דריקס שלא הכרתם

אלי דריקס שלא זכה להערכה במחלקת הכדורגל של מכבי ת"א, עבר לכהן בתפקיד המקביל במחלקת הכדורסל של המועדון, ודווקא שם הוא פורע את השטרות

יום שני 21 אפריל 2008
שלמה חסיד
אומרים שבעלי תפקידים בקבוצות שלא שומעים עליהם הם הטובים ביותר וכמה שתשמעו יותר מידי על האנשים שמאחורי הקלעים, אומר הדבר שהם עוסקים יתר על המידה ביחסי ציבור ופחות בעבודה.

וזה כנראה הפרמטר הטוב ביותר לבחון את הצלחתו של אלי דריקס בשנה האחרונה בקבוצת הכדורסל של מכבי תל אביב, אחרי שבמשך שנים כל מיני שערורייה בקבוצת כדורגל נקשרה לשמו.

מינויו הכמעט ודאי, של צביקה שרף, כמאמן מכבי ת"א בעונה הבאה, סולל את דרכו של  אלי דריקס לתפקיד מנכ"ל מכבי ת"א באופן קבוע.  דריקס שהגיע לפני שנה וחצי מקבוצת הכדורגל מונה למנהל המכירות של קבוצת הכדורסל ולכן מינויו למנכ"ל יהווה כמובן קידום משמעותי. למעשה, דריקס נמצא בפסגת הקריירה שלו לפחות ברמה הניהולית. אחרי שהיה שחקן מוביל במכבי ת"א כדורגל.

האנשים הסובבים את אלי דריקס, לא מתפלאים כל כך על הקידום הרב שחל במעמדו, וזאת למרות שכאשר הוא כיהן בתפקיד דומה במחלקת הכדורגל. אבנר טויטו, מנהל מחלקת הכדורגל של מכבי תל אביב אמר ל-TELESPORT: "אלי דריקס הוא אדם נהדר, והוא תמיד דואג שתהיה סביבו סביבת עבודה נוחה וכייפית, וזה מתבטא ביחסי אנוש יוצאים מן הכלל. פשוט כיף לעבוד איתו ונשארנו חברים ובקשר מצוין למרות שהוא עזב. כשהוא עזב ממחלקת הכדורסל למחלקת המכירות, ידעתי שהוא יגיע רחוק במחלקת הכדורסל, עובדה שהוא מתקדם ומצליח. אני חושב שדריקס הוא סיפור הצלחה מבחינה ניהולית, ויוכיחו את זה השנים הבאות שלו במכבי כדורסל, שם הוא עשוי להביא הישגים יפים".

מינויו של דריקס במכבי תל אביב לא עבר בצורה חלקה. המנהל המיתולוגי מוני פנאן, כך פורסם, שקל לפרוש, מאחר שהתפקיד הובטח לבתו, לירון. מוני פנאן היום כבר שכח את כל שהיה. פנאן:  "כאשר אלי דריקס הגיע למכבי, התפרסמו כל מיני כותרות לא נכונות כאילו יש לי איזושהי בעיה איתו ברמה האישית. זה לא היה ולא נברא. אלי דריקס, אני רוצה לגלות פה סקופ, היה שחקן שלי כשהוא היה בן 10, במחלקת הנוער של מכבי ואני הייתי המנהל קבוצה שלו, ומאז אני זוכר אותו. כולם עובדים ביחד על מנת שמכבי תצליח וזה הדבר היחיד שחשוב".

כאחראי על השיווק, דריקס היה אמון על הקשר על האוהדים. אילן השועל, האוהד הידוע של מכבי מספר: "אלי דריקס הפתיע אותנו האוהדים בקשב שלו לצרכים שלנו. הוא מריץ טלפונים לפני ואחרי משחקים, שואל מה לא היה בסדר ומה צריך ואיפה אפשר לשפר. הוא עזר לנו רבות במימון אביזרי עידוד ובכל מה שהיינו צריכים. יש לנו הרגשה שיש לנו דלת פתוחה אצלו. הוא ממש מבין את החשיבות של האוהדים. אני לא זוכר הרבה מנהלים בתפקיד שלו במכבי שכל כך הקשיבו לאוהדים וכל כך דאגו לרצות אותם, ואני חושב שזה בזכותו. כל הכבוד לו וטוב שיש אנשים כאלה במכבי".

אחד האנשים הקרובים לדריקס הוא איש העסקים, דרור מילר: "סוף סוף אלי דריקס מקבל גם מהתקשורת את הכבוד המגיע לו, וגם בקרב ציבור חובבי הספורט, כי כשהוא היה במכבי כדורגל, נהנו משום מה ללעוג לו, ואנשים לא הבינו איזו עבודה גדולה הוא עושה. הרבה פעמים רק השם אלי דריקס, גרם לאנשים בסביבתו לעזור לו ברמה האישית, וכך מכבי כדורגל יצאה נשכרת. דריקס תפקד שם בתנאים לא קלים, ובכל זאת הצליח לשים את הראש מעל המים. עכשיו במכבי כדורסל יותר קל לו, הוא קוצר את הפירות ואנשים מבינים כמה הוא בעצם מנהל מוצלח ושהוא יכול להגיע רחוק".

צילום: maccabifans


תגובות

3

טלספורט בפייסבוק