מוטו הוא לא העיקר

לקראת חצי הגמר בגביע אופ"א בין גלזגו ריינג'רס לפיורנטינה, ניצב כוכב אחד בראש הרשימה: אדריאן מוטו. מנגד הסקוטים מחפשים כל תואר אפשרי שניתן. אל תפספסו

יום חמישי 24 אפריל 2008
אייל כהן

בפיורנטינה לוקחים בשיא החשיבות את המפגש הראשון מול גלזגו ריינג'רס. המועדון האיטלקי המפואר זכה רק בגביע אחד אירופי. בעונת 1960/61, ה'ויולה' הקדימו וזכו בגביע המחזיקות. בעונת 1989/90, הם אף הספיקו כמעט ולקטוף את גביע אופ"א, הם הגיעו עד לגמר ונפלו.

בסיבוב הקודם, הצליחה פיורנטינה לגבור על פ.ס.וו איינדהובן ההולנדית ולפני כן על אברטון האנגלית. עוד מפגש מול קבוצה מהאי הבריטי, שבהרבה יותר טובה מהטופי, יצטרכו האיטלקים לעבוד שעות נוספות.

מאמנה של פיורנטינה, צ'זארה פראנדלי, מודע לחשיבות המשחק ולא מתכוון להתנהג כפי ששיחק מול אברטון: "כששיחקנו הגנתי, הזמנו התקפות בגודיסון פארק. כעת עלינו לשחק אפקטיבי ויעיל.

"בגלזגו הסיפור יהיה שונה מהרגיל. גדלנו מבחינה קבוצתית, ואנחנו חייבים לשחק בכבוד, כפי שאנחנו רגילים". גם לגבי המשחק ההתקפי לצ'זארה אין ספק: "אני לא אוכל את הסיפורים, כי וולטר סמית' ישחק הגנתי. אנחנו נבוא לתקוף. אני ראיתי הרבה משחקים שלהם, הם אוהבים ללחוץ בבית ולשלוט בכדור".

כמובן לפרנדאלי יש מניות רבות, בכך שהצליח להחזיר את אדריאן מוטו להיות שוב כוכב עולה: "אני זוכר אותו עוד שהייתי מאמנה של פארמה בזמנו. עכשיו הוא יותר בוגר ואחראי, והביטחון העצמי שלו עלה. אנחנו בפיורנטינה קוצרים את הפירות של הרומני". 

ומהצד השני: פציעות, פציעות פציעות...

מנגד בגלזגו לא מקלים ראש ביריבה. וולטר סמית', מודע לחשיבות המפגש מול האיטלקים, וברגע הנוכחי יצטרך לעבוד שעות נוספות. ההפסד האחרון מול סלטיק, לא כל כך ישפיע על מאבק האליפות, כיוון שלגלזגו יש מספר משחקים חסרים.

בינתיים לוולטר סמית' יש כאב ראש לא פשוט, כיוון שלא פחות ממספר שחקני מפתח יחסרו. בארי פרגסון, קווין תומפסון  מושעים ולא יתלו חלק במשחק. גם השוער מק'גרגור פצוע עם לי מק'ליש, צ'ארלי אדם, סטיבן נייסמיץ' ואפילו כריס בורק.

"יש להם (פיורנטינה) לא מעט שחקנים טובים ומסוכנים, שאתה יכול לחטוף מאן. לגבי מוטו, הוא שחקן שיכול לעשות דברים שונים מעבר לאחרים. הוא החזיר לעצמו את הקריירה שצנחה בצ'לסי, והוא בהחלט חלוץ נהדר" - התייחס וולטר סמית', לכוכבה של פיורנטינה היריבה.

וולטר סמית' לא כל כך פוחד מחסרונם הרב של שחקניו. גם מול ורדר ברמן, הצליחה גלזגו להדיח את הגרמנים בדרך לשלב הבא: "אנחנו משתפים שחקנים בכל משחק ומשנים טאקטיקה. נכון, יהיו שחקנים שחסרים, אבל אני לא מודאג. הצלחנו גם בליסבון והצלחנו גם בגרמניה בלי מיטב השחקנים. אני מאמין בקבוצה".

באמתחתה של גלזגו ריינג'רס מחזיק לא מעט תארים: 51 אליפויות, כשהראשונה נערכה ב-1891. מבחינת התארים באירופה, זה לא הצד החזק של הכחולים. 

רק תואר אירופי אחד ב-1972 יש לגלזגו ריינג'רס, שהסב את גביע אירופה למחזיקות גביע. השנה גלזגו מחפשת את כל התארים. האליפות קרובה יותר מתמיד, גביע הליגה כבר מוחזק בארון, גם הגביע הסקוטי קרוב, כאשר בגמר היא תפגוש את הקבוצה מהליגה הראשונה, קווינס וכמובן גביע אופ"א, שיכול להוסיף לעונה הגרנדיוזית. 

תמונות: רויטרס.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק