זאבי זכה בארד

אליפות אירופה: הג'ודקא הישראלי נכנע בתחילת התחרות, אך המשיך בבית התנחומים וגבר על הצרפתי הומברט וזכה במדליית הארד. זוהי המדלייה השישית שלו בקריירה

יום ראשון 13 אפריל 2008
מערכת TELESPORT

 אריק זאבי העפיל היום לרבע גמר אליפות אירופה (הנערכת בליסבון) בג'ודו במשקל מעל 100 קילוגרם. ברבע הגמר זאבי והפסיד והוא ינסה לזכות במדליית הארד באמצעות בית התנחומים. בבית התנחומים הצליח זאבי להדיח את הצרפתי כריסטוף הומברט ולזכות במדליה אירופית שישית בקריירה.

זאבי גבר על דיוניסוס איליאדיס מיוון בעזרת שני וואזארי ובקרב השני שלו, בשמינית הגמר מול האיטלקי ג'יאנלוקה ג'קאליה, ביצע שני תרגילים שהספיקו לניצחון מהיר, תוך שתי דקות ושבע שניות.

ברבע הגמר, הפסיד זאבי לופלני פרזמיסלב מטיאז'ק.  לאחר ההפסד ברבע הגמר, העפיל זאבי לבית התנחומים. בדרך ניצח הג'ודקא הישראלי את דיוניסוס איליאדיס היווני, בזכות שני ווואזארי. לאחר מכן הכניע את ג'קאליה האיטלקי בשמינית גמר. 

לאחר מכן זאבי נתקל ביריב לא פשוט. הפולני פרזמילסלב מטיאז'ק, הצליח למתוח את זאבי בקרב הראשון, אבל לאחר מכן זאבי צבר וואזראי ושני יוקו והצליח להעפיל לקרב מול הבולגרי בלאגוי איבנוב. זאבי ניצח גם אותו ופש את הצרפתי בגמר בית התנחומים הומברט לא הצליח מול הישראלי, שזכה במדליה מושלמת.

זאבי הבטיח כבר לפני כחודש את מקומו באולימפיאדת בייג'ינג 2008, כמו גם גל יקותיאל ואלכס שלזינגר שסיימה אתמול במקום השלישי.

אבישר שיינמן סיים חמישי לאחר שהפסיד פעמיים ברציפות ואנדריאן קורדון שהפסיד בקרב הראשון שלו לפולני יאנוש ווינארוביץ', לא יסעו לסין.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק