0

המפציצים נחתו - מכבי ניצחה

גביע הטוטו: החלק ההתקפי במכבי תל אביב עבד מצויין בוינטר לאחר ניצחון נהדר 0:3 מול מכבי פתח תקווה, כאשר יבוריאן, בוזגלו וקאמנן כבשו לזכות הצהובים. שירזי: יש מה לתקן. רב"ש: יש לנו סגל רחב וארוך

יום שני 11 אוגוסט 2008
שלמה חסיד

פתיחה מרשימה למכבי תל אביב, במסגרת גביע הטוטו. הצהובים לא התקשו ולא ביכולת שיא להביס 0:3 את מכבי פתח תקווה באיצטדיון וינטר ברמת גן.

קשה להפיק מסקנות ממשחק ראשון, אבל ממה שראו העיניים של אוהדי מכבי תל אביב בוינטר, נושבת רוח חדשה בקרית שלום, והיא רוח נקייה מזיהומים ישנים. הצהובים הניעו כדור עם ביטחון רב, מה שהיה חסר בשנים האחרונות. השילוב של בוזגלו ויבוריאן הוכיח את עצמו בפתיחה, אבל לאחר מכן נעלמו השניים, אבל בשביל משחק ראשון שער לכל אחד, זה Ӟצויין.

ומה בקשר לצד המפסיד? המלאבסים נראו כבויים במרבית המשחק ולא הורגשו כמעט כלל על הדשא. ניצן שירזי,יצטרך לקבל החלטה מהירה על הנבחנים, שלא הראו יכולת יוצאת דופן שדורשת מהם בתור שחקנים זרים. מילה בעיקר טובה, לאוהדי מכבי תל אביב, שהגיעו בהמוניו לעודד את קבוצתם במזג אויר דביק וקייצי. 

שירזי: יש הרבה מה לתקן. קאמנן: אנחנו משפחה. הכל יהיה בסדר

הצד המנצח של המשחק, רן בן שמעון: "בדקות שהנענו את הכדור טוב היינו מסוכנים. יש כאן שחקנים ۩נכנסים לעניינים. יש לנו סגל ארוך וטוב, הרמה לא ירדה בחילופים, אלא להפך. יש הרבה משימות השנה" לגבי יחיאל אמר רב"ש: "הוא ישחק הרבה במכבי תל אביב. הוא ימצא את מקומו במכבי."

על הבכורה במכבי תל אביב: "כל מקום שאני נמצא זה ۛמו מנצ'סטר יונייטד. אבל לעלות למשחק שיש הרבה קהל בגביע הטוטו, זה שינוי כיפיי."

המאמן המפסיד, ניצן שירזי: "משחק שנותן לנו הרבה חומר למחשבה. אנחנו נצטרך לקחת מהמשחק הזה דברים טובים, שלא היו הרבה. יש מה לתקן כדי לבוא מוכנים לליגה." לגבי הנבחנים: "צריך לבדוק אותם עוד. נראה מה יהיה. יש עוד אי בהירות, לגבי החיזוק במיוחד בגלל ההיבט הכלכלי. ננסה להוסיף עוד 2 שחקנים, כדי להיות יותר טובים."

יאניק קאמנן, שכבש שער בניצחון: "התחלה̠טובה. זהו ניצחון טוב, התרכזנו במשחק וניצחנו. זו מכבי תל אביב טובה, יש עדיין עבודה, במיוחד ביחד. הכל יהיה בסדר. אנחנו משפחה, יש עוד מה להשתפר. לבית"ר יש בעיות, אבל גם לנו לא חסר."

מחצית ראשונה: פתיחה מצויינת - יבוריאן ובוזגלוȠכבשו למכבי ת"א

הצהובים פתחו את המשחק בלחץ על היריבה ובהתלהבות יתרה. בדקה ה-8 ראינו כבר שער ראשון ברשת, כאשר מסירה אומנית של דולי ג'ונסון לכיוונו של איליה יבוריאן, שהגיע מול אוהד כהן ומקרוב הפציץĠפנימה - 0:1 למכבי ת"א. 

פתח תקווה נעלמה בצל הספארי בוינטר. בדקה ה-21 נשרקה בעיטה חופשית ממרחק של 20 מטר, כאשר מאור בוזגלו הפציץ מעל החומה פנימה - 0:2 לזכות מכבי תל אביב. 

ההזדמנות הטובה של מכבי פתח תקווה נראתה על המשטח בוינטר רק בדקה ה-29, כאשר לירן כהן סובב כדור לשער, אבל יבריץ' עצר מצויין. 

מחצית שנייה: קאמנן הוסיף עוד שער למסיבה

פתיחת המחצית השנייה ۔ייתה חלשה עבור שני הצדדים, שהתקשו לייצר מצבים קורצים, למרות שני החילופים שערך ניצן שירזי בפתיחתה. 

החילוף הראשון שערך רן בן שמעון, בדקה ה-49 נכנס יוסי שיבחון, במקום כובש השער, מאור בוזגלו. חילוף נוסף שנערך במכבי ת,א, יאניק קאמנן נכנס בדקߔ ה-66 במקומו של איליה יבוריאן. 

החילוף של רן בן שמעון הצדיק את עצמו. הרוח הרעננה של קאמנן הורגש כבר בכניסה, כאשר יוסי שיבחון מסר מסירת עומק מדוייקת לעברו של קאמנן בדקה ה-70, שהשאיר את שני הנבחנים מאחור וӛבש את השלישי עבור מכבי ת"א - 0:3 חלק. 

מספר דקות לאחר כיבוש השער השלישי, הרביעי ריחף באויר. רודי חדד קרקס באגף ימין את ההגנה של המלאבסים ושלח ברגל החיצונית בעיטה למשקוף השער.

מכבי פ"ת: אוהד כהן; איסמיעאל עאמר, רוג'ריו דוס סנטוס (ג'יבריל קונטי, 46), ניצן דמארי, נאור פסר; אסי משיח (דדי אונגר, 62), סולי צמח, לירן כהן (עומר דמארי, 46), עומר בוקסנבוים, רוביל סרסור (רובי שמול, 61); פבלו בסטיאניני. <įp>

מכבי ת"א: דרגוסלב יבריץ'; יובל שפונגין, משה מישאלוב, איגור טומאסיץ', ליאור ז'אן; ג'ונתן אסוס, דולי ג'ונסון (שירן ייני, 68), רודי חדד, גיז'רמו ישראלביץ', מאור בוזגלו (יוסי שיבחון, 59); איליה יבוריאן (יאניק קאמנן, 65)

תגובות

טלספורט בפייסבוק