ראשלצ הדהימה במלחה

האחרונה בטבלה, הגיעה לאולם החם בירושלים והנחילה לחניכיו של דן שמיר הפסד 75:82. ירושלים הסתבכה במאבק על הפיינל-פור, ראשון השיגה תקווה בתחתית

יום שלישי 22 אפריל 2008
מערכת TELESPORT
מכבי ראשל"צ הגיעה למלחה אחרי שישה הפסדים רצופים, הדהימה את הפועל ירושלים 75:82 והנחילה לה הפסד חמישי רצוף. ירושלים היתה זקוקה מאוד לנקודות במאבק הקשה על הכניסה לפיינל-פור הקרב ובא. ראשון, לעומת זאת, היתה חייבת נקודות בשביל חמצן בתחתית, בעיקר אחרי שראתה את גליל ועפולה/גלבוע, שתי יריבותיה בתחתית, מפסידות בתחילת השבוע.

משחק התקפי מצויין של עומר סניד, ברנדון קורץ ועודד שעשוע יחד עם הגנה ולחימה משאר השחקנים הביאו לחניכיו של עופר ברקוביץ' את הניצחון המיוחל.

בצד של ירושלים הגיעו למשחק רק ג'ימי ארנולד וגיא פניני ועם 10 נק' שקיבלה מבאוארס וראמל קרי ביחד, לירושלים לא היה מספיק כוח בהתקפה.

בשבוע הבא מצפים משחקים גורליים נוספים לשתי הקבוצות, כשירושלים תשחק מול בני השרון במשחק שהפך לחובה מבחינתה וראשון תשחק מול גליל בקרב ראש בראש נגד הירידה.

הירבו לקלוע לראשל"צ: עומר סניד 19, ברנדון קורץ 17, עודד שעשוע 15 וסדריק בנקס 12.

הירבו לירושלים: ג'ימי ארנולד 27, גיא פניני 18, שרון ששון 7, דרור חג'ג' 6.


מהלך המשחק:

רבע ראשון

ראשון פתחה טוב יותר ועלתה ל-0:4 אך נקודות של ארנולד וקרי הישוו את התוצאה. סל של טימי באוארס הקנה לקבוצה המקומית  יתרון ראשון במשחק ארבע ורבע דקות בתוך הרבע הראשון. שתי שלשות רצופות של קרי ופניני וירושלים רשמה יתרון 5. ראשון לא נבהלה מהבליץ וחזרה לשיוויון 20:20 בסיום הרבע.

רבע שני

שלוש וחצי דקות בתוך הרבע השני קלע עומר סניד את הנקודה העשירית שלו במשחק כדי לעלות את ראשון ליתרון שיא שלה במשחק 26:31. ראשון המשיכה במומנטום וקבעה 28:36 מסל של בלסינגיים שגרם לדן שמיר לקחת פסק זמן ראשון במשחק. העצירה לא עזרה לירושלמים ונקודות של שעשוע ושלשה של סניד הגדילו את היתרון כבר ל-13נק' בסיום רבע שני גדול של ראשון עם 26 נקודות מול 13 בלבד של ירושלים ו-33:46 בסיום המחצית הראשונה.

רבע שלישי

ירושלים עלתה חזק ברבע השלישי במטרה לצמק את ההפרש במהירות האפשרית, אך דקות טובות של ברנדון קורץ מתחת לסלים, השאירו את ראשון בטווח ביטחון וגם כפו על ארז מרקוביץ' עבירה רביעית בשלב מוקדם. שלשה של שרון ששון (ונקודות ראשונות שלו במשחק), הקטינו את התוצאה ל-47:53 לטובת ראשון 2:35 לסיום הרבע השלישי ועופר ברקוביץ' לקח פסק זמן. הקבוצות חזרו מפסק הזמן ועד סיום הרבע הצליחה ראשון להגדיל את היתרון בנקודה - 51:58 בסיום הרבע השלישי.

רבע רביעי

ראשון פתחה שוב יתרון דו ספרתי עם 61:51, 2 דקות בתוך הרבע האחרון , אך איבדה בחמש עבירות את איתי לב שנתן 5 נק' במשחק ובעיקר הרבה הגנה ומלחמה עד שנאלץ לפנות את הפארקט. ראשון לא נבהלה והמשיכה במשחק השקט שלה כדי לקבוע 62:74 מדהים 4:30 לסיום. ריצה של 0-9 של הירושלמים הקטינה ל-74:71 בלבד כשעל השעון פחות משלוש דקות לסיום. המשחק הלך והתחמם ופחות מדקה לסוף הורידה ירושלים לנקודה בלבד.

שלשה ענקית של עודד שעשוע 10 שניות לסיום הגדילה את הפער של ראשון ל-5, 75:80, ירושלים יצאה להתקפה, חג'ג' איבד את הכדור והקהל האדום החל להשמיע בקול את מה שהוא חושב על דן שמיר.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק