זניט זכתה בסופרקאפ

אחרי משחק מצויין, והרבה דרמה, זניט סנט פטרסבורג זכתה בצדק בסופרקאפ משערים של פוגרובניאק ודאני לרשת מנצ'סטר יונייטד. וידיץ' הצליח רק לצמק ל-1:2 כרטיס אדום לסקולס

יום שישי 29 אוגוסט 2008
מערכת TELESPORT
מחזיקת גביע אופ"א, זניט סנט פטרסבורג, אלופת רוסיה בשנה שעברה, הוכיחה את היכולות הגבוהות שלה  וניצחה 1:2 את אלופת אירופה, מנצ'סטר יונייטד,  במשחק הסופרקאפ.

מחצית ראשונה:

המשחק נפתחה עם הרבה הנעת כדור יפה, אבל בלי הרבה מצבים לשתי הקבוצות.
ככל שהמשחק התקדם, זניט נראתה יותר מסוכנת, והגיעה ליותר מצבים, עד לדקה ה-44 אז נכבש השער של פוגרובניאק.

מהלך המשחۧ:

דקה 6: דאבל פס יפה באגף הימני של זניט נגמר במסירה של אניוקוב לפוגרובניאק, שבעט רע ולא פגע במסגרת.

דקה 17: שוב חילופי מסירות מהירים באגף הימני של זניט, נגמרו במסירה לא מדוייקת לאמצע שהורחקה לקרן.

דקה 20: זניט ממשיכה להיות טובה יותר. אחרי בלבול בהגנת היונייטד טימושוק השתלט על כדור חוזר ובעט מ-20 מטר מעל השער.

דקה 24: דומינגז עם בעיטה חופשית מ-25 מטר, כמעט ומוצא את החיבורים של ואן דר סאר.

דקה 33: ניסיון ראשון ליונייטד במשחק. אנדרסון נשאר פנוי ובעט חזק מרחוק, אבל לא מדויק.

דקה 35: פריצה ענקית של טבז מהאגף הימני, השאירה את רוני מול מאלאפיב, אבל רוני לא השתלט טוב על הכדור, ואחרי סיבוב בעט לידיים של השוער.

דקה 37: הגבהה של דומינגז מבעיטה חופשית משאירה את קריז'נק לߑד מול ואן דר סאר, אך השוער המנוסה סוגר טוב את הפינה ומונע שער בטוח.

דקה 41: זניט מניעה כדור קרוב לרחבת היונייטד בקלות. פוגרובנייק מקבל את הכדור ברחבה, מסתובב ומגביהה לדומינגז שלא נוגח טוב, וגם עושה עבירה.

דקה 44: אחרי לחץĠשל זניט מגיע השער. קרן לזניט לפינה הקרובה. אחרי נגיחה ראשונה לכיוון השער של דניסוב, פורבניאק נוגח פעם שנייה מקרוב ומכניע את ואן דר סאר. 1-0 לזניט. דקה לפני המחצית.

דקה 51: המחצית שנייה נפתחת בקצב טוב, הרבה בזכות הכניסה של ארשבין מהספסל. רוני מגיע למצב טוב מקצה הרחבה אבל לא מדייק בבעיטה.

דקה 54: בעיטה חזקה של טימושוק מכמעט 30 מטר, הולכת למרכז השער. ואן דר סאר הדף.

דקה 57: טבז מקבל מסירה מפלטשר בקצה הרחבה ובועט מחוץ למסגרת.

דקה 58: זה כבר 2-0 לזניט! מהלך ענק של דאני, הרכש היקר בתולדות הכדורגל הרוסי. דאני חודר במהירות לרחבה, עובר את וידיץ' ופרדיננד ומכניע בקלות את ואן דר סאר. זה כבר 2-0 לזניט ששולטת במשחק.

דקה 64: אחרי חילӕץ כדור של טבז, ג'ון אושה מגיע למצב בעיטה מרחוק, הכדור נהדף, פארק משתלט על הריבאונד, אך גם הוא נחסם על ידי מאלאפיב.

דקה 66: מנצ'סטר מתחילה ללחוץ. טבז עם בעיטה חזקה שהולכת מעל השער.

דקה 69: טבז משאיר לאושה כדור טוב, אך הבעיטה שלו נӑלמת. לחץ של מנצ'סטר על השער של זניט.

דקה 71: יונייטד חוזרת למשחק. רוני משתלט על כדור מקרן, מסתובב יפה ומרים לטבז, שמשאיר לוידיץ. וידיץ' מקרוב דוחק את הכדור לרשת בין מגני זניט. 2-1 לזניט, אבל מנצ'סטר חזק במשחקȮ

דקה 77: חילופי מסירות מהירים בחלק הקדמי של יונייטד. רוני ניסה להשאיר את הכדור לפארק, אבל מלאפיב יוצא בזמן ומקדים את הקוריאני.

דקה 84: הרמה של רוני לעבר פארק, שלא מגיע לכדור ונכנס במאלאפיב. 
אצל זניט, דניסוב נפגע ומתקשӔ להמשיך, אחרי שזניט סיימה את שלושת חילופיה.

דקה 85: ניסיון בעיטה של נאני מחוץ לרחבה, לא פוגע במסגרת.

דקה 86: הרמה של בראון לאושה, שנוגח טוב, אבל מאלאפיב במקום והודף לקרן.

דקה 87: מבצע מדהים של זניט. הנעת כדור יפה מסתәימת בדאבל פס של דאני עם ארשבין. דאני נשאר מול ואן דר סאר, בועט בסיבוב ומפספס בסנטימטרים את המסגרת.

דקה 89: כרטיס אדום לסקולס! סקולס חושב שהוא מראדונה, ועם נגיעת יד ברורה שלח את הכדור לרשת ישר לחיבורים. מהלך כדור-עף מהרמה הגבו۔ה ביותר, שמזכה את סקולס בצהוב שני ואדום.ההרכבים:

מנצ'סטר: ואן דר סאר, נוויל(בראון, 76), פרדיננד, וידיץ', אברה, פלטשר (אושה, 60), אנדרסון (פארק, 60), סקולס, נאני, רוני, טבז.

זניט: מלאפיב, קריז'נק (ראדימוב, 70), דומינגז, אניוקוב, פויגרנייר (שירוקוב,62), סירל, טימושוק, זיריאנוב, דאני, דניסוב, דומינגז (ארשבין, 45), פוגרובניאק


תמונות: ראוטרס

תגובות

טלספורט בפייסבוק