הפסד טכני לביתר

בית הדין החמיר עם בית"ר ירושלים ופסק לחובתה הפסד טכני והורדת 2 נקודות, בגין התפרצות האוהדים במשחק מול הרצליה. בעונה הבאה בית"ר תפתח עם מינוס 4 נק'

יום חמישי 17 אפריל 2008
אשר גולדברג

בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל פסק על הורדה של שתי נקודות לבית"ר ירושלים והפסד טכני, במשחקה מול מכבי הרצליה שנערך ביום ראשון ולקראת סיימו התפרצו אוהדי הקבוצה למגרש. 

בית הדין המשמעתי החמיר עם בית"ר, למרות שתובעי ההתאחדות לכדורגל רצו לדרוש על הקבוצה עונש רדיוס אחד ללא קהל. 

בבית"ר ירושלים מקווים לערער על ההחלטה כמו גם כל קבוצות התחתית, שנפגעות מכך. מכבי הרצליה התבססו שלוש נקודות בטבלה, למרות שהיא פיגרה במשחק חוץ מול בית"ר ירושלים 1:0 בדקה ה-87. 

בית"ר ירושלים נענשה גם בהורדה של 4 נקודות על תנאי, למשך שנה במקרה של עבירה דומה. כמו כן תשחק הקבוצה את כל משחקי הבית שלה עד סיום העונה ללא קהל. יתרה מכך, בית"ר תפתח את העונה הבאה במשחק עם קהל, אך היציע המזרחי יהיה סגור. 

להלן הפסיקה המלאה מבית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל:

"...נפסק לא אחת על-ידי נשיא בית הדין העליון המנוח דב לוין ז"ל, שאל לא לבית הדין לפסוק ענשים או תוצאות משחק תוך כדי פזילה לטבלת הליגה....
 
....אנו קובעים שאוהדי בית"ר ירושלים הם אלה שפרצו לשדה המשחק וגרמו להפסקתו ולאי-חידושו, ולא מצאנו שנפל פגם כלשהו בהתנהגותה של מכבי הרצליה, איננו מקבלים את טענת הנאשמת שהרצליה סירבה לחדש את המשחק, ולכן אנו קובעים שלמכבי הרצליה לא הייתה כל תרומה שלילית לאי חידוש המשחק.

בנוסף אין אנו מקבלים את טיעוני התובע שמדובר במצב חריג המצדיק סטייה מהוראת התקנון בדבר הפסד טכני בגלל העובדה שאנו נמצאים בסיום העונה בשיאם של מאבקים נגד הירידה ובמאבקים אלה מעורבות מספר קבוצות.

התוצאה היא שאנו קובעים את תוצאת המשחק כקבוע בסעיף 12 בתקנון האליפות לאמור  2:0 לחובת הנאשמת ולטובת מכבי הרצליה".

והננו מטילים את העונשים הבאים:

 א. קיום כל משחקי הליגה הביתיים שנותרו בעונה זו ועוד משחק הליגה הביתי הראשון בעונה הבאה ייערכו במגרשה הביתי של הנאשמת וללא קהל.

 ב. בשני משחקי הליגה הביתיים הבאים בעונת 2008/09 (כלומר לאחר משחק הליגה הביתי הראשון שייערך ללא קהל) אנו מורים לנאשמת במסגרת סמכויותנו להטלת חיוב חינוכי לסגור את הכניסה ולא להרשות את השימוש ביציע המזרחי של המגרש אשר ממנו נגרמה ההתפרצות וממנו פרץ קהל ההאוהדים למגרש.

ג. אנו מפחיתים ממאזנה של הנאשמת 4 (ארבע) נקודות ליגה בפועל בעונת המשחקים 2008/09 וכן מטילים על הנאשמת עונש על תנאי שבכל מקרה של הרשעה תוך שנה מהיום בעבירות הקשורות להתפרצות ו/או להתפרעות ו/או להתנהגות בלתי ספורטיבית של קהל אוהדים שגרמו להפסקת משחק, הפסקת פעילות מיידית ל-2 משחקים".

תמונה: באדיבות בית"ר-נט.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק