חוץ בארסנל

ליברפול חוזרת הביתה לאנפילד עם שער חוץ משלה, כשארסנל עצמה תהיה חייבת להבקיע אם היא רוצה לעלות לשלב הבא. אדביור (23) כבש לארסנל, קאוט (26) השווה לליברפול

יום רביעי 02 אפריל 2008
מערכת TELESPORT

המשחק באצטדיון האמירויות היה ללא ספק אחד המהירים שנראו השנה, תנועה בלי הפסקה בין הרחבות, הזדמנויות רבות לשתי הקבוצות ושני שערים בתוך שלוש דקות סיפקו למעשה את סיפורו של המשחק.

בדקה ה-23, כדור קרן קצר של ארסנל שעלה לרחבה הגיע במדויק לראשו של אדביור שניצל קיפאון של פה פה ריינה, שוערה של ליברפול, והעלה את ארסנל ליתרון 0:1. לא עברו שלוש דקות וליברפול שלא ממש היתה במשחק עד לאותה דקה חזרה בגדול עם שער חוץ, השער הזה אומנם נכבש על ידי קאוט אבל היה כולו פרי מבצע גדול של סטיבן ג'רארד. 

במחצית השניה היתה זו ארסנל שלחצה על הדוושה כדי לנסות ולהכריע את המשחק אבל לא הצליחה, באחת ההזדמנויות חלוצה של ארסנל ברדטנר הציל עבור ליברפול כדור מהקו. 

במשחק הגומלין יכולים שחקניו של בניטז להסתפק בתוצאת תיקו מאופסת על מנת לעלות לחצי הגמר, השאלה היא עם המאמן הספרדי יבחר בכך או שיעדיף לעלות במטרה לנצח. ארסנל חייבת לכבוש במשחק כדי לעלות.

מהלך המשחק:

מחצית ראשונה:

 ברבע השעה הראשונה של המשחק לא נרשמו אירועים מיוחדים מלבד יציאה הרפתקנית של שוער ליברפול, פהפה ריינה, שהצליח בסופו של דבר להדוף ברגלו נסיון הקשתה של אדביור לחוץ.

בדקה ה-23, אדביור העלה את ארסנל ליתרון 0:1: כדור קרן של ארסנל הוגבה היישר אל ראשו של אדביור שנגח מדויק וניצל קיפאון של ריינה על קו השער כדי להעלות את ארסנל ליתרון חשוב.

לאחר 3 דקות, בדקה ה-26, קאוט איזן את התוצאה: פריצה מדהימה של סטיבן ג'רארד שחתך לתוך הרחבה תוך שהוא פסח במהירות על הגנת ארסנל והוציא כדור רוחב  מצוין, כל מה שנותר לקאוט הוא לדחוק את הכדור פנימה, שער חוץ חשוב לליברפול.

לאחר שערו של קאוט, השתלטה ליברפול על חלקים גדולים מהמגרש והפגינה נוכחות רבה ברחבה של ארסנל, אבל לקראת סוף המחצית הראשונה היתה זו ארסנל שהתקרבה יותר לשערו של ריינה.

מחצית שניה:

ליברפול פתחה חזק את המחצית השניה עם כדור חופשי בדקה ה-47, של סטיבי ג'י שהגיע לרגלו של קאוט שבעט טוב לכיוון השער אבל אלמוניה היה במקום. לאחר כ-10 דקות נרשם לחץ מסוים של ארסנל של הסתיים בסיכון ממשי של השער.

היסטוריה בדקה ה-57, נכנס יוסי בניון למגרש לאחר שהחליף את ראיין באבל ההולנדי והפך לשחקן הישראלי הראשון בשלב רבע גמר הצ'מפיונס ליג.

בדקה ה-65, אדביור התחיל התקפה מסוכנת של ארסנל, הכדור הגיע לת'יאו וולקט שמקרוב בעט לשער, אך הכדור נהדף בשחקן ליברפול, ארסנל המשיכה לתקוף ודקה לאחר מכן הכשיל קאוט את חלב בתוך הרחבה, השופט שהיה קרוב פסק לקרן.

ארסנל היתה חייבת לעלות ליתרון 1:2, בדקה ה-68, לאחר התקפה מצויינת שהחלה מפריצה של אדביור אבל ניקולאס בנדטנר מארסנל הרחיק את הכדור מהקו.

הרכבים:

ארסנל:
אלמוניה, פאברגס, טורה, סנדרוס, גאלאס, ואן-פרסי, חלב, פלמיני, קלישי, אדביור ואבווה.

ליברפול: ריינה, היפייה, ג'רארד, טורס, פאביו אורליו, אלונסו, באבל (יוסי בניון, 57), קאוט, מסצ'רנו, קראגר וסקראטל.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק