השנה הטובה בחייו

רפאל נדאל, שזכהĠהשנה ברולאן גארוס ו-ווימבלדון, גרף גם את מדליית הזהב בבייג'ין, אחרי ניצחון בגמר על פרננדו גונזאלס 6:7,3:6 -3:6. אלנה דמנטייבה הרוסייה ניצחה בגמר הנשים את סאפינה וזכתה בזהב

יום ראשון 17 אוגוסט 2008
מערכת TELESPORT
עונתĠ2008 ללא ספק תיזכר כעונה הטובה בחייו של פנומן הטניס רפאל נדאל.

השור הספרדי, שנישל את רוז'ה פדרר מפיסגת הדירוג העולמי לאחר 4 שנים רצופות וניצח את השוויצרי בגמר ווימבלדון האחרון, התכבד היום לראשונה בקריירה שלו גם במדלייה אולימפית מוזהבת.
נדאל ניצח בגמר בבייג'ין את פרננדו גונזאלס בשלוש מערכות חלקות 6:7,3:6 ו-3:6 וגרף את הזהב.

נדאל ניצח את המערכה הראשונה בקלות, אך התקשה במערכה השנייה והציל שתי נקודות מערכה לזכותו של הצ'יליאני. נדאל כפה שובר שיויון, אותו ניצח 2:7Ġו-6:7 במערכה.

המערכה השלישי שוב היתה חד צדדית לטובתו של נדאל, שניצח בנקודת המשחק הרביעית, אחרי שגונזאלס היכה כדור החזרה לרשת ושלח את הספרדי לחגיגות.

זה היה ניצחונו ה-38 של נדאל מתוך 39 המשחקים האחרונים שלו, כולל ניצחונות על פדרר ߑגמר הרולאן גארוס וגמר ווימבלדון.

מישהו אמר לוזרית?

 אלנה דמנטייבה (7בעולם) זכתה הבוקר במדליית הזהב בבייג'ין, אחרי ניצחון מרשים על בת ארצה דינארה סאפינה (6 בעולם) 5:7,6:3 ו-3:6.

דמנטייבה, שנߗשבת ללוזרית הגדולה של הטניס הנשי, הוכיחה הפעם אופי ו-ווינריות גדולה, כשחזרה מפיגור של 6:3 במערכה הראשונה לניצחון 5:7 במערכה השנייה ו-3:6 חלק במערכה השלישית והמכרעת, במשחק שארך שעתיים ו-34 דקות.

זו היתה המדלייה האולימפית השנייה בקריירה המפוארת של דמנטייבה, שזכתה במדליית הכסף לפני שמונה שנים בסידני, אחרי הפסד לונוס וויליאמס בגמר.

זבונרבה השלימה טריפל מדליות רוסי

זה לא חדש שהטניס הנשי הרוסי הוא המוביל בעולם והאולימפיאדה הזו רק ביססה את הדומיננטיות המוחלט۪ של הטניסאיות הרוסיות.

ורה זבונרבה, הרוסיה המדורגת 9 בעולם ניצחה מוקדם יותר הבוקר די בקלות את נא לי הסינית 0:6 ו-5:7 וזכתה במדליית הארד לאכזבתו של הקהל המקומי ולשמחתם של הרוסים.

הארד של זבונרבה הבטיח שפודיום המדליסטיות של הטניס בۑייג'ין יורכב מטניסאיות רוסיות, ששוב הוכיחו את עליונותן.

תגובות

טלספורט בפייסבוק