נדחתה הבקשה לדיון חוזר

יו"ר מכבי הרצליה, אריאל שיימן קיבל הבוקר הודעה כי נדחתה בקשתו לדיון חוזר בבית הדין העליון בפני 11 דיינים. המשחק החוזר ייערך ב-20 למאי

יום ראשון 04 מאי 2008
אשר גולדברג

יו"ר מכבי הרצליה, אריאל שיימן, זכה הבוקר להודעה כי בקשתו לדיון נוסף בעניין המשחק החוזר בין הרצליה לבית"ר ירושלים, נדחתה.

שיימן הגיש ערעור על פסק הדין של בית הדין העליון של ההתאחדות לפיו יבוטל הניצחון הטכני של הרצליה על ירושלים.

כידוע, בית הדין הקל מאוד על עונשה של בית"ר ואף החזיר לה את שתי הנקודות שהורדו לה, נושא זה פחות עניין את שיימן שהחליט לערער ולבקש דיון חוזר בהרכב של 11 שופטים.

למעשה לא היה מדובר בערעור, אלא בבקשה לדיון חוזר בו ינסו פרקליטיו של אריאל שיימן להוכיח כי העונש מנוגד לתקנון ההתאחדות לכדורגל וכפי שיש הגיון לשמור על הקבוצות שנאבקות בתחתית הליגה, כך יש לשמור על האינטרסים של מכבי הרצליה.

כאמור, הבוקר הוחלט שלא לערוך דיון  חוזר והמשחק ייערך ב-20 במאי.

בית"ר: עונש של הורדת נקודות אינו העונש המתאים להענשת קבוצה או אוהדים

גם בבית"ר ירושלים לא קיבלו באופן שישביע רצון את העונש. בהנהלת הקבוצה טענו כי העונש של הורדת נקודות אינו העונש המתאים להענשת הקבוצה, בגין התנהגות של קהל אוהדים. 

עוד מדברי המועדון: "לא ברור מה היא הסיבה כי עונש הפחתת הנקודות יופעל בעונה הבאה, לא מצאנו בהחלטה זו שום הסבר הגיוני או משפטי. 

"לצערה של בית"ר 'ב.יאיר' ירושלים, עונש הורדת 2 הנקודות בעונה הבאה ובמיוחד עונש התנאי החמור של 4 נקודות שיופעל בגין כמעט כל עבירה שיבצעו האוהדים בעונה הבאה, עלולים לפגוע פגיעה ספורטיבית קשה בקבוצה ואף להכריע את גורל האליפות, שלא על כר הדשא"

גם בקרב השחקנים ההחלטה לגבי העונש לא תורמת. קפטן הקבוצה, דוד אמסלם התבטא בנושא: "החלטה מאכזבת מאוד, עם כל העונש שקיבלנו עשו מזה יותר ממה שהיה. האוהדים צריכים להבין שהמצב לא פשוט, אסור להתפרע. אנחנו רוצים לחגוג בעונה הבאה אליפות עם האוהדים שלנו בכיף". 

גם הבלם הנוסף של הקבוצה, אריק בנאדו לא לקח את ההחלטה באופן רגוע: "יש כאן הרגשה לא הכי טובה, העונש הוא חמוד מידי וידענו שנקבל עונש, אבל לא כזה.

"לא מבין את בתי המשפט, שמנסי םלהעניש אותנו דרך הספורטיביות. אנחנו נראה את העונה הבאה כבר במינוס שתי נקודות וזה יכול להפוך למינוס שש נקודות על כל זריקת חזיז או קללה. כולם כאן עובדים קשה, והכל יכול להתפרק בשניה. קשה לנו, חייבים פתרונות יותר יצירתיים ויותר חכמים".  

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק