צחקו עליי כשהבאתי אותו

הוא שוחרר מהפועל ירושלים, נזרק הפועל תל אביב ובהפועל לוב לא הצליחו להחתים אותו לעונה הבאה. ביו אדפמי ישחק בגמר האולימפיאדה ובארץ לא מאמינים.
מישל דיין שהביא אותו לישראל: אמרו שהגיע המפטי דמפטי

יום רביעי 20 אוגוסט 2008
שלמה חסיד

 בלם הפועל בני לוד, ביו אדפמי, כבש אתמול בניצחון ניגריה 1:4 על חשבונה של בלגיה בחצי גמר והבטיח מדליה אולימפית. אדפמי כבש את השער הראשון שסלל את דרך נבחרתו לגמר שם תפגוש את ארגנטינה.

נכון, כבר היו שחקנים ששיחקו בישראל והצליחו בזירה העולמית, די אם נציין את מילאן אוסטרץ' וסבסטיאן סימרוטיץ' מסלובניה או ננאד פראליה הקרואטי, אבל לא זכור שחקן שהצליח בזירה העולמית וכל שהצליח בישראל היה לככב בקבוצת מרכז טבלה בליגה הארצית.

<Ͱ>אדפמי, בן 23,  פתח את הקריירה בישראל בהפועל ירושלים לפני ארבע שנים. מאמן הפועל קריית שמונה, מישל דיין,  גילה אותו אז כשאימן בירושלים:  "כשהבאתי את אדפמי לארץ להפועל ירושלים לפני כמה שנים צחקו עלי, ועכשיו כולם רואים איߖה שחקן מצוין הוא. אמרו לי זה לא שחקן, הבאת פה את 'המפטי דמפטי'. אין לי שום הסבר לזה שהוא לא הצליח בישראל. יש לו את כל התכונות שצריכות להיות לשחקן הגנה, הוא מהיר, אגרסיבי ובעל טכניקה גבוהה. הוא שחקן מושלם מבחינה הגנתית".,

בהפועל תל אביב דווקאĠזיהו את הפוטנציאל וצירפו אותו, אולם הניגרי לא הצליח. דרור קשטן המאמן התקשה למצוא לו מקום בהרכב. אסי דומב הועדף על ידי אדפמי. דומב מספר: : "כשאני הייתי בהפועל תל אביב ראו שהוא שחקן הגנה מצוין, מאחר והוא יודע לתפקד בכל עמדות ההגנה. בתקופה שלי, אדפמי לא מצא מקום בהרכב בגלל ריבוי הסגל בשחקני הגנה, היה בהפועל אותי, שמעון גרשון וטל חן. אבל כבר אז ראינו שמדובר בבחור טוב, מנומס ששואף להגיע הכי גבוה שאפשר והוא יגיע".

לאחר הכישלון בתל אביב, עבר אדפמי להפועל לוד. למרות יכולתו, הקבוӦה התקשתה להתברג בצמרת. בסיום העונה שעברה החליט  יו"ר הפועל בני לוד, אבו סובחי, לנסות להחתים את הבלם, ללא הצלחה. המחלקות בין הצדדים עמדה על 10,000 דולר בלבש. אבו סובחי: "אישית אני שמח עבור אדפמי ואני יודע שהוא שחקן מצוין, אבߜ עבור בני לוד זאת מכה מאחר וקשה לי להאמין שאדפמי יחזור לארץ. אני חושב שאפילו עבור קבוצה מליגת העל הוא ייחשב כהוצאה גדולה. אני שמח שהוא יזכה בוודאות במדליה ואני מקווה עבורו שיזכה במדליית זהב, אך בשביל בני לוד זאת מכה קשה".

אדפמי הוא אחד ממספר ניגרים שמשחקים בישראל, חלקם דווקא בליגת המשנה.  אחד מידידיו הוא שוער הפועל תל אביב הניגרי, וינסנט אניימה שמפתיע: "אני מעולם לא ראיתי אותו משחק כי אנחנו לא משחקים באותה ליגה. אומנם אני לא עוקב אחרי משחקי ניגריה באולימפיאדה, Ӑבל אני שמח בשביל אדפמי ואני חושב שזאת גאווה גדולה עבור ישראל ששחקן ששיחק אצלה כמה שנים מככב ברמות הגבוהות ביותר".

תגובות

טלספורט בפייסבוק