אפילו מומו שירזי נתן לו כבוד

צדוק יחזקאלי שנפצע קשה בגיאורגיה, החל את דרכו כעיתונאי ספורט ירושלמי שאומנם הצליח להכעיס לא מעט בית"רים, אך רובם קיבלו זאת בהבנה, עד#שהוא נדקר ועבר לארצות הברית. הירושלמים כמובן מפרגנים

יום רביעי 13 אוגוסט 2008
שלמה חסיד

עיתונאי ידיעות אחרונות, צדוק יחזקאלי שנפצע אתמול קשה בקרבות בגיאורגיה, היה תמיד בקו האש. יחזקאלי החל את דרכו כעיתונאי ספורט, בימים שלפני אתרי האינטרנט והפרסום הראשון, עד שלפני 20 שנה בצאתו ממשחק בית"ר ירושלים מול בני יהודה בבלומפילד, דקר אותו אלמוני ויחזקאלי הובהל לבית החולים.

 בידיעות החליטו שהוא יפסיק לסקר את בית"ר ושלחו אותו ל-11 שנה בניו יורק. ההשערה הייתה שצדוק יחזקאלי נדקר או על ידי אוהד בית"ר, או על ידי מקורב של אבי כהן, כוכב הקבוצה שצדוק מתח עליו ביקורת בכתבותיו, או על ידי פעיל של תנועת כ"ך שיחזקאלי כיסה אותו בעיתון.

עד היום לא נמצא הדוקר. אבי כהן בינתיים פרש מכדורגל, הרב כהנא נרצח,  ויחזקאלי הפך לעיתונאי בכיר בעיתון של ۔מדינה. אבל בירושלים עד היום יש אליו הערכה עצומה. כוכב הקבוצה דאז, אורי מלמיליאן סיפר ל-TELESPORT: "אני חושב שצדוק היה עיתונאי הוגן שהתעסק בעיקר ולא בטפל וגם אם הייתה לו  ידיעה מעניינת מהתחום האישי, הוא לא נתן לה̼br/> משקל. בסך הכול כיבדנו אותו והוא כיבד אותנו. כולנו מתפללים לשלומו. לא התפלאנו שהוא הגיע לאן שהגיע כי ראינו שמדובר בבן אדם על רמה וגם מבין בכדורגל ובסך הכל הסתדרנו איתו מצויין".

אחד שספג מיחזקאלי לא מעט ביקורות הוא משה דדש, יו"ר בית"ר ירושלים בסוף שנות השמונים.  דדש: "זה לא נכון להגיד שבין צדוק לבין בית"ר לא היו יחסים טובים בגלל הדקירה. מדובר בבן אדם הוגן שהיה מאוד מקורב לעניינים. ידע הכל אבל לא פרסם. כמובן שהיו לו סקופים מאוד בולטߙם. היו לו יחסים מצוינים גם עם מלמליאן, גם עם מזרחי וגם עם אוחנה וגם עם ההנהלה. בוודאות, לא מקורב לאבי כהן דקר אותו, אלא אחד האוהדים שלנו, כי כשהיה צריך להעביר ביקורת הוא לא ריחם והאוהדים לא אהבו את זה".

רוני דיאון, עיתונאי ירߕשלמי הכיר את יחזקאלי מצוין בשנים בהם עבדו יחד: "צדוק בלי ספק היה עיתונאי מסוג אחר. היה קל מאוד לעבור מולו כי הוא היה עוזר בכל מה שאפשר ורק את הדברים הגדולים שמר לעצמו. אם היינו במחנה אימונים בחו"ל היינו הולכים לבלות ביחד, בכלל לא הייתה תחרות. פעӝ הוא הזמין אותי לדירה של מקורב שלו בריביירה הצרפתית ועשינו חיים ביחד, אפילו שהיינו מתחרים. הוא התחיל לעבוד בידיעות אחרי ששלח מכתב ושאל למה לא מכסים טניס בידיעות. חגי קרן-צבי התרשם מרמת הכתיבה שלו וגייס אותו. עדיין אף אחד לא יודע מי דקר אותו אבל יש השערות&ͱuot;.

עוד אחד שעבד מול יחזקאלי מקרוב הוא המנהל המיתולוגי, אברהם לוי: "צדוק היה הרבה יותר אינטליגנט מכל הכתבים. הוא גמר תואר ראשון באוניברסיטה העברית, וכשהוא עבד, לא הרבה אנשים הלכו לאוניברסיטה. הוא היה מצלצל כל יום בערב, בודקĠהיטב את כל הידיעות שלו לפני שפרסם אותם. אף פעם הוא לא נפל ותמיד דייק. היה לו כבוד לשחקנים, הוא הסתדר גם עם מומו שירזי שלא דפק חשבון לעיתונאים, אבל כשצדוק היה צריך לצלם אותו עם האופנוע החדש שלו גם ב-12 בלילה מומו היה מתייצב, כי לצדוק כולם עשו כבוד".

דדש אומר שלא מקורב לאבי כהן דקר אותו

"רק עם אבי כהן היה לו סכסוך. אם לא מקורב לאבי כהן, תשאל את דדש מי עוד יכל לדקור אותו".

צילום: ידיעות אחרונות

תגובות

טלספורט בפייסבוק