לא רק לשאול לא איכפת

אוהדי הפועל ת"א השלימו את החגיגה בבלומפילד עם ירידתה של קבוצת הכדורסל של שאול איזנברג לליגה א'. המאמנת שירה העליון: "זה היה קרב אבוד מראש" . גל סוקולבסקי: "שאול עושה צחוק מכולם"

יום שני 07 אפריל 2008
שלמה חסיד

"כמה כמה נגמר המשחק?" . את השאלה הזו שאל הבעלים של קבוצת הכדורסל של הפועל תל אביב כשעה לאחר שהסתיים משחקה של הקבוצה מול הפועל בארי. אכן כן, אפילו לשאול איזנברג כבר לא ממש איכפת באיזו ליגה תשחק בעונה הבאה הפועל תל אביב.

 אתמול, בצל האירועים הגדולים של יום ראשון הגדול, נרשמה גם חתיכת היסטוריה קטנה כשהפועל ת"א של שאול צנחה לליגה א' אחרי שהובסה בבית 19 הפרש ע"י בארי. לידיעת שאול, הסתיים המשחק 65:84.

שלא כמו שאול, אוהדי הפועל, שגדשו באותה שעה את יציעי בלומפילד במשחק מול בית"ר, התעדכנו בתוצאה, אך קשה להגיד שזה השבית להם את השמחה על הניצחון מול בית"ר.

את הפועל ת"א אימנה במרבית העונה, שירה העליון, יוצאת קבוצת הנשים שגם היא ירדה העונה ליגה. העליון מסכמת עונה מביכה: לצערי כל הבנייה של הקבוצה העונה לא היתה טובה, זה היה קרב כמעט אבוד מבחינתנו. הצטרפתי במהלך העונה כדי לנסות לשפר את המצב, פה ושם היו ניצחונות אבל ירדנו ליגה. אין מה לעשות היינו אנדרדוג מוחלט בליגה הזו ואני מקווה שלקבוצה הזו יהיו ימים יפים בעתיד. אני באופן אישי עדיין לא החלטתי על המשך דרכי".

גל סוקולובסקי, מהאוהדים הבודדים של הקבוצה שעדיין הלך למשחקי הכדורסל של הקבוצה המפורקת אמר: "שאול אייזנברג עושה צחוק מכולם וגם בענף מגוחך כמו הכדורסל הוא עדיין מצליח לעשות את השכונה הכי גדולה וכך בשנה הבאה למרות שהוא ירד, הוא הולך להתאחד עם קבוצה אחרת ובמקום להיות בליגה א', הוא יוכל פוטנציאלית להיות אפילו בליגת העל שזה מצחיק, אבל כנראה שאלה הם פני הדברים בכדורסל הישראלי. אנחנו אוהדי הפועל נשארנו עם אהבה להפועל אושיסקין שהיא תחליף ראוי למה שהיה פעם הפועל ת"א".

איזנברג מאשר את הדברים: "נשחק באיזה ליגה שנרצה בעונה הבאה. יש לנו הרבה הצעות מקבוצות שרוצות לתת לנו את הזכות, כדי לתת לנו לשחק. הפועל תל אביב תשחק בכל ליגה שאני ארצה. באופן תיאורטי אנחנו יכולים לשחק גם בליגת העל, אבל כדי שזה יקרה הפועל תל אביב צריכה תקציב של כ-4 5 מיליון דולר".

נמרוד בוכמן, שהיה אחד הפעילים הוותיקים נגד הריסת אושיסקין אמר: "שלושה דברים טובים קרו לנו אתמול. שלושתם גדולים מהחיים. אחד היה הניצחון הגדול על החצופים מבית"ר ירושלים, שלא התביישו להגיד שהם רוצים לחגוג אליפות בבלומפילד, אבל הוכחנו להם מי בעל הבית. הדבר השני היה ההפסד של מכבי ת"א בנוקיה לבני השרון עם הסיום המתוק והלא אופייני של שארפ, שהחטיא קליעת עונשין והדבר הכי חשוב הוא שהפועל ת"א של שאול ירדה ליגה ומי שרוצה עוד סיבה היא הניצחון של קבוצת הכדורעף אתמול. ביציעים היה היי גדול שאני לא זוכר כמותו".

שמעון אמסלם, הסמל הגדול של הפועל ת"א בכדורסל כבר מיואש משאול: "הפועל ירדה ליגה אבל זה לא מפתיע, כל מי שקורא עיתונים ידע מה מצבה של הקבוצה. כשאתה הכי חלש בליגה בסוף אתה יורד. זה כבר לא כ"כ מצער כי הפועל אושיסקין עלתה ליגה, הפועל ת"א כדורגל נשארת בליגה ולא פחות חשוב זה שמכבי ת"א כדורסל ירדה מהמקום הראשון, כך שיש עוד תקווה".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק