נתרגל לשחק בלי אוהדים

לופא קדוש, העלה בסוף השבוע את הפועל ירושלים לליגה הלאומית למרות שמרבית אוהדיה בכלל אהדו העונה את קטמון מליגה א'. קדוש: "גם כשהפסדנו לא נכנסתי ללחץ, אבל היה לי קשה להתרגל לליגה הזו"

יום ראשון 13 אפריל 2008
שלמה חסיד

מאמן הפועל ירושלים, לופא קדוש, היה אחד מכוכבי סוף השבוע לאחר שהעפיל עם הקבוצה לליגה הלאומית במחזור האחרון.

קדוש, שועל קרבות ותיק, נעלם מליגת העל בעונה האחרונה. הוא ידע שלא מעט מאוהדי הפועל ירושלים עברו לאהוד את הפועל קטמון, אבל לא פחד לקחת את התפקיד ועלה בקלילות לליגה השנייה. קדוש:  "הקרדיט מגיע בראש ובראשונה לשחקנים ולהנהלה, שלא חסכה מאיתנו תנאים ומהשחקנים שהשקיעו מאמץ רב כדי להשלים את המשימה.

פתחתם את העונה לא טוב

"פתחנו את העונה עם שלושה הפסדים וכבר היה דיבור על זה שרוצים להחליף אותי ושאני לא טוב.  אבל נשארתי רגוע. צריך לזכור שלא הכרתי את הליגה הזו, רק בעונה הראשונה שלי כמאמן,  אימנתי בליגה הזו ומאז כבר עברו הרבה שנים. גם אני וגם הקבוצה היינו צריכים להסתגל לליגה הזו, אבל אלה היו שלושת ההפסדים היחידים שלנו. אני חושב שבסך הכל זו היתה עונה מצויינת".

בעונה הבאה אתה ממשיך בירושלים?

 "כמובן. לא שמעתי על אפשרות אחרת, אני אוהב את הקבוצה, התחברתי, יש כבר דיבורים על התכניות לעונה הבאה. כמובן שהליגה הלאומית זו אופרה אחרת, ליגה מאוד קשה, הדרישות הרבה יותר גבוהות".

 בעונה הבאה תתמודדו על הכרטיס ליגת העל?

"אני לא יוצא בהצהרות כאלה, זה מיותר לחלוטין.  זה לא במקום וחוץ מזה,  אם נעלה זה יהיה דרך הרגליים ולא דרך הפה. אנחנו נעשה כמיטב יכולתינו על מנת לשרוד בליגה".

איך תיפקדתם בלי האוהדים שעברו לקטמון?

"לא כל האוהדים עברו לקטמון, חלק קטן נשאר איתנו, החלק הגדול עבר לקטמון, אולי בשנה הבאה הם יחזרו, אולי יישארו עם קטמון, בכל מקרה אנחנו צריכים לתפקד עם קהל. כמובן שעדיף עם קהל, אבל זה שיקול שלהם".

מה אתה אומר על תופעת קטמון?

 "אני מאמן כדורגל ולא מתעסק עם עניינים כאלה". 

פורסם שאלונה ברקת רוצה אותך בהפועל באר שבע

"טוב שאתה מעדכן אותי. אני לא נתקלתי בדבר כזה".

 האמת, אתה לא מתגעגע לליגת העל?

"אשמח לחזור בעתיד, אבל כרגע אני בירושלים וטוב לי. הפועל ירושלים זה מועדון גדול, מועדון שמעניין הרבה מאוד אנשים גם מחוץ לירושלים. אני משתדל להנות איפה שאני נמצא". 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק