המשחק הכי מביך

עשור בדיוק אחרי משחק השרוכים מודה שחקן בית שאן דאז מאיר מליקה כי חבריו עזרו לבית"ר לזכות באליפות. אוהד הפועל, גל סוקולובסקי: זה היה ערב שבו נגמר הכדורגל. איתן מזרחי דווקא לא מסכים

יום ראשון 25 מאי 2008
שלמה חסיד
בדיוק היום לפני עשר שנים, ב-2 למאי 1998, התרחשה אחת הדרמות הגדולות בתולדות הכדורגל הישראלי, משחק שזכה לכינוי " משחק השרוכים". באותו משחק בו אירחה הפועל בית שאן את בית"ר ירושלים באיצטדיון קריית אליעזר, בית שאן לא עשתה מאמצים לבלום את בית"ר, בדרך לניצחון קליל בשיעור 2:3, שהבטיח לבית"ר אליפות על חשבון הפועל תל אביב. במיוחד זכור מאותו משחק בלם בית שאן איתן טייב שקשר את שרוכי נעליו באחת ההתקפות של בית"ר, במקום למנוע ממנה להבקיע.

עשור אחרי אותו משחק בלתי נשכח, חזרנו אל שלושה מגיבורי המשחק. איתן מזרחי, ששיחק באותו משחק בבית"ר; מאיר מליקה, שהיה אז שחקן בית שאן; וגל סוקולובסקי, שהיה ונשאר אוהד נלהב של האדומים – ושאלנו אותם מה הם זוכרים מאותו משחק.

גל סוקולובסקי: "כל אוהד הפועל יזכור את המשחק הזה עד סוף ימי חייו. זה היה ערב שבו נגמר הכדורגל. אני באותן דקות הייתי ביציע בבלומפילד אחרי שהפועל תל אביב ניצחה את הפועל פתח תקווה. חיכיתי לתוצאת הסיום של המשחק בבית שאן, ואז בית"ר שמה את השער שקבע 2:3 לטובתה. התחיל מבול של טלפונים שהמשחק היה מכור. חיכינו לתוכנית הספורט בערב אבל אחר כך התברר שגם היא הייתה מכורה, ורק למחרת בעיתונים ראינו באמת את כל הבלאגן שהיה שם".

איתן מזרחי נשאר ברוח הבית"רית: "זה היה המשחק שבו זכינו באליפות. מבחינתנו האליפות הייתה מאוד מתוקה. נכון שבמשחק הזה היה לחץ בסוף, במצב של 2:2, קצת לחצנו, היינו קבוצה טובה, אטרקטיבית, הגענו להמון מצבים, וזה חלק מהמשחק. לא הסתכלנו ואנחנו אף פעמים לא מסתכלים על הקבוצה היריבה, אלא הסתכלנו רק עלינו בתור בית"ר ירושלים. בסופו של דבר ניצחנו וזכינו בצדק באליפות. השופט שנכח במשחק, איל צור, אישר את כשירותו. אולי זה היה נראה לא ספורטיבי, אבל זה היה ספורטיבי. ניצחנו והגיע לנו לנצח".

מאיר מליקה מודה: "במשחק הזה נפגע ערך הספורט. אני באופן אישי התאמצתי, אני רגוע בעניין. חונכתי במכבי תל אביב, ושם מחנכים אותך שערכי הספורט הם מעל הכול. חונכתי לבוא ולנצח כל משחק, וזה מה שבאתי לעשות גם במשחק הזה. חבל שחלק מהאנשים לא חשבו ככה. אני נקי כפיים, זה ברור לכולם. בכל זאת אני זה שבישלתי את שער השיוויון שלנו. אנשים אפילו כעסו עליי שאני נלחמתי יתר על המידה. לא הייתה מכירה. במכירה יש כסף על השולחן, אף אחד כאן לא נתן כלום ולא קיבל כלום, אז על איזה מכירה מדברים? אנשים נתנו את זה, ואני לא יודע אם בזמן המשחק הם יודעים מה הם עושים. לא יודע מה עבר לנגד עיניהם". 

עריכת וידאו: נפתלי חזקיה
צילום ראשי: מתוך שידור ערוץ הספורט

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק