עבדוללה יארח את גרנט?

ראש ממשלת מלזיה אמור לפגוש את אברם גרנט וטל בן חיים במסע פתיחת העונה הבאה. כעת בודקים האם לישראלים לא צפויות בעיות כניסה למדינה האסיאתית

יום שלישי 15 אפריל 2008
אייל כהן
 למרות איבוד הנקודות  (שני) מול וויגאן בבית, צ'לסי מתכוננת לקראת העונה הבאה.  הצוות המקצועי והשיווקי של המועדון ממשיך לעשות עבודה מרובה כדי ליצור קשר עם האוהדים ברחבי תבל.  צ'לסי אמורה לטוס למלזיה בקיץ הקרוב, כדי לקדם את מוצריה, אבל מה בקשר לישראלים אברם גרנט וטל בן חיים?

מלזיה, הינה מדינה מוסלמית, שראש המשללה שם נקרא: עבדוללה אחמד בדאווי. ההיסטוריה מלמדת כי, במאה ה-19 בריטניה פלשה למלזיה ושינתה את פני המדינה, אבל לא את אחוז המאמינים במוחמד. בינתיים כל זה נוגע לישראלים, אברם גרנט וטל בן חיים, כיוון שישראל לא נמצאת ביחסים דיפלומטיים כשרים עם המלזים בתקופה הנוכחית. 

צ'לסי אמורה לנחות בחודש יולי הקיץ, לאחר היורו ולהתחיל את מסע האימונים הראשוני במלזיה. למרות החששות המלזים דווקא אופטימים: "למרות שאין לנו יחסים דיפלומטים עם ישראל או יחסי יצוא ויבוא, לא תהיה בעיה עם הביקור של המאמן והשחקן. 

"הם קבוצת כדורגל, עם שני שחקנים ישראלים. לא אמורה להיות בעיה כל שהיא. אנחנו לא רוצים לערבב פוליטיקה וספורט" - אמר השר המלזי ראיס יאתים

אם כן לצמד הישראלים (במידה וישארו) צפוייה חוויה לא רק ספורטיבית אלא בעיקר תרבותית, לבקר במדינה מוסלמית ענפה. בל נשכח את הביקור המפורסם של אברם גרנט באליפות אירופה בטוניסיה 2004, שגם כן הניב ביקורות לא מעטות מבית ומחוץ.

תמונה: רויטרס.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק