הלוזונים מתפרקים

בני סכנין הביסה את מכבי פ"ת המידרדרת 0:4 משערים של בוגדן אפוסטו {4} איליה יבוריאן {79,15} ומהרן אבו ריא בתוך תוספת הזמן. החבורה ממלאבס שספגה הפסד חמישי ברציפות רחוקה בשלוש נקודות מהקו האדום

שבת 05 אפריל 2008
מערכת TELESPORT

"גיא לוזון עשה טעות כאשר חזר למכבי פתח תקוה", כך אמר עמוס לוזון והיום הגיעה הוכחה נוספת לאמינות אותו משפט. מכבי פ"ת שהפסידה בכל ארבעת המחזורים האחרונים, אירחה את בני סכנין למשחק בו ידעה כי הפסד נוסף יסבך אותה עד מאוד בקרבות התחתית.

בני סכנין לא ממש התחשבה ברצונותיהם של הלוזונים, ובמשחק יוצא מן הכלל התחילה את מלאכת השערים כבר בדקה ה-4 מרגליו של בוגדן אפוסטו. איליה יבוריאן שבישל את השער הראשון, הוסיף גם שער לרזומה בדקה ה-15 והשלים צמד בדקה ה-70. ההשפלה עדיין לא הושלמה, ומהרן אבו ריא שנכנס כמחליף כבש בתוך תוספת הזמן את הרביעי לזכות האדומים. 

בעקבות ההפסד החמישי ברציפות, גיא לוזון וחניכיו התקרבו למרחק של שלוש נקודות בלבד מן הקו האדום ואם היכולת המזעזעת הזו תמשיך, בעונה הבאה משפחת לוזון תנדוד לעבר הליגה הלאומית.


מחצית ראשונה: הלוזונים מתכוננים ללאומית 

כבר בדקה ה-4 שחקנה הרומני של בני סכנין, בוגדן אפוסטו, התרומם מעל כל ההגנה האומללה של מכבי פ"ת נטולת מוראד מגמאדוב בכדי לנגוח את היתרון המוקדם לזכות האדומים. 1:0 לבני סכנין. 

בדקה ה-15 הגנת פתח תקוה כנראה רצתה להיכנס לספר השיאים כאחת ההגנות הגרועות בהיסטוריה, וג'ון קולמה התרומם לנגיחה לאחר הרמה מצוינת מצידו של מאור בוזגלו, אך ניצן דמארי הציל מן הקו. ההתקפה לא הסתיימה, ואיליה יבוריאן שבישל לבוגדן אפוסטו את השער הראשון השתלט על ההרחקה בכדי לנגוח בקלילות פנימה. 2:0 לבני סכנין.  

היה נדמה כי בעקבות הפיגור המוקדם מכבי פ"ת תילחם הרבה יותר מבני סכנין, אולם למרבה ההפתעה החבורה ממלבאס פשוט נעלמה ואיפשרה לג'ון קולמה להשתלט לחלוטין על מרכז השדה. 

בדקה ה-39 עומר דמארי בעט מקרוב כדור מצוין שחלף על פני שוער סכנין, מאיר כהן, אולם יאיא פטי הציל מו הקו.  

מחצית שנייה: רביעייה אדומה 

גיא לוזון פתח את המחצית השנייה בחילוף. בלסינג קאקו שהציג כמו כל חבריו יכולת קטסטרופאלית יוצא, ובמקומו נכנס ג'פרדזה אירקלי. 

בדקה ה-46 מכבי פ"ת יכלה להרגיש מקופחת כאשר המחליף הטרי, ג'פרדזה אירקלי, הרים לעבר רחבת סכנין וראה את יאיא פטי עוצר את הכדור בעזרת ידו, אולם אלון יפת לא שרק. 

בדקה ה-50 רוביל סרסור ניסה את מזלו כששלח בעיטה אדירה מ-25 מטרים, אך הכדור פגע בבוגדן אפוסטו וכלל לא התקרב לשער.  

מכבי פ"ת לחצה ולחצה, ומי כבשה? בני סכנין כמובן. בדקה ה-79 ג'ון קולמה הראה בדיוק מדוע הוא מבוקש ע"י מכבי חיפה ונתניה כשפירפר את הגנת פתח תקוה, ומאגף ימין הרים כדור אדיר לאיליה יבוריאן לו נותר רק לכבוש בקלילות. 3:0 לבני סכנין.  

בתוך תוספת הזמן, הניצחון של סכנין הפך לתבוסה כאשר המחליף הטרי, מהרן אבו ריא, כבש את הרביעי לזכות האדומים. 4:0 לבני סכנין 

מכבי פ"ת: אוהד כהן, קובי גנון, ניצן דמארי, איסמעיל עמאר, נאור פסר, סולי צמח, בלסינג קאקו (ג'פרדזה אירקלי 46), רועי בקל (עומר דמארי 21), חבייר דירסאו, דובב גבאי (אוהד קדוסי 67), רוביל סרסור.

בני סכנין: מאיר כהן, עבאד רבח, ליאוניד קרופניק, פטי יה יה, באסם גנאים, לוקאש סורמה (איסלאם כנען 82), ג'ון קולמה, חאלד חליילה (חאמד גנאים 68), בוגדן אפוסטו (מהרן אבוריה 75), מאור בוזגלו, איליה יבוריאן.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק