האם ירושלים תגמור בחוץ?

ההפסד אתמול למכבי, דירדר את הפועל ירושלים למקום השישי בטבלה, כשהליגה נכנסת לישורת האחרונה. נשאלת השאלה האם האדומים מהבירה יפספסו את הפיינל-פור. אנשי הכדורסל חלוקים

יום שני 14 אפריל 2008
שלמה חסיד
 הפועל ירושלים היתה אתמול מרחק נגיעה מניצחון שני העונה בהיכל נוקיה על מכבי ת"א, אך איבוד עשתונות ברבע האחרון גרם להפסד נוסף של האדומים ממלחה, הפסד שפגע קשות בסיכויי ההעפלה של הקבוצה לפיינל-פור.

ירושלים מחזיקת הגביע, עברה עונה הפכפכה ולא ברור כיצד תסתיים העונה. עם מפח נפש או עם כניסה לפיינל-פור ואולי אפילו סיכוי לקחת אליפות.

שאלנו אנשי כדורסל האם ירושלים תגמור בחוץ או בפנים.

חיים אוחיון, היו"ר של הגליל, מאמין שמונמטום חיובי של הקבוצה, יכניס אותה לפיינל-פור: "כמו במקרה של הגליל, שתפסה מומנטום חיובי, גם ירושלים תלויה במשחק אחד טוב שיכול להפוך את כל התמונה. למשל במחזור הבא הם מארחים את ראשון וזו הזדמנות טובה בשבילם לשקם את ההריסות ולרוץ קדימה. אני מאמין בקבוצה הזו, אני חושב שהמסורת שלה פלוס היכולת שלה, שווה קבוצה טובה והיא תהיה בפיינל-פור".

בני ברנר, יו"ר מכבי ר"ג מאמין הרבה פחות בירושלים ולדעתו היא לא תעפיל: "להערכתי הפועל ירושלים לא תהיה בפיינל-פור, היא לא שווה פיינל-פור, היכולת שלה לא מספיק טובה, היא כבר פיספסה את הרכבת. השנה זה מאוחר מידי. זה לא שאין לה מזל, היא הרי לקחה גביע עם לא מעט מזל ועלתה שלב בגביע יול"ב למרות שלא ממש הגיע לה, אך כנראה שהיכולת השנה לא מספיק טובה. ברור שהמינהלת רוצה שירושלים תהיה בפיינל-פור בגלל הקהל שלה והתחרות עם מכבי שזו נקודה שאולי תעזור לירושלים אבל בשורה התחתונה היא לא תהיה".

שחקן העבר של הקבוצה, מוטי דניאל אמר: "אני לא ידע אם ירושלים תהיה או לא, זה גבולי. הרי אם היא היתה מנצחת אתמול את מכבי השאלה הזו לא היתה עולה. מה שבטוח שאם ירושלים לא תהיה בפיינל-פור זו תהיה רעידת אדמה גדולה בכדורסל הישראלי. ירושלים תצטרך לעשות פסק זמן למחשבה כי זה לא שחסכו שם כסף, אבל משהו כנראה לא עובד. בואו לא נקדים את המאוחר ונחכה לסוף העונה. בכדורסל הכול יכול להיות".

יורם חרוש, מאמן הקבוצה לשעבר אמר: "אני מאמין בהפועל ירושלים, אני חושב שהיא תגיע לפיינל-פור, למרות שהיא סובלת השנה מחוסר יציבות. פעם חוטפת תבוסה של 54 הפרש, פעם זוכה בגביע, פעם מודחת מהיול"ב ופעם מצליחה יותר. אני חושב שלירושלים יש גם יכולת וגם מסורת וגם קהל אוהדים. אני לא בטוח שהכדורסל הישראלי יכול להרשות לעצמו שהקבוצה הזו לא תגיע לפיינל-פור ואני מאחל לה שהיא אכן תגיע לשם".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק