צהוב עולה אל מעל הקו האדום

הרצליה התעקשה שהמדים הצהובים שלה יתנו לה את המזל, ואכן כך. חניכיו של פרדי דוד גברו על אשדוד 0:2. ג'ייאובה כבש צמד תוך 4 דקות (73, 77), והעלה אותה אל מעל הקו האדום על חשבון אשדוד

שבת 05 אפריל 2008
מערכת TELESPORT

מכבי הרצליה גברה הערב על מ.ס אשדוד 0:2 בקרב תחתית חשוב במסגרת המחזור ה-27 בליגת העל. חניכיו של פרדי דוד עלו מעל הקו האדום, והורידו לשם את אשדוד.

הרצליה הגיעה למשחק לאחר שני הפסדים רצופים, ואחרי שהתבשרה השבוע כי תחסר את שוערה הפצוע איתמר ניצן עד תום העונה. בקבוצה ידעו כי זהו עבורם משחק עונה, ובמקרה של הפסד המצב עלול להיות בלתי הפיך. ואכן, הצליחו להתעלות ברגע הקריטי ולהשיג ניצחון חשוב על יריבתם לתחתית, שרק שבוע קודם לכן הורידה אותם אל מתחת לקו האדום במקומה. 

דווקא האורחים מאשדוד הגיעו למפגש עם מומנטום חיובי אחרי הניצחון הביתי על הפועל ת"א 1:2 במחזור הקודם. חניכיו של אלון חזן לא פיללו לדבר אחר הערב מלבד ניצחון, אשר אמור היה להמשיך את מסע ההיחלצות של הקבוצה מהתחתית הבוערת. אך כעת, הקבוצה מעיר הנמל ירדה שוב אל מתחת לקו האדום, ושאר התמודדויותיה הופכים להיות קריטיים שוב.

מאמן אשדוד, אלון חזן, אמר בסיום: "למכבי הרצליה יש שאיפות משלהם. לפני משחק אפשר לרצות, אבל צריך לעשות גם דברים על כר הדשא, ולא עשינו את זה היום. מכבי הרצליה רצתה יותר מאיתנו, והיא עשתה יותר. הלוואי והיינו מפגינים היום 10% ממה שהקהל שלנו נתן".

"המאבקים יימשכו עד הרגע האחרון. הרמנו את עצמנו מהקרקעית כדי להתרומם מעל הקו האדום, והיום חזרנו לשם שוב. היום לא הצלחנו להביא כלום למגרש בפרמטרים של משחק. אני מתנצל בפני הקהל שלנו. בשבוע הבא יש לנו משחק מול בני יהודה, ונצטרך לתת פי ארבע ממה שנתנו היום".

מאמן הרצליה, פרדי דוד: "לא באנו עם נתוני פתיחה טובים, אבל אני אמרתי גם קודם- אנחנו קבוצה שתיאבק עד הסוף, לא נוותר בשום מצב ובשום מגרש. הפסדנו במשחקים האחרונים, ואיבדנו מהביטחון. המאבק הזה יימשך עד הסוף. לא היה כדורגל גדול, זה קרב תחתית טיפוסי, קרב הישרדות טיפוסי. הלב והנשמה מנצחים בד"כ משחקים כאלו". 

על כובש הצמד הוסיף המאמן: "אני שמח שג'ייאובה נכנס לעניינים, אני מחזיק ממנו שחקן והיה לו קצת קשה להתאקלם. היתה לי הרגשה שהוא יבקיע היום, ואני שמח שהוא הביא לנו נקודות במו רגליו".

עוד לפני המשחק, בעיית תלבושות 'קלה' העיבה על פתיחתו. שתי הקבוצות עמדו לעלות לשחק עם מדים צהובים דומים למדי, ושופט המשחק מאיר לוי לא אישר זאת. אשדוד הביאה עימה אומנם סט נוסף, אך זהה גם כן. הרצליה סירבה להחליף את מדיה. רכב של המועדון מעיר הנמל נסע להביא מדים חלופיים מאשדוד, והמשחק החל עם הגעתו, כ-20 דקות לאחר המועד החוקי.

מאיר לוי, אמר על כך לפני המשחק: "האחריות של הקבוצה האורחת היא להגיע עם שני סטים שונים של מדים. במידה והצבעים דומים, אני לא יכול לקיים את המשחק". אריאל שיימן הגיב: "החוקה היא ברורה בעניין הזה. השופט החליט שהם צריכים להחליף את התלבושת שלהם. אנחנו קבוצת בית, ויש לנו עניין של ספונסרים וגם של אמונה".

מהלך המשחק:

בדקה ה-23, דוד רביבו פרץ באגף שמאל והרים כדור טוב למרכז הרחבה לעבר מקרייב, אך אמיר אדרי זינק והדף את הכדור לפני שמקרייב הספיק להגיע אליו.

בדקה ה-25, אשדוד המשיכה להיות מסוכנת ולשלוח שחקנים קדימה. גם הפעם, אמיר אדרי היה במקום כדי לעצור כדור של שריקי.

אשדוד הורידה הילוך בדקות לאחר מכן, אך חניכיו של פרדי דוד לא ניצלו זאת כדי להכנס למשחק.

בדקה ה-43, טעות בהגנת אשדוד הובילה למצב מצוין מבחינתו של בוקסנבוים להעלות את הרצליה ליתרון, אך מול אג'יי הוא בעט מעט השער.

בדקה ה-52, כדור חופשי של דוד רביבי נחת על ראשו של משה אוחיון, שנגח למשקוף.

בדקה ה-73, ג'ייאובה העלה את הרצליה ל- 0:1. מהראן ראדי שלח את דייהו ג'ייאובה, שחלף על פני אג'יי וגלגל פנימה.

בדקה ה-77, ג'ייאובה הכפיל את יתרונה של הרצליה, 0:2 לצהובים. שוב היה זה ראדי שמצא את ג'ייאובה. האחרון הסתובב, ושלח את הכדור לרשת.


הרכב הרצליה: אמיר אדרי, אסי משיח, חיים מלכה, כפיר אדרי, דייהו דייויס, איבן ווקמנוביץ' (תומר חמד 78'), מהראן ראדי, עומר בוקסנבוים (מיטייה מורץ' 84'), אסף קריספיס, שלו מנשה, ודייהו ג'ייאובה.

הרכב אשדוד: סמי אג'יי, ליאור ראובן, ודראן יישה, כריסטיאן גונזאלס, רחמים צ'קול, ז'אן ז'אק גוסו גוסו (קובי דג'אני 81'), אחמד קסום (ניר נחום 67'), משה אוחיון (יוסי אופיר 69'), דוד רביבו, עידן שריקי, דימיטאר מקרייב.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק