רביבו: אני לא מאמן הקבוצה

אלון חזן התפטר היום ממ.ס אשדוד: "הקבוצה היתה חייבת זעזוע. אני לא בורח מאחריות. אם הקבוצה תרד - שיאשימו אותי". בן זקן: "רביבו סמכות עליונה". רביבו: "לא אהיה המאמן לעולם"

יום חמישי 17 אפריל 2008
אשר גולדברג
אלון חזן החל את דרכו כמאמן אשדוד במחזור השביעי של העונה שעברה לאחר שהחליף בתפקיד את יוסי מזרחי. חזן הוביל את הקבוצה לצמרת, אך את העונה הזו הוא פתח חלש במיוחד. בשבועות האחרונים נראה היה שאשדוד משתפרת, אך בשבועיים האחרונים ספגה הקבוצה שני הפסדים ליריבות התחתית, מכבי הרצליה ובני יהודה, ושוב נקלעה לצרות. 

ראשי אשדוד ג'קי בן זקן ורביבו העניקו לחזן גיבוי במשך כמעט כל העונה, למרות יחסים לא טובים של חזן עם חלק משחקני הקבוצה, בינהם דוד רביבו. היום, אחרי שהיוזמה הגיעה מצד המאמן, החליטו באשדוד לקבל את התפטרותו. מ.ס. אשדוד כינסה מסיבת עיתונאים בצהרי היום בכדי להודיע בצורה רשמית את מה שכולם כבר יודעים.

אלון חזן פתח ואמר: "רצינו לבשר בצורה מסודרת את מה שכולם כבר בעצם יודעים, שאני מסיים את תפקידי כמאמן מ.ס. אשדוד. נפגשתי היום עם ג'קי בן זקן בכדי להודיע לו שאני רוצה לסיים את תפקידי בקבוצה. אני עושה צעד זה מתוך אמונה שלמה שהקבוצה הזו יכולה להישאר בליגה וכיוון שאני חושב שזה הדבר היחיד שיכול לעשות זעזוע במועדון הזה, אותו אני כל אוהב".

"עברו לי הרבה מחשבות מאז המשחק מול בני יהודה, אם להישאר או ללכת. אם הייתי מפסיד במובן האישי לא היתה לי בעיה להתמודד עם זה אך אם הקבוצה היתה יורדת ליגה ונפגעת היה לי קשה הרבה יותר להתמודד. כשראיתי במשחק מול הרצליה, וחמור מכך מול בני יהודה, שנראינו כמו קבוצה חסרת נשמה, שלא נראה כאילו היא רוצה להישאר בליגה, הגעתי למסקנה שחייבים זעזוע במערכת".

"אני בפירוש לא בורח מאחריות. אם חס וחלילה הקבוצה תרד ליגה אין לי בעיה שיבוא אליי בטענות, ולחילופין,  אם נישאר בעזרת השם, שירעיפו את כל השבחים על מי שיחליף אותי".

הבעלים של מ.ס. אשדוד ג'קי בן זקן אמר: "כרגע יש לנו צוות של ארבעה מאמנים - שני עוזרי מאמנים, מאמן כושר וחיים רביבו שישמש הסמכות המקצועית העליונה בינתיים. אין בעיה עם העובדה שלרביבו אין תעודת מאמן, יש לנו שלושה מאמנים עם תעודה על הספסל".

"אלון הוא חלק ממ.ס. אשדוד מהיום שהיא נוסדה, ואלון הוא חלק ממני כבר 29 שנים. כל תפקיד שאלון ירצה במ.ס. אשדוד, הדרך תהיה פתוחה בפניו, לא רק בגלל הבן אדם שהוא אלא גם בזכות היכולות המקצועיות שלו".

"הדבר הכי חשוב זה מ.ס. אשדוד, יותר מג'קי ויותר מאלון ויותר מחיים, וכשאלון העלה את האפשרות לעזוב, מיד התייעצתי איתו מה המהלכים הבאים שלנו כי אני מעריך ומכבד את הדיעה שלו".

"אם הוא לא היה מבקש לעזוב, הוא היה נשאר המאמן גם העונה וגם בעונה הבאה. הבעיה שלנו העונה לא היתה בעמדת המאמן וההוכחה לכך היא שכשפתרנו את הבעיות המקצועיות והחברתיות שהיו לנו, שיחקנו כדורגל מצויין וזה נזקף לזכותו של אלון".

חיים רביבו הבהיר: "אני לא מאמן הקבוצה. אני לא אהיה מאמן, זה לא מעניין אותי ולעולם לא אאמן ולא אלמד בקורס מאמנים. אני אעזור לקבוצה, אשתמש בידע שלי ובמקביל נחפש מאמן".תגובות

b

טלספורט בפייסבוק