צר לנו, השחקנים לא יגיעו

דבר כזה לא קורה כל יום. מסגל של 22 שחקנים, לא הצליחו במכבי בית שאן לגייס אפילו 8 שחקנים למשחק ליגה. למה? 5 פצועים. 5 פרשו, השאר חיילים ואחד לא גמר בית ספר. באום אל פאחם דווקא מבינים

יום שלישי 29 אפריל 2008
שחף קורנפלד

 משחקי אמצע השבוע בליגות החובבניות הם אחד הדברים השנואים ביותר על היו"ר של הקבוצות. בזמן שכל שחקן מסגל הקבוצה עסוק או בעבודה, בלימודים או שהוא בכלל חייל, על ראשי הקבוצה לגייס לפחות 14 שחקנים למשחק הליגה, ואם זה יותר מדי, אז גם 11 יספיקו.

בשבת הבעיה הרי אינה קיימת. השחקנים לא עובדים בשבת ואין בעיה לגייס אותם למשחקים. באמצע השבוע, זו כאמור כבר בעיה קשה, בטח למשחק שלא קובע דבר.

מפגש  מרכז הטבלה בליגה ב' צפון ב' היה אמור להיערך אתמול (שני) בין השישית במחוז, מכבי א.א. פאחם למכבי בית שאן שממוקמת מקום אחד בלבד מעליה בטבלה. אין ספק שיחסית לליגה, הרמה אמורה הייתה להיות גבוהה מהרגיל, אך כגודל הציפייה, כגודל האכזבה.

השעה הייתה 16:17 כשצלצל הטלפון ומהעבר השני נשמע קולו של אבי לוי, האחראי על הליגות החובבניות מטעם ההתאחדות, שבישר לשחקני אום אל פאחם את הבשורה המרה : "המשחק מול בית שאן לא יתקיים כמתוכנן. בקבוצה הודיעו שאין להם מספיק שחקנים". לוי לא שכח לנחם: "הם (בית שאן) יעמדו לועדת משמעת ואתם תזכו לניצחון טכני".

ניסינו  להבין מה עומר מאחורי שיחת הטלפון של מר לוי, ואיך קורה שבקבוצת צמרת כמו בית שאן לא מצליחים לגייס יותר מ-7 שחקנים?  יו"ר הקבוצה, אילן אבוטבול מסביר: "בית שאן היא קבוצה שמבוססת על לא פחות מ-5 חיילים, ובמשחקי אמצע השבוע לא תמיד הם מצליחים להשתחרר ולהגיע למשחקים, כמו שקרה מול אום אל פאחם".

עדיין, איך איך יכול להיות שבלי חמשת החיילים, בית שאן לא יכולה  להתייצב למשחק?

אבוטבול מסביר, הכינו מחשבונים: "הסגל הרחב של הקבוצה מכיל 22 שחקנים כולל החיילים. יש 3 שחקנים שגמרו את העונה והודיעו שהם פורשים, עוד 5 שחקנים שפצועים ולא מתאמנים עם הקבוצה בחודש-חודשיים האחרונים, שחקן אחד מורחק בגלל כרטיסים צהובים ואחד תלמיד בכיתה י"ב. מכל זאת נשארו 7, ועם מספר שחקנים שכזה אני לא מוכן לבזות את עצמי ולעלות לשחק".

באום אל פאחם דווקא הבינו לליבם של הבית-שאנים ואפילו הציעו דרך מקורית לגייס שחקנים למשחקים מהסוג האלה. חבר ההנהלה, חוסיין מחאמיד מסביר: "במשחקים שנערכים ביום חול תמיד קשה לגייס שחקנים. מה שקרה לבית שאן יכול גם לקרות לנו. מדובר בליגה של חובבנים שבה השחקנים עובדים במהלך היום, ולא תמיד מתאפשר להם להגיע. אצלנו בשביל לשכנע את השחקנים שיגיעו, אנחנו משלמים להם במשחקים מהסוג הזה שכר עבור היום עבודה שהם מפסידים".

אז כדורגל לא היה, ואולי עד השנה הבאה, החיילים של אבוטבול יהפכו משוחררים, אבל למה זה כל כך משנה כשאף קבוצה במחוז לא מצליחה לעצור את הראשונה, מכבי כפר קרע שעם רגל וחצי בליגה א'. 

צילום: mkabe.com

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק