כדי שכולם יידעו מי מספר 1

כשצביקה שרף אימן את קבוצת נערים א' של מכבי ת"א, הוא הכריז "אני אהיה מספר 1 כמאמן במכבי ת"א". אשר גולדברג חושב שהאמירה נכונה, אבל כדי שכולם יחשבו כמוהו גביע אירופה חייב להיות שלו בעוד שנה

יום שני 05 מאי 2008
אשר גולדברג

כשצביקה שרף הוריד את הז'קט סמוך לסיום המשחק, וחולצת התכלת הייתה ספוגת זיעה, הדבר סימן לי את כניעת מכבי ת"א לצסק"א מוסקבה. הייתי עצוב עבורו האיש שלטעמי הוא המאמן מספר 1 בכדורסל הישראלי. רציתי לראות אותו סוגר מעגל, מניף את גביע אירופה אל-על, אבל התאכזבתי.

באמצע שנות ה-70, אימן שרף את קבוצת נערים א' של מכבי ת"א. עבדנו יחד ב"מוסך מיכללים" של אגד. עבדנו קצת, ודיברנו המון על כדורסל וכדורגל.

מוסר העבודה של מאמני הכדורסל של אותם ימים הרגיז את צביקה. רובם כדורסלני עבר גדולים, שלא התקדמו ולא למדו כלום. הם תקעו את עצמם ולא יצאו למרחב הפתוח להביא בשורה חדשה. בוקר אחד, בחדר משרדי, בעוד יום של דיבורי ספורט, קם צביקה שרף והלם על השולחן. לצידי ישבו גדעון טיש, משה גורן ויורם סרולביץ'.  קולו של צביקה הרעים: "אני צביקה שרף, אאמן את מכבי תל אביב. אני טוב יותר מכל המאמנים הנוכחיים, מכבי תל אביב איתי תהיה דבר אחר ומיוחד". הבטנו אחד על השני במבוכה אותה קטע גדעון טיש מכוכבי העבר של הפועל תל אביב בכדורגל שפלט:" אני מאמין לצביקה".

צביקה אמר, צביקה גם קיים. הוא מונה למאמן האלופה הנצחית, זכה בשלל אליפויות, הצליח גם בנבחרת וזכה לשם אדיר ולמספר רב של הצלחות ביבשת. אלא שלאורך שנות האימון שלו, היה חסר עוד דובדבן צהוב באמירה של שרף - "זכיה באליפות אירופה".

גם הגמר השלישי של שרף  הסתיים בלא כלום. האמירה של "בעל החלומות", עדיין חייבת את המעמד של הנפת גביע היורוליג. בתחילת השבוע במדריד, זה נראה קרוב, אבל גם רחוק. 

ולכן, צביקה שרף חייב להמשיך במכבי ת"א גם בעונה הבאה. שרף, חייב לבנות על חורבות הקבוצה הנוכחית, "מכבי ת"א חדשה". צביקה שרף הוא מכביסט צהוב, ילד שגדל ושיחק על מגרש הבלטות של המגרש הצמוד לקולנוע אוריון הנוסטלגי, כזה שכל החיים עבד קשה כי כך האמין, כראוי למאמן מוביל

יכול להיות שמבחינת רבים, האמירה של שרף במוסך אגד הגשימה את עצמה, אבל מבחינתי שלי, עדיין לא. כי בחודש מאי 2009, "החלום שלי", הוא להיות בפיינל-פור  בברלין, גרמניה, שם עם מכבי ת"א שלו, יניף סוף סוף שרף, את הדבר שהכי ראוי לו. -  "גביע האלופות של היורו-ליג".

כראוי, למאמן מספר 1 בישראל
 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק