המלפפון יצא חמוץ מאוד

בקיץ שעבר הם היו השחקנים הלוהטים של שוק ההעברות. בעלי הקבוצות רדפו אחריהם והציעו חוזים אסטרונומים. יצאנו לבדוק מה קרה לכוכבי עונת המלפפונים של הקיץ שעבר

יום רביעי 09 אפריל 2008
שלמה חסיד
בקיץ שעבר הם היו המלפפונים הכי לוהטים. כל הליגה רדפה אחריהם, הוצעו להם חוזים מפתים, כל יום השמות שלהם פיארו את ידיעות הספורט והם היו הכוכבים הגדולים של הקיץ. 

6 מחזורים לסיום העונה החלטנו לבדוק מה קרה עם השחקנים שהיוו את ההעברות הבולטות בקיץ שעבר וכמה מהם באמת הצליחו וזאת לקראת פתיחת עונת המלפפונים לקיץ הנוכחי. שאלנו ששה אנשי מקצוע את דעתם בנושא וכולם מודים שיש כשלונות שדי קשה לצפות מראש.

ליאור אסולין: כישלון ידוע מראש

ליאור אסולין עבר בקיץ מבני יהודה להפועל תל אביב אחרי שזו גמלה אותו מאריאל שיימן. הוא שותף בעשרה משחקים, לא כבש, בישל שער אחד, בילה בקאזינו ונזרק לאפולון לימאסול. העיתונאי אביעד פוהרילס מסכם: "ליאור אסולין כבר לא בהפועל ת"א וזאת העדות החותכת ביותר לכך שהשידוך ביניהם לא הצליח. היום הוא שייך לקבוצתו של יוסי מזרחי בקפריסין ואני בטוח שאם ליאור היה נשאר בהפועל הקבוצה הייתה מתאוששת וכולם היו רואים ממנו את היכולת הגבוהה שלו. מדובר בסגן מלך השערים בעונה שעברה עם 13 גולים. סה"כ להפועל לא הלך השנה עם שחקני רכש ואסולין הוא עוד מקרה בולט".

יניב עזרן:  לא חבל על הכסף?

עם כל הכבוד לאסולין, מדובר בכישלון הגדול ביותר של העונה. מלך השערים של העונה שעברה היה המלפפון החם ביותר בקיץ. בסופו של דבר זכתה בו מכבי תל אביב ששילמה עבורו 750 אלף דולר למ.ס אשדוד. עזרן שיחק רק ב-14 משחקי ליגה, כבש שער אחד ובישל שניים. את עיקר הכסף לרכישתו סיפק רוני מאנה שמודה היום: : "יניב לא התאקלם במכבי. המעבר מקבוצה קטנה ולא מסוקרת לקבוצה שכל הפלאשים עליה הכביד עליו, הלחץ במקרה הזה שיתק אותו וחבל כי מכבי יכלה להוציא ממנו יותר. השקענו בו המון כסף בקיץ והוא לא פרע את השטרות, אבל תמיד יש שנה הבאה. גם יוסי שבחון בשנה שעברה פחות הצליח והשנה הצליח יותר. לא מביאים שחקן לטווח הקצר, הוא היה בגדר השקעה ואני בטוח שיש לו כדורגל. שהוא יתאושש מהפציעה שלו ויחזור לשחק בשנה הבאה מכבי תהנה ממנו"

אוהד קדוסי:  המאזן דווקא לא רע

החלוץ אוהד קדוסי חזר בקיץ מהשאלה בבני סכנין לקבוצתו,  מכבי פ"ת. הוא שיחק העונה 16 משחקים בלוזוניה, כבש חמישה שערים ובישל שער אחד. מאזן לא רע, אם כי גם לא איכותי יתר על המידה. יו"ר סכנין, מאזן גנאים מכיר את הילד היטב: "חבל לי על הילד הזה, הוא באמת ילד טוב. הייתי בטוח שהוא יצליח יותר אבל הוא נקלע לקבוצה בצרות ובמצב כזה קשה מאוד לבוא לידי ביטוי שאתה חלוץ. אני בטוח שקדוסי בעונה הבאה יראה את מה שיש לו, כי יש לו. הייתה במהלך התקופה שעופר פביאן אימן הרגשה שקדוסי הולך ונכנס לתלם ומראה את מה שיש לו, בשבעה משחקים הוא נתן חמישה שערים אבל אז גיא לוזון חזר ומשום מה זה לא הלך ביניהם. אני בטוח שבעתיד יהיה טוב יותר".

טברטקו קאלה: בכל זאת בעייתי

קאלה עבר העונה ממכיב תל אביב לבית"ר ירושלים. הוא שותף בכל המשחקים של האלופה וספג 15 שערי ליגה. אולם אופיו ובעיקר ההופעות הביוניות במוקדמות ליגת האלופות לא העלו את מניותיו. שוער העבר בוני גינצבורג מפרגן: "אני חושב שקאלה הצליח. אני לא רוצה להיכנס כרגע לכמה שילמו לו והמספרים שהתעופפו באוויר כי זה לא מה שחשוב, סה"כ הוא נתן עונה טובה, שמר על יכולת גבוהה ואף אחד כבר לא זוכר היום את הפקשוש במוקדמות ליגת האלופות מול קופנהאגן. כולם מסתכלים על המשימה הבאה בליגת האלופות. זה נכון שגם עם איציק קורנפיין בית"ר הייתה לוקחת את האליפות, אבל זה לא מה שחשוב כרגע. קאלה הוא שוער מצויין ולדעתי הצליח בבית"ר".

עידן טל: עדיין מנייה בטוחה

ללא ספק העברה המוצלחת של העונה. עידן טל הצטרף העונה לבית"ר ירושלים לאחר שלא השתלב בבולטון. הוא שיחק העונה ב-25 משחקי ליגה, כבש שבעה שערים ובישל שלושה, ללא ספק מאזן מצוין. 

אורי מלמיליאן מאמן ושחקן עבר בית"רי מסכם את העונה של טל בכך ש "עידן טל הוא מניה בטוחה, כל שנה הוא מספק את הסחורה וכך גם השנה. אני זוכר שהייתה לו פתיחת עונה לא כ"כ טובה, אנשים שאלו אם הוא גמר את הקריירה ובית"ר נפלה אבל עידן כמו מקצוען אמיתי לא הוריד את הראש, המשיך לעבוד קשה ולבסוף הצליח. אני חושב שהוא היה בורג משמעותי מאוד באליפות של בית"ר".

וינסנט אניימה:  לחשוב שהיה מועמד לאירופה

עוד אחד שעבר מבני יהודה להפועל תל אביב, למרות שהיה מועמד לאירופה. ספג 23 שערים ב-19 משחקים. מאמנו בעונה שעברה בני יהודה יעקב אסייג מבטיח עתיד טוב יותר: "אני חושב שוינסנט הוא שוער גדול. יש לו את כל הנתונים ששוער צריך על מנת להצליח ואני לא חושב שהוא נכשל בהפועל. לפי דעתי, שוער הוא חלק מקבוצה ושקבוצה לא הולך לה אז גם לשוער קשה. סה"כ הפועל הביאו אותו לא לעונה אחת ובשנה הבאה שהעסק ייראה יותר טוב, גם וינסנט יבוא ויציג את היכולת שלו, ויש לו יכולת גבוהה".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק