ברוסיה מעדיפים הוקי קרח

התקשורת בישראל מדווחת בהרחבה על הפיינל-פור, אליו העפילה מכבי ת"א, אבל באיטליה,ספרד ורוסיה, שגם הן שולחות נציגות לאירוע, לא ממש מתרגשים מהיורוליג

יום ראשון 13 אפריל 2008
שלמה חסיד
 בעיתוני ישראל הסתערו על מכבי ת"א בעקבות ההעפלה לפיינל-פור וכל פיפס שקורה ברדיוס כמה קילומטרים מהקבוצה מסוקר בהרחבה בערוצים השונים, שעומדים דום מול המאורע המרגש. 

אולם מבדיקה שערכנו אצל היריבות של מכבי באירוע היוקרתי, עושה רושם שבאיטליה, ספרד ורוסיה, לא ממש מייחסים חשיבות עליונה למאורע.

אלכס קוטיק, דוקטור לתקשורת באוניברסיטת ב"ש, מתמחה בעיתונות ספורט רוסית, אמר ל-telesport: "במוסקבה יש שני עיתונים גדולים שמסקרים את צסק"א. "סובייטצסקי ספורט" ו'ספורט אקספרס', שהגדול בהם כרגע הוא 'ספורט אקספרס'. כשצסק"א עלתה לפיינל-פור הידיעה הזו תפסה כמה אינצ'ים בשער, אבל אי אפשר לומר שהיא היתה ידיעה מרכזית כי בעוד חודש יש אליפות עולם בהוקי קרח. הרוסים מטורפים על זה, זה הספורט המוביל בשבילם". 

"הרוסים התרגלו למדליות זהב באולימפיאדות, ככה שקשה לומר שההצלחה של צסק"א מרגשת אותם, אבל עדיין לא מתעלמים מצסק"א, היא מקבלת התייחסות יומיומית ברמה של מכבי נתניה בארץ בכדורגל".

סימאס יסאייטיס, שחקנה של טאו ויטוריה דווקא מרוצה מהמצב בספרד: "בעיתונות בספרד בהחלט ניתן מקום להעפלה של טאו, נכון שזו לא קבוצה בליגה של בארסה או ריאל, שהן הקבוצות המעניינות יותר, אבל עדיין טאו 4 שנים ברציפות בפיינל-פור. כשהעפלנו, כל העיתונים החשובים פירסמו שניים שלושה עמודים עם ניתוחים ראיונות, טורים. הרבה קהל שלנו יגיע למדריד והתקשורת מריחה את הרייטינג ומתעסקת בזה".

אנדראה פדאני, כתב כדורסל בגזאטלה האיטלקי התייחס לסיקור של סיינה: "כמובן ש"הגזאטה דלו ספורט" ו"הקוריירה דלה סרה", שני העיתונים החשובים של איטליה כותבים כמעט אך ורק על כדורגל, שהוא הספורט הפופולארי ביותר במדינה. הכדורסל באיטליה לא מפותח, אבל אני מניח שאם קבוצה מרומא או מילאנו, או בולוניה היו מגיעות לפיינל-פור זה היה תופס יותר שטח". 

פדאני הוסיף: "סיינה מסוקרת יותר בערוצי התקשורת הפנימיים של סיינה. בטלוויזיה שלהם, במקומונים ובערוצי הרדיו והאינטרנט מדווחים נון סטופ על הקבוצה אך זה מעניין בעיקר את המקומיים. מעין לוקאל פטריוטיות, שקבוצה ממקום קטן מגיעה לאירוע גדול, אבל קשה לומר שכלל האוכלוסייה מתעניינת בזה כמו שכל מדינת ישראל מתרגשת כשמכבי זוכה בגביע".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק