למרות הדרך, הפעם זה מוצדק

יש לא מעט אנשים שכיוונו את ארקדי גאידמק לבצע את מהלך פיטוריו של אלי ארזי, אבל עם כל הכבוד לאיש המשטרה לשעבר, כך לא מתנהל יו"ר של קבוצת הכדורגל. דורון ברגר דווקא מצדיק את גאידמק

יום שני 01 ספטמבר 2008
דורון ברגר
 אני מנסה להיזכר כמה פעמים בשנה וחצי האחרונות  אۜי ארזי הודיע שהוא מתכוון להתפטר. זה קרה בערך 6 או 7 פעמים. פעם העילה הייתה דיון בבית הדין של ההתאחדות ופעם הכוונה שלא להאריך את חוזהו של יוסי מזרחי. בכל הפעמים ארזי רק הוכיח בסוף שהכסף הגדול ( מאוד גדול) שהוא מרוויח מהבוס של יוסי מילשטיין, חזק יותר מכל איө עקרונות.

יש לא מעט אנשים שכיוונו את ארקדי גאידמק לרגע הזה, בו הוא הופך את כל ההנהלה על פיה. הם אותם אלה שביקשו מגאידמק לעשות כבוד למשה דדש ואורי מלמיליאן. הם גם אלה שניסו למנות את אלי אוחנה במקום יצחק שום. בסוף גאידמק נכנע ללחץ ושלח את ארזי ߜעסקיו הפרטיים.

אפשר לבקר את גאידמק על המהלך האחרון. זה בטח לא בריא לפטר יו"ר, שנה וחצי לאחר שהוא מונה. אני גם בטוח שארזי היה מלא כוונות טובות ושהיה איש משטרה למופת. אבל ארזי לא התאים, לא מתאים ולא יתאים לעולם לנהל מועדון כדורגל, בטח לא כۖה בעל תקציבים שגדולים בכמה מונים על הנהוג בכדורגל הישראלי.

העובדה שבית"ר זכתה באליפות ועוד אליפות וגם בגביע, לא אמורה לחפות על כלום. גאידמק העניק כספים שאמורים היו לאפשר גם לניצן שירזי וגיא לוזון לקחת אליפות בהליכה וגם אם רוני מאנה היה יߕ"ר, היא היתה מגיעה להישגים דומים.

בית"ר תוקצבה כדי להיות מיני אימפריה באירופה ומי שביקר לאחרונה בבית וגן וראה את מצב הדשא, למשל,  לא יכל לחשוב לעצמו שמישהו ניהל כאן משהו בלי יותר מידי מושג.

אז נכון, ארזי לא אשם ישיӨות בכל מחדלי השנתיים האחרונות. לא הוא כיבה את האור בטדי בזמן משחק, לא הוא הרס מנוע את המטוס הפולני ולא הוא חתם את החוזה עם ברק יצחקי שאפשר לכישרון לעזוב באמצע העונה ולחזור בעלות כפולה. לא ארזי צעק לקהל להיכנס לכר הדשא ולהתפרע, לא הוא קבע את העונשים של בית"ר בבית הדין, לא הוא המליץ לשום את מי להרכיב על כר הדשא ובטח שלא הוא אשם ביציאות של טברטקו קאלה. ארזי גם לא אשם ישירות ברכבת בזרים שלא נפסקה, בשכר העצום ששולם לאבראו ולבזבוז השנתי בשם רומולו.

אבל ארזי עמד בראש המערכת הלא בריאה הזו ולۛן היה עליו לקחת אחריות כבר מזמן. הוא לא לקח אותה וגאידמק בשיתוף יועציו לקח אותה בשבילו. אולי לא בדרך הכי מקובלת העולם, אבל לפחות למען מטרה מוצדקת.

תגובות

טלספורט בפייסבוק