מכבי פת תישאר בליגה

ניצן שירזי, מאמנה החדש במלאבס, ערך את אימון הבכורה ואמר ל-TELESPORT: הכי חשוב להבקיע שערים. אוהד כהן: הדברים תלויים גם בשחקנים. איציק לוזון לאובוקה: קח את המטוס הראשון ועוף הביתה

יום שני 07 אפריל 2008
אשר גולדברג

מכבי פ"ת קיימה היום את  האימון הראשון שלה תחת שרביטו של ניצן שירזי, המאמן החדש, שחתם לשנה וחצי.

שירזי, שהתחיל את העונה בבני יהודה, הוא המאמן הרביעי שמגיע למועדון העונה, כשקדמו לו יוסי מזרחי, עופר פביאן וגיא לוזון.

ניצן שירזי אמר ל-TELESPORT: "אני בטוח שנשאר בליגה. באתי כי אני מאמין ובטוח שאני יכול להשאיר את הקבוצה בליגה, אבל הכי חשוב זה קודם כל להבקיע שערים, כי הקבוצה לא מצליחה להבקיע שערים. אני מדגיש שבעונה הבאה אני אאמן את מכבי פתח תקווה גם בליגה הראשונה.

"כדורגל זה משחק של אתגרים ועבורי זה אתגר גדול. המטרה היא להביא את מכבי פתח תקווה לחוף מבטחים ולהשיב את המועדון למקום הראוי לו". 

שירזי גם התייחס לכך שהוא לא היה העדיפות הראשונה: ""אני לא נפגע מהעובדה, שהקבוצה פנתה לגיא לוי. תמיד בספורט יש העדפות ויש את המצוי. התלבטויות תמיד ישנן, והכדורגל הוא שוב משחק של אתגר גדול ועבורי זה שיא האתגר. 

"תנו לי לעבוד ולהכין את הקבוצה למשחק החוץ הקשה מול מכבי חיפה. אני בטוח שדרך עבודה על כר הדשא זה חיבור מחדש, יהיו ניצחונות ויהיו גולים".  

השחקן המרכזי ואחד מעמודי התווך בשנים האחרונות של הקבוצה הוא השוער הוותיק אוהד כהן, שינסה לסייע לקבוצתו לשרוד בליגת העל.

כהן התייחס למשחק הקרוב של הקבוצה ביום שבת מול מכבי חיפה ואמר: "שמעתי שבחיפה ובפ"ת טוענים שזה משחק של שתי הקבוצות החלשות בליגה. נכון לעכשיו אני בהחלט מסכים, ובעיקר כשמדובר במכבי פ"ת. לי אישית לא זכורה תקופה כ"כ חלשה שלנו".

השוער התייחס למאמן החדש של הקבוצה ואמר: "עידן ניצן שירזי מתחיל, אבל הדברים תלויים בנו השחקנים. מי שצריכים לספק את היכולת ולתת את הגולים הם השחקנים בעצמם. יכול להיות שדווקא במשחק חוץ בחיפה נצא לדרך חדשה".

הבעיה העיקרית של מכבי פ"ת העונה היא בהתקפה. מאז עזיבתו של הסקורר שלה עומר גולן לבלגיה, מכבי פ"ת מתקשה מאוד למצוא את הרשת והיא לא כבשה שער כבר 630 דקות ברציפות.

אוהד כהן התייחס לבעייה הזו כשאמר: "אכן פרק זמן ארוך ולא מוכר לנו. יש סיבות רבות לבצורת, אבל הכול יישמע כמו תירוצים. אכן מדובר בשבעה משחקים רצופים ואני מקווה שכבר בשבת נראה סוף סוף כדור שלנו מפרפר ברשת".

לניצן שירזי מובטח חוזה גם לעונה הבאה בקבוצה, כשנשיא מכבי פ"ת, עמוס לוזון, יתחיל בהכנות, רק אחרי שהמועדון יבטיח את הישארותו בליגת העל.

נראה כי יותר ממחצית הסגל, כולל רוב הזרים יוחלפו בתום העונה. התקציב המשוער יעמוד על כ-14 מיליון שקלים. מספר אוהדים הגיעו לאימון, והעניקו לו פרחים. 

לפני האימון, הגיע פליקס אובוקה וביקש לשוחח עם ראשי הקבוצה, אולם המנהל איציק לוזון אמר לו: "קח את המטוס הראשון וחזור הביתה. לא רוצים אותך פה". 

לחצו PLAY כדי לצפות בכתבה. 

צילום ועריכה: נפתלי חזקיה.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק