הלכה ההרתעה

חברי בית הדין של ההתאחדות לכדורגל קבעו היום באופן ברור: מותר לפרוץ לכר הדשא. העונש הרי יהיה מינורי. ולנו נותר רק לקוות שהרצליה תובס בטדי ותרד ליגה בגלל הפרש שערים. אז יהיה צדק

יום רביעי 30 אפריל 2008
דורון ברגר
 פרשני הכדורגל של ישראל הסכימו בשבועות האחרונים בעיקר בדבר אחד - אם העונש של בית"ר ירושלים לא יהיה מרתיע, גם בעונה הבאה יפרוץ הקהל לכר הדשא.

ההחלטה להקל בעונשה של בית"ר ירושלים מחזירה אותנו שבע שנים לאחור לפריצה בקרית אליעזר והפציעה המאוד קשה של אמיר רנד. לחיפה נפסקו אז ארבעה משחקי רדיוס וארבעה משחקים ללא קהל. אחרי הערעור הוחלט לפסוק לחיפה הפסד טכני לא משמעותי ומשחק ביתי אחד בלי קהל. פחות משנה אחר כל שוב פרץ הקהל למגרש. למזלנו זה נגמר אז בלי פציעות.

ההחלטה להחזיר לבית"ר ארבע נקודות ליגה ולפסוק על משחק חוזר היא ניצחון לכל הברברים שהופכים את מגרש הכדורגל להפקר. נכון שההיגיון אמר שאין לאפשר להרצליה לזכות בשלוש נקודות, אבל ג'קי בן זקן וחבריו עוד ילמדו יום אחד שזה היה שווה את המאמץ ואת העלבון. הרתעה היא חלק חשוב במיוחד במאבק נגד האלימות ובית הדין העלים את כושר ההרתעה של ההתאחדות כלפי האוהדים, לחלוטין.

חלילה נבקש שתהיה פריצת אוהדים בעונה הבאה, עם כמה פצועים לכר הדשא, דבר שיואשמו בו דייני בית הדין. העונש הכי קשה עבור הדיינים הוא התסריט הבא: הרצליה מובסת במשחק החוזר בטדי 0:3 ויורדת ליגה בגלל הפרש שערים. אז ההחלטה לערוך משחק חוזר תהיה לא רק בלתי ספורטיבית היא תגרום לכך שמפריצת הקהל תהנה חצי ליגה.

וזוז תהיה הרמיסה הסופית של הספר הכחול שנקרא תקנון ההתאחדות ואיבד הבוקר כל ערך.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק