הן קוראות אותה על עיוור

שחר פאר בצרות? תלוי את מי שואלים. שלמה צורף שהציטוט בכותרת שייך לו, חושב שכן. אנה סמאשנובה מנסה להרגיע, ועמוס מנסדרוף רומז: "פאר צריכה להיזכר איך היא הצליחה לפני שנה ולעשות את אותו דבר"

יום שלישי 06 מאי 2008
מערכת TELESPORT
ההפסד המביך של שחר פאר אתמול בברלין למדורגת מספר 102 בעולם, סבינה ליבסקי, העלה שוב לא מעט סימני שאלה בעניין ההתנהלות המקצועית של פאר בחצי שנה האחרונה. צמד המאמנים הספרדים, גבריאל אורפי וקונצ'יטה מרטינז, שהחלו לעבוד עם פאר בסוף 2007, עדיין לא סיפקו תוצאות ולא מעט ראשי מקצוע נשמעו כממליצים לפאר לחזור ולהתאמן אצל חוזה היגרס והמאמן הישראלי, עודד טייג.

שאלנו מספר לא מבוטל של טניסאי עבר ואנשי מקצועי שונים והדעות חלוקות. שלמה צורף, לשעבר קפטן נבחרת ישראל וכיום פרשן טניס, נשמע חד וברור: "לשחר פאר יש בעייה קשה בהגשה שלה. יש לה לא מעט בעיות טכניות, אבל עניין ההגשה הוא הכי מהותי. לא ראיתי שהספרדים קידמו אותה בכלום בנושא הזה. היום, שחר פאר מוכרת בטניס העולמי, וכל מאמן מכיר אותה. ולכן, כל ילדה בת 18 פשוט קוראת אותה על עיוור. פאר שחקנית מצוינת, עם נתוני גוף מצוינים, אבל לוקה בחלק הטכני וכאן המאמנים אשמים".

אנה סמשנובה, שדורגה בעבר במקום ה-15 בעולם, מנסה להרגיע: "זה קורה בטניס. זה קרה גם לי ואסור לשחר להתרגש. יש תקופות פחות טוב וזה מה שקרה הפעם". גם עודד יעקב, קפטן נבחרת הנשים, מנסה להרגיע: "את מה שיש לי להגיד לשחר, אני אומר לה בארבע עיניים. אני יכול רק להבטיח שפאר תציג בקרוב את הטניס המצוין שהיא הציגה ב-2007".

אז מה עובר על שחר פאר? ואם יש לכך פתרון? קשה להסביר וקשה לדעת. אחד הטניסאים הבכירים בישראל, הסכים לחוות את דעתו אך שלא לייחוס: "כל הטניסאיות שמדורגות 30 ומטה הן חלשות מאוד. שחר הרבה מעבר לרמה הזאת ונכון שיש הפסדים ויש גם תקופות כאלה, אבל משהו רע מאוד עובר עליה. אני יודע שלפני המפגשים בפדרציה היא קצת התבודדה וכנראה קצת לא הייתה בפוקוס. חילופי המאמנים לא עזרו לה. האנשים הקרובים אליה המליצו לה להחליף מאמנים כי תמיד הדשא של השכן נראה יותר ירוק. אבל כדאי לשחר לזכור שעם צוות המאמנים הקודם היא הגיעה מרחק נקודה מחצי גמר גראנד סלאם והייתה בדרך לעשירייה הראשונה. אין שום היגיון בלהחליף מאמנים במצב כזה".

עמוס מנסדרוף, בכיר טניסאי ישראל בכל הזמנים, מפרגן לפאר, אבל בדבריו גם הוא אומר כי כדאי לפאר לחזור לצוות המאמנים הקודם שלה. מנסרדוף מסכם: "קודם כל שיהיה ברור שמותר להפסיד גם לטניסאיות חלשות מאוד. זו מהות הספורט ולא היה ספורט אם כל הזמן הטובים היו מנצחים. אני יכול  להמליץ לשחר שני דברים. הראשון הוא שהיא צריכה לעבוד עכשיו קשה, מאוד קשה, מאוד מאוד קשה. השני הוא שכדאי לה לחשוב איך היא הגיעה לאן שהיא הגיעה לפני שנה, ופשוט לחזור על אותם הדברים". 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק