זה מעביר פרפרים בבטן

שחר צוברי, המדליסט הראשון והיחיד של ישראל בבייג'ין דיבר בקור רוח ואמר: "זו היתה תוצאה של עבודה קשה. עשיתי החלטות טקטיות נכונות ואני שמח שזה עבד". אהוד אולמרט התקשר לברך

יום רביעי 20 אוגוסט 2008
מערכת TELESPORT

יום גדול לספורט הישראלי. שחר צוברי הביא הבוקר מדליה אולימפית ראשונה לישראל בצבע ארד, כשסיים שני בשיוט המדליות ושלישי בדירוג הכללי.

שחר התחיל את השיוט במקום הרביעי אחרי דמפסי הבריטי, אך הצליח לעקוף את הבריטי שסיים שביעי בלבד ונתן לישראל מדליה ראשונה.

צוברי נראה די קול יחסית להישג העצום ואמר מיד אחרי השיוט: "זה היה עבודה קשה מאוד. עשיתי את זה ואני מאוד שמח. היה לי זינוק טוב אבל הייתי בטוח שפסלתי אז העדפתי לתקן ולחזור כדי להיות בטוח בעצמי. עשיתי החלטות טקטיות נכונות, עבדתי מאוד קשה וחזרתי חזרה לטופ. במצוף שני ראיתי שזה אۤשרי אחרי שהצלחתי לעקוף את הניו זילנדי ועשיתי את זה".

על קור הרוח שהפגין אמר: "לא הייתי לחוץ אבל זה כן מרגש ומעביר פרפרים בבטן. ברגע שמתחיל השיוט אתה לא חושב על כלום רק לעבור את השייטים שלפניך. לקראת הסוף שהגעתי לפיניש הבנתי שזה קורהȦquot;.

ראש הממשלה אהוד אולמרט עלה על הקו ודיבר עם צוברי מייד אחרי השיוט ואמר לו: "עשית אותנו מאוד שמחים".

אולמרט שיבח ואמר: "עקבתי אחריך במשך כל השנה והתפעלתי מקור הרוח שלך. אני מסתכל עליך עכשיו ורואה אותך מנופף בדגל. תדע לך שהמון דמעות שמחה זולגות מעינם של הרבה מאוד ישראלי".

ראפה בליליוס, מאמנו של צוברי נראה הרבה יותר נרגש מהגולש ואמר: "היה שיוט מדהים. נכון הוא חשב שהוא פסל וחבל שהוא חזר, אבל כמו שאמרת זה היהĠהתנאים שלו והוא אלוף עולם בתנאים שלו".

גור שטיינברג, המאמן הראשי של השייטים אמר: "כל המשלחת עבדה למען שחר. רוני מאיר סימן אותו ושלח אותו לחו"ל. מאמן הכושר שלו שלמהי זקס הביא אותו ליכולת פיזית אדירה וזה גם עזר מאוד להביא אותנו למדליה".

פורסם לראשונה ב-13:30

תגובות

טלספורט בפייסבוק