2

עשו את שלהם

גביע אופ"א: למרות יכולת ירודה ולא גבוהה, הפועל עירוני קרית שמונה השיגה את התוצאה המיוחלת 0:0 מול ליטקס לובץ' הבולגרית. הגומלין בעוד כשבועיים

יום חמישי 14 אוגוסט 2008
אייל כהן

אופטימיות זעירה: כך ניתן לכנות את המשחק הראשון בין הפועל עירוני קרית שמונה מול ליטקס לובץ', שהסתיים בתיקו מאופס במסגרת המשחק הראשון שנערך בבולגריה.

מישל דיין עבד עם שחקניו על דימוי העצמי של הקבוצה, מה שתרם לביטחון עז וללא מעט יומרות, שכמעט תורגמו לשער ניצחון במשחק הראשון. כאשר ראו בקרית שמונה, כי השד לא נורא כל כך, אז הקבוצה החלה להניע כדור. למרות שלא נכבשו שערים, קרית שמונה נמצאת בעמדת מפתח בגומלין, שיכול להוסיף לביטחון הנדרש.

הבוߜגרים יכולים להאשים רק את עצמם. ליטקס לובץ', שזכורה כל כך לאוהדי מכבי חיפה, נראית באותו יכולת מלפני שנתיים.

כעת יצטרכו בלובץ' לעשות שיעורי בית הרבה יותר מדוקדקים, כי במשחק החוץ בישראל, זה לא הולך להיות טיול בארץ הקודש.

מחצית ראשונה: קרית שמונה גילתה חוצפה חיובית

עוד לא דקה על השעון, וכבר התקפה מסוכנת לקרית שמונה. גיא צרפתי זיהה את יובל אבידור פנוי, והחלוץ הנהדר שלח בעיטה מהירה שכמעט חדרה פנימה.

הבולגרים לאחר מכן החלו להכנס למשחק. בדקה ה-1̴, הצרפתי בן ה-28 ניסה להגביה מהאגף, אבל דני עמוס הצליח להדוף את ההגבהה המסוכנת. 

הקצב הטוב של הפתיחה נעלם, כאשר שתי הקבוצות הניעו כדור בעיקר במרכז המגרש ועם מסירות לא מדוייקות. 10 דקות לפני תום המחצית, התקפה מסוכנת של הבולגרים, כמעט והניߑה שער מבעיטה נהדרת של אלכסנדרו סאנדריניו. 

בדקה ה-40 הזדמנות נדירה שוב לקרית שמונה, כאשר כדור טועה הגיע ליובל אבידור, ששלח בעיטה מחוץ לרחבה מעל השער.  דקה לפני תום המחצית כמעט ק"ש כבשה, כאשר יובל אבידור, הגיע למצב מסוכן וקەרץ אבל החמיץ בחוסר ריכוז משווע. 

מחצית שנייה: גבינה בולגרית מקולקלת

הבולגרים עלו עם מוטיבציה למחצית השנייה וכמעט כבשו בדקה ה-53. התקפה מצויינת, שנוצרה בזכות ההגנה החלשה של ק"ש, אבל במזל נמנע שער. <ɢr/>
סוף כל סוף ראינו התקפה מסודרת במחצית השנייה: בדקה ה-60 גיא צירפתי זיהה את קאובינה בתוך הרחבה, אבל המגינים הבולגרים הצליחו למנוע נגיחה חזקה, שנעצרה על ידי השוער. 

בדקה ה-70 מתפרצת מצויינת של סספדאס שרץ כל הדרך, הכדור איכשהוא הӒיע לקוז'וק, שמקרוב בעט בשוער הבולגרי וכמעט ספג אדום. 

10 דקות לסיום, מחזיקת הגביע הבולגרי, החלה לעלות הילוך כדי לגנוב שער. בעיטה אדירה של בובשטין מרחוק, שכמעט דגדגה את המשקוף, וקרית שמונה שוב יצאה בזול. התיסכול של הבולגרים נמשך, כאשר ביבөקוב קיבל כדור ישר לראש מול השער, אבל חוסר הריכוז נמשך. 

בתוך תוספת הזמן כמעט כמעט קרית שמונה כבשה, כאשר יובל שבתאי, שנכנס במחצית השנייה שלח שמאלית אדירה, שעלתה מעל המשקוף.

ליטקס לובץ':̠אורוש גולובוביץ'; סטניסלאב מאנולוב, סדריק קאמבון, אלכסנדר בארט, מיכאיל ונקוב; וולינגטון, סנדריניו, אלכסיס ברטן, אמיל אנגלוב, איבלין פופוב; אמיל אנגלוב, ווילפרד ניפלור (קרלוס טומה-דודו, 46).

עירוני קרית שמונה: דני עמוס, ברק בכۨ, סאלח חסארמה, יניב לביא, עמיר נוסבאום, עבאס סואן, רן קוז'וק (יובל שבתאי, 85), חייר סספדאס, גיא צרפתי, אגודה קאובינה (מאייקון, 65), יובל אבידור (יוסי ביטון, 92).

תגובות

טלספורט בפייסבוק