הספרס נזקקו לשתי הארכות

חניכיו של פופוביץ' הצליחו להכניע את פיניקס לאחר שתי הארכות ולנצח 115:117, לברון וחבריו התקשו פחות מול הוויזארדס וניצחו 86:93, ואילו "הצרעות" גברו על המאבריקס

יום ראשון 20 אפריל 2008
אביחי קריבצק
הלילה יצאו לדרך סדרות הפלייאוף של הליגה הטובה בעולם, כאשר המשחק המסקרן ביותר נערך בטקסס בין שתי הקבוצות עם היריבות הכי גדולה במערב, מאנו ג'ינובילי עם סל ניצחון 1.8 שניות לסיום העניק לספרס ניצחון במשחק הראשון של הסדרה החמה ביותר במערב. 

לברון קלע 32 נקודות בכדי להוביל את הקאבאלירס לניצחון על הוויזארדס, כריס פול בעוד משחק מדהים היה גדול הלילה על המאבריקס של נוביצקי, הרכז שמועמד לתואר שחקן השנה הוביל את ההורנטס לרבע שלישי מדהים בדרך ל0:1 בסדרה.

סאן אנטוניו - פיניקס 115:117

כמה חבל שכבר בסיבוב הראשון של הפלייאוף נצטרך לוותר על אחת משתי הקבוצות הלוהטות של המערב,  פיניקס וסאן אנטוניו. הסופרקלאסיקו של המערב הסתיים לאחר שתי הארכות מדהימות, כאשר באחרונה, השחקן הטוב ביותר העונה של הספרס, מאנו ג'נובילי הביע את חותמו 1.8 שניות לסיום עם סל ניצחון ענק על שאק.

הסאנס יכולים להאשים רק את עצמם בהפסד האכזרי הלילה בטקסס, שיכול אולי להשפיע על הסדרה כולה. הסאנס שמטו פעמיים יתרון ושלחו את המשחק פעמיים להארכה, כאשר מי שמציל את הספרס בפעם הראשונה היה מייקל פינלי עם שלשה מדהימה, ששלחה את המשחק בפעם הראשונה להארכה. המיגדלור של טקסס, טים דאנקן היה המושיע התורן של פופוביץ', ששוב קלע שלשה על הבאזר ושלח את המשחק להארכה השנייה.

הסנטר של הספרס, טים דאנקן שהוביל את הספרס עם 40 נקודות ו-15 כדורים חוזרים
סיכם: "הייתה לי זריקה חופשית, ואני שמח שהכדור נכנס, קיוותי לטוב ביותר ואני שמח שזה נכנס, זה המשחק הראשון וזה כבר מרגיש כמו גמר.

טוני פארקר, הצלע השנייה במערך של פופוביץ' הוביל את הספרס עם 26 נקודות וחמישה אסיסטים, מאנו ג'ינובילי, הצלע השלישית, שמשלימה את המשלוש האיכותי של הספרס תרם 24 נקודות בדרך לניצחון מספר אחד בסדרה החמה של המערב.

בצד המתוסכל של הלילה, היה סטיב נאש, שידע להתעלות "במאני טיים" עם 25 נקודות ולמסור 13 אסיסטים, אך גם משחק ענק שלו לא עזר מול משחק מדהים של הקבוצה מטקסס. אמרה סטודומאייר הוביל את רשימת הקלעים של הסאנס עם 33 נקודות, שלא הספיקו הלילה לחניכיו של ד'אנטוני, בדרך להפסד שהם חייבים לשכוח מהר.

קליבלנד - וושינגטון 86:93

"קינג ג'ימס" הוביל את הקאבאלירס לניצחון ראשון בסדרה, כאשר קלע 32 נקודות כולל שתי זריקות קשות שהעניקו לחניכיו של בראון יתרון של 0:1 בסדרה על הוויזארדס. האחרון קלע 20 נקודות מתוך ה-32 שהיו לו במשחק בחצי השני.

דלטון ווסט, שהגיע אל קליבלנד לפני מספר חודשים קלע 16 נקודות, הסנטר אילגאוסקאס הוסיף עוד 22 נקודות בדרך לניצחון. בצד המפסיד של וושינגטון היה גילברט ארינה שהוליך את הקבוצה מבירת ארה"ב עם 24 נקודות כולל שלשה מדהימה 3 מטרים לפחות מקו השלוש.

אנטואן ג'יימסון הוסיף עוד 23 נקודות בדרך להפסד של הוויזארדס, שיפגשו בעוד יומיים שוב את הקאבאלירס למשחק מספר 2 בסדרה.
  
ניו אורלינס - דאלאס 92:104

כריס פול אחד השחקנים הטובים העונה בליגה, קלע  35 נקודות ומסר 10 אסיסטים לחבריו בכדי לעזור "לצרעות" לנצח את המשחק הראשון בסדרה מול המאבריקס. דייויד ווסט, שרשם את ההופעה הראשונה שלו בפלייאוף לא התרגש מהמעמד היוקרתי וסיים את המשחק עם 23 נקודות.

טייסון צ'נדלר, שרושם גם עונה מצוינת שלט מתחת לסלים, כאשר קטף 15 כדורים חוזרים וקינח עם 10 נקודות, בכדי לעזור להורנטס לחזור מפיגור של 12 נקודות הפרש ולנצח בצורה מרשימה את נוביצקי וחביריו.

הענק הגרמני, דריק נוביצקי קלע 32 נקודות, אך לצערו של האחרון קלע רק 4 נקודות ברבע הרביעי בו המאבריקס פשוט נפלו מהרגליים ולא יכלו יותר מול משחק הריצה של הקבוצה שסיימה עם המאזן השני בטיבו במערב.

ג'וש האוורד הוסיף עוד 17 נקודות למאבריקס, בעוד משחק בו חניכיו של אברי ג'ונסון, מאבדים יתרון יקר ואת המשחק כולו.חניכיו של באיירון סקוט, נראו בתחילת המשחק, כמי שמתרגשים מהמעמד של הפלייאוף, "הצרעות" היו חלודים בחצי הראשון, כאשר החטיאו מקו העונשין, מחצי מרחק והיו רחוקים מלהזכיר את היכולות, שאפיינה אותם בעונה הסדירה, אך ככול שזקפו להם הדקות היה קל יותר להורנטס להיכנס למשחק ולנצח בחצי השני 40:66.

יוטה ניצחה ביוסטון 82:93 והעבירה אליה את הביתיות בסדרה, אנדרי קירלנקו קלע 21 נקודות לאורחים, ואילו דרון וויליאמס קלע 20 נקודות ומסר 10 אסיסטים. בצד המפסיד הלילה היה באטייר, שקלע 22 נקודות.תגובות

2

טלספורט בפייסבוק