעט בזוית קשה אבל לויטה היה במקום. 

7 דקות לאחר מכן, התקפה מקרית של כפר סבא. אבו בקרי קיבל כדור שהורחק לא טוב, ושלח בעיטה מדוייקת למרכז השער, אבל קאלה היה התחנה האחרונה. 

בית"ר ירושלים הפסיקה למעשה לשחק, וכפר סבא הצליחה לצמק: בדקה ה-74 קרן מאגף שמאל לתוך הרחבה, הגנת ירושלים לא הצליחה להרחיק, והכדור איכשהוא הגיע לביל גונזאלס, שנכנס במחצית השנייה ובעט מקרוב פנימה - 1:2 כפר סבא במשחק. 

צחוק הגורל הגיע דקה לאחר מכן: לכפר סבא נשרקה בעיטה חופשית בסביבות ה-35 מטרים. עופר טלקר, ניגש לבעוט את הכדור החופשי ועם כל הלב שלח בעיטה מסובבת ומדוייקת פנימה, קאלה ראה שוויון - 2:2 מדהים בטדי. 

חיפשתם הארכה? לא בשביל בית"ר ירושלים. הקבוצה של יצחק שום, גילתה אופי עצום ובדקה ה-85 כדור חופשי הוסט לכיוונו של יואב זיו, שעמד מחוץ לרחבה. המגן השמאלי בעט ברגל ימין לפינה השמאלית מ-16 מטר פנימה - 2:3 מרתק בטדי. 

בתוך תוספת הזמן כפר סבא כמעט ושוב סחטה שוויון. בעיטה אדירה של אבי אבינו מחוץ לרחבה, גרמה לקאלה לרחף ולהדוף כמו שוער גדול.

בית"ר ירושלים: טברטקו קאלה; יואב זיו, אריק בנאדו, שמעון גרשון (תומר בן יוסף, 56), שמואל קוזקין; גל אלברמן, דרק בואטנג, מיכאל זנדברג (ג'וניור ויסה, 73), אבירם ברוכיאן (חן עזריאל, 88); עמית בן שושן, רומולו. 

הפועל כפר סבא: אוהד לויטה; עופר טלקר, דגלאס דה סילבה, אורי אוזן, קובי מויאל; יעוזה אבובקרי, אביחי ידין, מאור מליקסון (ביל גונזאלס, 53), אבי קנפו; אבי אבינו, סמואל יבואה.

תמונות: באדיבות בית"ר נט.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק