כולנו נקוד קידה למלך

תהלוכה ברחובות עם זמבורות, זיקוקין, רקדניות, הופעות של מיטב אומני ישראל. אבי נמני יערוך בקרוב את ההופעה האחרונה בקריירה והאוהדים בטירוף גם מהחשש הגדול: מספר 8 ימשיך ללבוש אזרחי עקב קרבות התחתית

יום רביעי 07 מאי 2008
שלמה חסיד

בעוד שבועיים עד שלושה, אולי במשחק הביתי מול מכבי פתח תקוה ואולי במחזור האחרון מול בני יהודה, אמור אבי נמני, קפטן מכבי תל אביב בעשור האחרון, לערוך את הופעת הפרידה שלו.

הופעת הפרידה אמורה היתה להיערך כבר בחודש אפריל, אבל ההסתבכות הבלתי נגמרת של מכבי בקרבות התחתית  גרמה לדחייה  נוספת ובקבוצה לא רוצים לחשוב על תסריט לפיו היא לא תתאפשר עד תום העונה.

במידה ונמני יודיע מבעוד מועד על רצונו לשחק מספר דקות כדי לתת כבוד לאוהדים, תישלף תוכנית המגירה של ארגוני האוהדים שהחליטו להתאחד לכבוד המאורע במיוחד.

אז מה יקרה שם? לא ממש ברור, אבל חגיגה גדולה תהיה. אורי משיח, חברו הטוב של נמני מנדב מידע: "זה יהיה האירוע הכי גדול בתולדות הכדורגל בישראל. נעשה תהלוכה גדולה. עדלאידע ברחבות תל אביב, עם תופים וזמבורות. נלך עם אבוקות ביד ונוריד את השמיים עד שכל העיר תדע מה קרה באותו יום שגדול שחקני מכבי תל אביב בכל הזמנים, יורד בפעם האחרונה מכר הדשא ולמען יידעו שאבי נמני  ומכבי תל אביב זה שני דברים שאי אפשר להפריד ביניהם. 8 זה בדם, אבל נמני לעולם".

שי מזרחי, עוד חברו קרוב של נמני ממשיך באותו הטון: "החגיגות בבלומפילד יחלו כמה שעות לפני המשחק ויסתיימו כמה שעות אחריו. נעשה לנמני הילולה בסגנון חסידי חב"ד שעשוי בשביל הרבי מלובאביץ'. אנחנו אוהבים אותו לא פחות מהקבוצה. זמרי צמרת מהליגה הראשונה כבר התנדבו להופיע בחינם. אתניקס ושלומי שבת כתבו שיר, פבלו רוזנברג גם. דידי הררי ינחה, רקדניות יעודדו ואוהדי מכבי מכל הארץ יבואו כדי לקוד קידה למלך הפורש ממשחק פעיל. לא היה דבר כזה ולא יהיה דבר כזה בכדורגל שלנו".

נציג מארגון השחקן ה-12, אביב חברון, הבטיח: "אבי נמני זו דמות שמקובלת על כל ארגוני האוהדים, האולטראס, השחקן ה-12 וכל השאר. מדובר בדמות שנתנה הרבה כבוד ואנחנו צריכים להחזיר. משחק הפרישה שלו צריך להיות אירוע שיימשך על פני כמה ימים". 

ומה יקרה אם הדבר לא יתאפשר ומכבי תל אביב תמשיך בקרבות התחתית? חברון מסביר: "אני בטוח שראשי מכבי תל אביב יבינו שצריך להביא לכאן קבוצה ברמה עולמית כדי לחגוג את הפרישה שלו. מיותר לציין שאנחנו נקנה לו מתנה גדולה ומושקעת כדי שנמני יתרגש. מה שיפה אצלו זה שהוא עממי ואוהד כמונו ותאמינו לי שזה יהיה קרנבל שמקביל לזכייה באליפות".

כאמור, אחת הבעיות שיכולה להיווצר היא אם מכבי תמשיך להיות שקועה בתחתית. יש לציין גם כי מכבי אמורה לסיים את העונה במשחקים מול הפועל כפר סבא בחוץ ובני יהודה בבלומפילד, משחקים שעשויים להכריע לכל התחתית. לא ברור גם האם ההתאחדות תאפשר חגיגה מיוחדת. 

טל מלכה, מראשי האולטראס לא נבהל: "האמת שהכנו לאבי נמני אירוע גדול ליום ההולדת בסוף אפריל, אבל דחו את המחזור ולכן אי אפשר היה  לחגוג. במשחק האחרון שלו מצפים כמה הפתעות שעל חלקם אני לא יכול להרחיב. צריך להבין שהמלך הולך הביתה".

צילומים: עודד כהן, המכבי,דוט קום

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק