750 קילומטר? קטן על הכושי

110 אוהדי מכבי ת"א העדיפו להגיע למדריד דווקא דרך ברצלונה, מרחק נסיעה כמעט כפול מזה של תל אביב לאילת. גרנט לא היה הפייבוריט ("הוא היה בונקריסט"). גם צביקה שרף לא. ולמה לא לטוס? כי אין מקום לדרבוקות

יום חמישי 01 מאי 2008
שלמה חסיד שליח TELESPORT למדריד
 אתמול בשעה  6:00 בבוקר שעון ישראל, יצאו לדרך שני מטוסים מנמל תעופה בן גוריון.  הראשון בו שחקני מכבי תל אביב ומספר מקורבים ישירות למדריד והשני טיסת צ'רטר של אוהדים לברצלונה.

באותה שעה פחות או יותר נחתו האוהדים הרבים, 110 במספר, ושחקני מכבי תל אביב, מרחק של 750 קילומטר ביניהם, בערך כמו לנסוע מאילת ובחזרה.

טיסה מברצלונה למדריד עולה רק 170 דולר הלוך ושוב, אבל 110 בחורינו הצהובים העדיפו את שני אוטובוסים ממזוגים בעלות של 50 יורו לאדם לכל כיוון. "יש לנו המון ציוד", מסביר טל מלכה מראשי ארגון 'האולטראס'. "אין מה לעשות, אי אפשר היה להעמיס את הכל על מטוס של טיסת פנים. אף חברה לא היתה מוכנה לכך".

כשמלכה מדבר על הרבה ציוד הוא מתכוון למבחר דגלים, תופים, דרבוקות ובעצם "תרשום שהבאנו הכל. אין ציוד שלא הבאנו", הוא מבקש.

הדרך למדריד ארוכה. אחרי שעתיים עושים הפסקת אוכל. השעה 13:00 והשלטים מורים על רק עוד 600 קילומטר ליעד. המצב רוח עדיין טוב, הנוף בהחלט יפה והתודה לשמעון מזרחי. "שמעון הוא אחלה גבר", אומר אילן השועל. "הוא דאג פה לכולם לכרטיסים. שאף אחד לא ייתקל בבעיות. למרות זאת אנחנו יודעים שעדיין מדובר בסיפור יקר והרבה לא יכלו להגיע".

החלק השני של הנסיעה מחולק לשניים. החלק הראשון הוא שירי העידוד ובעיקר השטנה. גיא פניני זוכה לתפילת אבל מיוחדת. גם הפועל חולון לא זוכה לאהבה ואי שם, 500 קילומטר ממדריד פורצת שירה ארוכה "איפה אוהדי מכבי? במדריד? ואיפה אוהדי חולון? בפחים".

בחלק השני מתחילים לדבר על הערב. חישובים מהירים מראים שאפשר יהיה להגיע לבירת ספרד לקראת סוף המשחק בין צ'לסי לליברפול. גרנט ממש לא אהוב כאן. האוהדים מזכירים את הבונקר משנות התשעים ומקווים שיוסי בניון יביס אותו הערב. השיחות על גרנט עשו לכמה אוהדים לא טוב ובערך בקילומטר ה-400, חלקם מוכנים להודות שאולי במחשבה שנייה היה עדיף לטוס. בכל זאת, יש עוד 350 קילומטר בדרך.

הפסקה נוספת. יוסי הכושי מסביר לכולם שעם כל הכבוד לניצחון ההוא במדריד, צביקה שרף עדיין לא נחשב להצלחת ענק. הכעס הוא בעיקר על היחס לניקולה וויצ'יץ'. "זה לא מכבי בלי וויצ'יץ'", מסביר הכושי. "אם אין גביע שצביקה ילך הביתה. שיוכיח למה היה שווה להתייחס ככה לניקולה".

עולים חזרה לאוטובוס. הנהג מקרין את משחק הגמר במוסקבה בו מכבי מנצחת את טאו ויטוריה. על כל סל של אנתוני פארקר, מגיעה השתחוות קולקטיבית של יושבי האוטובוס. על השלטים כבר שתי ספרות בלבד במרחק הקילומטר עד מדריד. הטלפונים  מהארץ מבשרים שיוסי בניון בהרכב, אבל אחרי 5 דקות, דממה.  מישהו הפיץ שמועה שדידייה דרוגבה כבש, אבל SMSמהמערכת מרגיע את יושבי האוטובוס. עדיין אפס אפס.

אחרי 8 וחצי שעות מגיעים לבתי המלון ונשכבים מיד לישון. אין זמן כי בחמישי בבוקר צריך להתחיל להכין את התהלוכה מכיכר ארגנטינה למלון השחקנים, שהרי כולם יודעים שמדריד, לפחות לסוף שבוע אחד, צהובה.

צילום ארכיון: maccabifans
 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק