ספאחיה? עזבו אותנו ממנו

נבאן ספאחיה הוביל את טאו ויטוריה לפיינל פור? את אוהדי טאו ויטוריה זה ממש לא מעניין. 2,500 מהם הגיעו למדריד (2,00 נוספים יגיעו אם תעפיל הקבוצה לגמר) וכמעט כולם טוענים שזה למרות איש אחד

יום חמישי 01 מאי 2008
שלמה חסיד שליח TELESPORT למדריד
נבן ספאחיה הוא כמעט בלי צל ספק, המאמן הכי ג'נטלמן, שאימן את מכבי תל אביב בשני העשורים האחרונים. צריך היה לראות את החיבוקים עם אנשי מכבי תל אביב, שפיטרו אותו יום אחרי הזכיה באליפות בעונה שעברה, כדי להבין כי האיש אינו נוטר טינה. 

אפילו אם צביקה שרף, גדול מבקרי העונה שעברה, ספאחיה לא חושב אפילו להתווכח. מספר דקות אחרי מסיבת העיתונאים הם יושבים יחדיו, מחליפים חוויות ומתפללים לגמר משותף. 

טאו ויטוריה עשתה העונה מצויינת בשלב הראשון של היורוליג. בשלב השני, היא העפילה ל-8 הגדולות, שם היא ניצחה את פרטיזן בלגרד. טאו היא גם הקבוצה הביתית הספרדית היחידה בפיינל פור, כך שיש לה סוג של "יתרון ביתי" במדריד.

אבל מתברר שמה שקורה בתל אביב קורה גם בויטוריה. 2500 אוהדים של טאו הגיעו למדריד. ההנחה של אנשי התקשורת כי 2,000 אוהדים נוספים יגיעו, אם הקבוצה תעפיל לשלב הגמר. 

רודריגו, אחד האוהדים של טאו, שאם כל הכבוד של ספאחיה, ההצלחה היא לא בדיוק שלו. "אנחנו לא אוהבים אותו יותר מדי. הוא נחמד, אבל הוא לא מאמן גדול באמת", אומר רודריגו ומוסיף: "הקבוצה שיחקה רע במרבית העונה. היה לנו הרבה מזל שלא פגשנו את פנאתינייקוס אלא את פרטיזן בלגרד, כי אחרת אין סיכוי שהיינו מעפילים לפיינל פור. 

"אנחנו כבר רגילים להיות במעמד הזה. אף אחד לא רוצה שהוא ימשיך בעונה הבאה, אבל ברור לנו שאם נזכה בגביע, אז הוא ימשיך ואז נסלח לו קצת. על פחות מגביע לא נתפשר. אם נפסיד בגמר או לא, אז תעזבו אותנו מספאחיה". 

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק