גרנט ל-פינאלה!

בהצגת כדורגל מדהימה בהארכה הבטיחה צ'לסי את העפלתה לגמר ליגת האלופות נגד מנצ'סטר יונייטד במוסקבה. דרוגבה סיים עם צמד (105,33) ולמפארד (98) כבשו לצ'לסי, טורס (64) ובאבל (117) לליברפול

יום רביעי 30 אפריל 2008
מערכת TELESPORT

את התמונה הזאת לא נשכח הרבה זמן, אברם גרנט כשסרט שחור על זרועו כורע על ברכיו ונושק לדשא בסטמפורד ברידג',היום כבר אף אחד לא מעז לשאול "אברם who?" גרנט במהלך גאוני הכניס את עם תחילת הארכה את ניקולס אנלקה למשחק, דבר שהוסיף מחץ להתקפת צ'לסי ובסופו של דבר בתוך 7 דקות לכיבוש שני השערים שהכריעו את המשחק.

 למעשה צ'לסי כבשה בהארכה שלושה שערים אך שער של מיקל אסיין לא אושר בטענה שבזמן הבעיטה נותרו שלושה שחקני צ'לסי בעמדת נבדל והפריעו לריינה לראות את הכדור. יוסי בניון רשם לעצמו משחק לא רע כאשר היה זה שבישל את שער השיוויון של טורס (64) שכפה הארכה, בניון הוחלף על ידי ג'רמיין פננט בדקה ה-78.

אברם גרנט עומד כעת בפניי שלושה שבועות דרמטיים במיוחד. בשבועיים הראשונים קרב ההכרעה על אליפות הפרמייר ליג באנגליה וממש ארבעה ימים לאחר תום הליגה האגלית, ייצא גרנט עם קבוצתו למוסקבה להתמודד מול אלכס פרגוסון על גביע אירופה. גרנט אמור מיד לאחר המשחק  להמריא לפולין ולהשתתף במצעד החיים ובטקס יום השואה באושוויץ בירקנאו. 

מחצית ראשונה:

המשחק נפתח בשליטה של שחקני צ'לסי אבל ההזדמנות הטובה ביותר הגיעה בדקה ה-9 דווקא לשחקני ליברפול, יוסי בניון התחיל בהתקפה יפייפיה של ליברפול שבסופה הכדור הגיעה לטורס לבד מול צ'ך שהיה עירני והצליח להדוף לקרן.

בדקה ה-19, חילופי מסירות בהתקפת צ'לסי מביאות את הכדור לרגליו של דידייה דרוגבה שבקלות חלף על פני ג'יימי קראגר מגנה של ליברפול אבל החמיץ את המסגרת בס"מ בודדים.

אברם גרנט מאמנה של צ'לסי עומד הערב על הקוים שעל זרועו הימנית סרט שחור לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

בדקה ה-33, דרוגבה העלה את צ'לסי ליתרון 0:1: כדור ארוך שהגיע לסלומון קאלו הותיר אותו כמעט לבדו מול ריינה, השוער הספרדי של ליברפול הצליח להדוף את הבעיטה עד לרגלו של דרוגבה שמזוית קשה יחסית כבש.

כדור חופשי לצ'לסי טווח של 27 מטרים משערו של ריינה נלקח ע"י מיכאל באלק, בדקה ה-42, גם דרוגבה עמד ליד הכדור אבל הפעם השניים לא התווכחו ובאלאק ירה כדור אדיר ופיספס את המסגרת בס"מ

מחצית שניה:

ליברפול פתחה את המחצית השניה בסערה כשהיא יודעת שהיא חייבת לכבוש כדי לנסות ולהגיע לפחות להארכה במשחק הזה וכבר בדקה ה-48 ג'רארד הוריד בראשו כדור מצוין לקאוט שהיה חופשי בתוך הרחבה מול צ'ך, בעט טוב אבל השוער הצ'כי העירני הציל שער בטוח.

בדקה ה-64, טורס איזן את התוצאה 1:1: יוסי בניון קיבל כדור מרחק של כ-35 מטרים מהשער, והחל במיני סללום כאשר הוא עובר מספר משחקני ההגנה של צ'לסי ועל סף הרחבה העביר כדור עומק לטורס שמקרוב כבש את השיוויון.

פריצה נפלאה של מיקל אסיין בדקה ה-76, אסיין השתלט על כדור באגף הימני של התקפת צ'לסי וחדר לתוך הרחבה עבר מספר שחקנים  אבל מול ריינה בעט את הכדור לרשת החיצונית. בדקה ה-78, רפא בניטז הוציא את יוסי בניון לאחר משחק טוב מאד שלו והכניס במקומו את ג'רמיין פננט.

הארכה:

בדקה ה-95,
ניתז כדור מהגנת ליברפול לרגלו של מייקל אסיין שהתמקם מרחק של כ-20 מטרים מן השער בעט מצוין לרשת של ריינה אבל הקוון פסל את השער בטענה ששלושה שחקני צ'לסי שהיו בנבדל הפריעו לשוער לעצור את הכדור.

בדקה ה-98, למפארד העלה את צ'לסי ליתרון 1:2: למפארד התייצב לבעיטת כדור עונשין מ-11 מטרים שנשרקה לזכות צ'לסי אחרי שהיפייה הכשיל בתוך הרחבה את מיכאל באלאק, למפרד מול ריינה בעט בעיטה אדירה שהטעתה את שוערה של ליברפול והכדור הלך פנימה. מיד לאחר כיבוש השער למפארד הסיר מזרועו את הסרט השחור שענד לזכר אימו רץ לעבר יציע אוהדי צ'לסי נישק את הסרט וכרע על ברכיו וכשהוא מזיל דמעה התחבק עם ייתר חבריו לקבוצה.

בדקה ה-105, דרוגבה השלים צמד ו1:3 לצ'לסי: אחרי דאבל פס בהתקפת צ'לסי הגיע הכדור על סף הרחבה באגף הימני לניקולאס אנלקה שהעביר כדור רוחבה מצוין לדידייה דרוגבה שבנגיע קלה הכניע את ריינה.

בדקה ה-117, צימק ראיין באבל ל2:3: שער ענק של באבל שקיבל כדור בסמוך לקו מרכז המגרש, המשיך להתקדם מעט וממרחק של 40 מטרים הפתיע א צ'ך בכדור אדיר שלא הצליח לעצור את הכדור ו-2:3.

הרכבים:

צ'לסי:
פטר צ'ך, אשלי קול, קלוד מקללה, מיקל אסיין, פבריסיו קרבאליו, פראנק למפארד, ג'ו קול, מיכאל באלאק, סלומון קאלו(מלודה/71), ג'ון טרי.

ליברפול: פהפה ריינה, ג'ון ארנה ריסה, סטיבן ג'רארד, פרננדו טורס, יוסי בניון (פננט/78), צ'אבי אלונסו, ארבלואה, דרק קאוט, מסצ'רנו, ג'יימי קראגר, וסקרטל (היפייה/22).

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק