אברם גרנט קרוב לגמר

חצי גמר ליגת האלופות: שער עצמי אומלל של ריסה בתוך תוספת הזמן סגר תיקו 1:1 בין ליברפול וצ'לסי. דרק קויט כבש לליברפול, בניון שותף 15 דקות. משחק גדול לפטר צ'ך

יום שלישי 22 אפריל 2008
מערכת TELESPORT

איך שמחה הופכת לעצב בשניות? לא מדובר בסרט קולנוע, אלא במעמד חצי גמר ליגת האלופות. ליברפול הוליכה 94 דקות, אך טעות אחת קטנה של ריסה, שכבש שער עצמי חתם 1:1 ומקרב את צ'לסי ואברם גרנט לגמר הגדול במוסקבה.

התפאורה הייתה מושלמת באנפילד: הקהל הרב שמילא כל פינה ביציעים, עודד ללא הרף והמריץ את שחקניו לניצחון. זה לא היה רחוק, אבל היה לה בעיה אחת. 

פטר צ'ך, שוערה של צ'לסי, שהצליח למנוע מספר שערים בטוחים. התוצאה עדיין לא סוף העולם עבור ליברפול, שביום נתון יכולה לנצח כל יריבה בעולם. השאלה הגדולה אם רפא בניטז יצליח לרומם את שחקניו, לאחר הטראומה שעברו במשחק הראשון.

אלילת המזל של אברם גרנט הופיעה שוב. קצת קשה להסביר את תוצאת המשחק, מה שבמיוחד כי צ'לסי כלל לא הופיעה למשחק באנפילד, אלא הייתה בהלם טוטאלי ולא חדורת מוטיבציה.

עכשיו צ'לסי צריכה להיות בשיא המוטיבציה בשבוע הכי גדול וגורלי של גרנט. מפגש ענק מול מנצ'סטר יונייטד בשבת ולאחריו הגומלין מול ליברפול, שיכול לקרב את המאמן הישראלי להיסטוריה האישית, הלאומית עבורו ועבור המועדון.

מחצית ראשונה: דרק קויט מקפיץ את אנפילד

לפני תחילת המשחק, עמדו עשרות אלפי הצופים באנפילד ושרו את השיר המפורסם: "לעולם לא תצעדי לבד, ליברפול". 

פתיחת המשחק הייתה לצידה של צ'לסי, אבל עדיין הכחולים לבנים לא השכילו ליצור מצבים מסוכנים. בדקה ה-12, כדור מצויין נשלח אל ההולנדי קויט, שלא הצליח להגיע אליו ופטר צ'ך מנע מבוכה מוקדמת. 

חיכינו חיכינו, והנה הדקה ה-30 הניבה את המצב הקורץ הראשון במשחק. ג'רארד (זה פצוע?) שלח כדור מהיר לתוך הרחבה, 'אל ניניו' טורס, קיבל כדור מצויין, שלח פצצה לאמצע השער, אבל צ'ך היה שם כדי למנוע את השער הראשון של ליברפול. 

המרסיסייד לא ויתרו והגבירו את הלחץ לקראת סיום המחצית. בדקה ה-43, דרק קויט (המצטיין של המחצית), הלחיץ את ההגנה המבולבלת של צ'לסי, הכדור חזר לרחבה וההולנדי השתלט על הכדור ושלח את הכדור פנימה - 0:1 מוצדק לליברפול. 

מחצית שנייה: ליברפול שלטה, אך ריסה הרס את החגיגה

גם בפתיחת החצי השני, צ'לסי של גרנט עדיין נראתה בהלם מוחלט באנפילד. ליברפול יצרה מצבים, אך ההגנה של האורחת הצליחה למנוע מבוכה נוספת. 

בדקה ה-60 ליברפול כמעט וכובשת שער שני. ראיין באבל, עוד הולנדי צעיר ומבטיח, יצר עבור עצמו מצב מצויין, אבל הכדור התרחק מהמסגרת. בדקה ה-62 פאביו אורוליו, המגן של ליברפול נפצע וריסה עלה במקומו. גם גרנט ערך חילוף מהיר: ג'ו קול החלש יצא וקאלו נכנס במקומו. 

בדקה ה-65 ראינו ניצוץ של כדורגל מצ'לסי. כדור הוגבה לרחבה ומיכאל באלאק, הפצוע למחצה, נגח ישירות לידייים של ריינה. 

רגע היסטורי ליוסי בניון נערך בדקה ה-75. רפא בניטס, מאמנה של ליברפול, הקפיץ את הקשר הישראלי למערכה ונתן לו כרבע שעה לנסות ולהכנס להיסטוריה. בדקה ה-84 סטיבי ג'י, השיל מעליו את קלוד מקללה ושלח פצצה לחיבורים, אבל שוב צ'ך היה במקום. 

בתוספת הזמן ראינו שוב את חוסר המזל של ליברפול. שני מצבים נהדרים של טורס וג'רארד, אבל צ'ך כבר אמרנו?

בתוך תוספת הזמן צ'לסי קמה מהקבר. קאלו הגביה מהאגף כדור פשוט לאמצע המגרש, ריסה ניסה להרחיק את הכדור מחוץ לרחבה בראשו, אך ביצע טעות פאטלית, וכבש לשערו הוא - 1:1 באנפילד.

ליברפול: ריינה, סטיבי ג'רארד, טורס, פאביו אורוליו (ריסה, 62), אלונסו, ארבולאה, קויט, ראיין באבל (יוסי בניון, 75), מאסצ'רנו, קארגר, סקרטל. 

צ'לסי: פטר צ'ך, אשלי קול, מקללה, קארבליו, פרנק למפארד, ג'ו קול (קאלו, 63), דידייה דרוגבה, מיכאל באלאק (ניקולס אנלקה,84) , מאלודה, פריירה ג'ון טרי. 

תמונה: רויטרס.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק