הרצליה תגיש ערעור נוסף

אריאל שיימן דורש דיון חוזר בהרכב שופטים יותר גדול. בקבוצה ישקלו גם פנייה לבית דין אזרחי. אביב בושינסקי, יו"ר מכבי ת"א נשמע מסופק מהחלטת בית הדין ואמר: "אני שמח שבית הדין תיקן את העיוות"

יום רביעי 30 אפריל 2008
אשר גולדברג

במכבי הרצליה לא מתכוונים לעבור לסדר היום על החלטת בית הדין לבטל את הניצחון הטכני שנפסק לזכותה.

בהרצליה דורשים לקיים דיון חוזר בערעור בהרכב שופטים יותר גדול. הטענה של אריאל שיימן היא שההחלטה לבטל את הניצחון הטכני שנפסק לזכות קבוצתו לא נתקבלה פה אחד.

כמו כן בהרצליה שוקלים גם פנייה לבית דין אזרחי, במידה ושופטי בית הדין של ההתאחדות לא יחזרו בהם מהחלטתם.

גורם בכיר במועדון אמר היום בתגובה להחלטה: "זה בושה, גועל נפש, החלטה בלתי ספורטיבית ולא הגיונית. אין צדק, הם גיבורים על קבוצה חלשה כמו מכבי הרצליה. בהמשך היום נדון בהיבטים השונים של ההחלטה".

קבוצות התחתית מרוצות

אנחת רווחה עמוקה שיחררו הבוקר ראשי קבוצת התחתית, שנאבקות עם הרצליה על ההישרדות בליגה, בעקבות ההחלטה של בית הדין, לבטל את הניצחון הטכני של הרצליה ולקיים משחק חוזר.

יו"ר מכבי ת"א, אביב בושינסקי, היה הראשון להגיב על ההחלטה ואמר לאתר הרשמי של הקבוצה:  "אני שמח שביה"ד תיקן את העיוות, לפיו מספר רב של קבוצות נענשו, אף שלא היה להן כל קשר לנעשה באותו משחק. היום הוכח שניהלנו מאבק צודק, אך למרות זאת, חבל שאולצנו לנהל אותו, במקום להתרכז רק בכדורגל".

בושינסקי הוסיף: "כעת יש לפעול לשינוי התקנון כדי למנוע מקרים, שבהם התקנון עשוי לגרום לפגיעה מיותרת בקבוצות הכדורגל ובאוהדים, שאין להם כל קשר להתרחשויות.

"באשר לקבוצתי, מכבי ת"א: עכשיו, משהעיוות תוקן, על השחקנים להתמקד במאבק בליגה מתוך ידיעה שגורלנו בידינו – איננו תלויים עוד בהחלטות של בתי דין ונכון לעכשיו גם לא בתוצאות של קבוצות אחרות".   

באשדוד קיבלו בשמחה מאופקת את החלטת בית הדין, ויודעים שכעת הסיכוי שלהם לשרוד בליגה גבוה יותר.

ג'קי בן זקן, הבעלים של הקבוצה אמר: "החשוב ביותר הוא שבית הדין החליט להחזיר את מכבי הרצליה למקום בו היא ראוייה להיות ולא בחלק המרכזי, ערב משחקי המחזור שיהיו בשבת. בעיקרון אנחנו מאוד מרוצים, ההחלטה היא נכונה כי דברים צריכים ליפול ולהיות מוכרעים אך ורק על כר הדשא. בהחלט צריך לברך את יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, ההנהלה ואת בית הדין שהחליטו באופן הגיוני על משחק חוזר. אני בטוח שלמרות שהמשחק יהיה בעוד מספר שבועות, סמוך לסיום העונה, לבית"ר ירושלים תהיה סיבה להאבק".

מנכ"ל בני יהודה משה דמאיו: "ההחלטה מוצדקת, זה נותן לנו אוויר לנשימה ורוח גבית לקראת המשחק מול מכבי פ"ת. דברים חייבים להיות מוכרעים על כר הדשא".

שינו זוארץ יור מכבי פ"ת: "לנו היה ברור שההחלטה תשונה, זה לא היה הוגן שהרצליה תנצח שלא על כר הדשא, ממשיכים עכשיו הלאה".

בבית"ר ירושלים מנסחים תגובה אבל גורמים במערכת טוענים שההחלטה היא עונש קשה יותר לקבוצה. זאת אחרי שדו"ח בית הדין נקרא בפעם הראשונה. 

בבית"ר זועמים על העונש הקשה והסבירו הבוקר: "בעונה הבאה יעמוד מעל ראשינו עונש על תנאי של הורדת 4 נקודות בפועל על כל עבירה משמעתית. דהיינו קללות גזעניות, זריקת חפצים, או כל דבר אחר שכמה אוהדים מטופשים יוכלו לבצע. כל עבירה וחרב העונש תונחת עלינו. זו אכזבה ענקית".

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק