רמלה מול בנות השרון בגמר

אלי רבי יכול להרגיש גאה בשחקניותיו, שהשיגו ניצחון גדול 67:74 מול אלקטרה רמה"ש, והעפילו שוב לסדרת הגמר. מול רמלה תתמודד בנות השרון, שעשתה היסטוריה

יום חמישי 17 אפריל 2008
מערכת TELESPORT

למי שכח מהו פלייאוף, אז הכדורסל הנשים הזכיר זאת לכולם. אליצור רמלה, הדאבליסטית ומחזיקת הגביע הנוכחית, השיגה ניצחון חוץ מרשים 67:74 מול היריבה המשובעת אלקטרה רמת השרון ותתמודד בגמר הפלייאוף מול עוד הפתעה, שיקי פלאח ובנות השרון. 

רמת השרון דווקא פתחה טוב את הרבע הראשון ועלתה ליתרון 9 נקודות במהלכו (10:19, למרות זאת רמלה הצליחה לחזור ולהראות ניצוצות להמשך עם פיגור 4 בסיומו - 17:21.

ברבע השנירמלה התחילה להתחיל לשמור, ובזכות זאת הוליכה 21:30. למרות זאת לימור מזרחי, ביום מאוד מפוקס קברה שלשות ללא הרף והורידה את המארחת ביתרון 6 נקודות במחצית - 37:43.

במחצית השניה רמלה החלה להתעורר. סנואו התעוררה לחיים וקלעה לא מעט, כדי לצמק את ההפרש, שבזכותו רמלה ירדה באותה תוצאה - 56:56 לקראת הרבע האחרון. ברבע הרביעי, ראינו את האופי והנחישות של אלופת המדינה, שלא רצתה לוותר על התואר. 

רמת השרון איבדה את הריכוז וסנואו, דורון ובייקר הוליכו את רמלה לניצחון אדיר 67:74, שחתם את סיפור אלקטרה מוקדם מהצפוי. רמלה בגמר. 

מאמנה של אליצור רמלה, אלי רבי: "יש לנו תוכנית, אנחנו עובדים. המשחק הזה הלך לכל הכיוונים, גם לרמת השרון אבל הסתיים לחובתנו. כל אחת כאן תרמה את שלה לדרך הזו. זה עוד לא נגמר, זה יהיה יותר קשה. לכאורה אנחנו פייבורטים, עכשיו יהיה הרבה יותר קשה. אני פונה לקהל המקומי, בואו למלא את האולם. עוד קצת מאמץ.

אורנה אוסטפלד: "קשה לי לדבר על המשחק. מחר יש יום חדש. הם שיחקו במאני טיים יותר טוב, הם לקחו את הניצחון הזה בזכות. אני מודה לכולם, שהיו איתנו העונה. במיוחד לקהל המדהים שלנו. זה טיבעו של כדורסל, אנחנו נהנים מזה. כל אחת מהשחקניות היו מדהימות. נצטרך לראות את הגמר ממקום אחר".

שי דורון, הווינרית של רמלה: "באנו מוכנות, פעם ראשונה ששיחקנו הגנה מצויינת. היא עשתה את התפקיד המרכזי. הן היו מאוד אגרסיביות". לגבי הגמר הגדול: "נחיה ונראה".

הגארדית העצובה של רמה"ש, לימור מזרחי: "זה לא זמן לסיכומים, ועוד לאחר הפסד כיום. נעשה חשבון נפש. יש עדיין אפשרות שאשאר שחקנית".

קלעו לרמלה: סנואו 19 (9 ריב'), בייקר 18 (7 ריב'), דורון 13 (7 אס'), אברמזון (7 ריב') וג'ונסון 7 כ"א, גורביץ' וסלווין 5 כ"א. 

לרמת השרון:
טרוינה 21, פרקינס 17 (7 ריב', 6 אס'), קולודני 9, ויליפיץ' 8 (8 ריב'), קוקר 6 (9 ריב'), מזרחי 4, דורי 2.

בנות השרון העפילה לגמר 

היריבה של רמלה במעמד הגמר, זוהי לא אחרת מאשר בנות השרון. החניכות של שיקי פלאח גילו אופי ובגרות והצליחו לנצח 84:98 במשחק החמישי את מכבי רמת חן ו-2:3 בסדרה כולה, לאחר מהפך 0:2.

ברבע הראשון בנות השרון הוליכה כבר 6:21, אבל בסופו של דבר רמת חן לא ויתרה בקלות והצליחה לצמר רק ל-13 בסיומו - 15:28. ברבע השני בנות השרון המשיכו לצבור ביטחון, ביחד עם שירי שרון, שהעלתה את המארחת ליתרון של 16 נק' - 38:54.

במחצית השנייה רמת חן הצליחה לחזור, וירדה בפיגור 11 נקודות בלבד 72:61. ברבע האחרון לרמת השרון נותר רק להעביר את הזמן - 84:98 בסיום והעלייה ההיסטורית לגמר הגדול. 

עדן ענבר, מאמנה של מכבי רמת חן: "התחלנו לא טוב. חזרנו למשחק היו לנו הזדמנויות, אבל איבדנו את זה. אני חושב שעדיף ברגעים הללו להתמקד בקבוצה שניצחה. צריך להתמקד ברמת השרון. השחקניות שלנו נתנו את הנשמה, אני מברך את בנות רמת השרון שהגיעו לגמר. כל שחקנית מתעלה ולא מתעלה, אנחנו הצלחנו לא להביא שחקניות שהיו בכל המעמדים, כדי להגיע לרמה שלהם".

מאמנה של בנות השרון, שיקי פלאח, שעשה היסטוריה: "זו סידרה קשה מאוד. כל משחק היה חשוב, היה קשה מאוד, היה עומס אדיר. לא באנו מוכנים מנטאלית, אבל אני שמח שידענו לחזור לאחר פיגור 2:0. אני שמח ומאושר. אני חושב שרמלה קבוצה עם המון המון מסורת. לנו יש דבר אחד, אנחנו לא שבעים. ננסה לעשות את המקסימום. מאמין בקבוצה ובבנות".

קלעו לבנות השרון: וויליאמס 26, וואברה 19, נוסל 12, רייט, שוורץ ודוריץ' 11 כל אחת, לויצקי 6, גנור 2. 

לרמת חן:
מקוויליאמס 26, בראון 15, מוסטפינה 14, פרייס 13, שרון 5, זאבי 2.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק