הם לא בלתי מנוצחים

שחקני מכבי תל אביב ערכו הבוקר במדריד אימון קליעות אחרון לקראת משחק גמר היורוליג הערב (22:00) מול צסק"א. הציטוט בכותרת שייך לשארפ. וויל ביינום מוסיף: "יש להם מגרעות ונצטרך לנצל את זה"

יום ראשון 04 מאי 2008
שלמה חסיד שליח TELESPORT למדריד

שחקני מכבי תל אביב ערכו הבוקר אימון קליעות לאחר שבמוצאי שבת ערכו את האימון המסכם לקראת משחק הגמר מול צסק"א, הערב בשעה 22:00, משחק בו תוכתר אלופת היורוליג לעונת 2007/08.

מצב הרוח במכבי תל אביב מרומם ובקבוצה מרגישים יותר מסיפוק מההצלחה הגדולה להגעת לגמר הפיינל פור, אבל איש בצהוב לא הטיל ספק בכך.

ניקולה וויצ'יץ', שזכה במכבי ב-2 גביעי אירופה, עבר עונה לא פשוטה: "אנחנו זוכרים מאיפה אנחנו באים ואנחנו פשוט חייבים לעשות שמח במדינה ומגיע לתושבים של ישראל. אני בטוח שזה לא יהיה פשוט, אבל ראינו את צסק"א ביום טוב שאפשר לנצח אותה".  וויל ביינום הוסיף: "יש להם מגרעות ואנחנו נצטרך לנצל זאת. זו צריכה להיות המשימה שלנו הערב".

בעידן החדש של מכבי, שהחל בסוף שנות ה-90, דרק שארפ הוא שחקן הסגל היחיד, שהיה שותף עימם לכל משחקי הפיינל פור.  בכל זאת, שארפ מתקשה לעכל את מה שקרה ביום שישי בערב. 

שארפ: "היו כבר מהפכים במשחקי פיינל פור, אבל מה שעשינו בחצי הגמר הוא כמעט חסר תקדים ולא בכל יום קבוצה סוגרת כזה פער ובכזה מעמד. אנחנו נגיע לגמר ולמטרה אחת והיא לזכות בגביע".

טל בורשטיין, שהגיע ללא מעט פיינר פור וזכה עם מכבי תל אביב ב-3 גביעי אירופה סיכם: "את משחקי הפיינל פור יש בעיקר דרך אחת לנצח וזה עם המון לב והקרבה.

"נכון שצסק"א שיחקה העונה טוב יותר ואין בכלל ספק שהם הפייבורטים, אבל קרה בעבר לא מעט במשחקי הפיינל פור של אירופה, שדווקא הקבוצה הכי פחות פייבורטית מתוך ה-4, היא זו שזכתה בגביע ויש סיכוי שזה יקרה גם הפעם".

לאחר האימון חלק אמש מאנשי מכבי תל אביב הלכו לערב הגאלה, והבוקר ערכו, כאמור, אימון קליעות.

במכבי תל אביב מעריכים שלא יותר מ-600 עד 700 צופים יצטרפו ל-3 אלף שגם הגיעו ביום שישי, עקב המרחק הרב מישראל והעלות היקרה של הטיסות, למרות שלאחר הדחתה של טאו ויטוריה, קל יותר להשיג כרטיסים במחיר סביר. 

טרנס מוריס, שחקנה של מכבי תל אביב נבחר לחמישיית העונה. יחד עימו נבחרו טרל מקנטייר מסיינה, טראז'ן לנגדון מצסק"א מוסקבה, טיאגו ספליטר מטאו ויטוריה ורמונאס שישקאוסקאס מצסק"א שנבחר גם לשחקן העונה. 

דמיטריס דיאמנטידיס מפנאתינאייקוס זכה בתואר שחקן ההגנה ואת פרס השחקן הצעיר של העונה קיבל דנילו גלינארי ממילאנו.

יותם הלפרין נבחר בחמישיית העונה השנייה.

 

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק