בגץ דחה העתירה של הפועל

בג"ץ החליט להתעלם מהעירעור החוזר של הפועל ת"א, שדרשה לבטל את העונש לשחߧ ללא קהל מול מכבי חיפה והמשחק מול הירוקים ביום שבת ייערך מול בלומפילד ריק

יום חמישי 11 ספטמבר 2008
אשר גולדברג

אחרי שבית הדין הגבוה של ההתאחדות דחה אתמול (רביעי) את הערעור של הפועל תל אביב על עונש המשחק ללא קהל מול מכבי חיפה, החליטו ראשי האדומים לפנות לבג"צ. 

בהפועל ת"א עשו ניסיון נושא וקיוו שבג"ץ יתחשב ויבטל את העונש שהטߙלה עליהם ההתאחדות, אולם בית הדין הגבוה לצדק החליט היום (חמישי) שלא להתערב והשאיר את העונש על כנו. 

המשמעות היא שהמשחק בין הפועל ת"א למכבי חיפה ביום שבת ייערך ללא קהל, במקום שבלומפילד יהיה צבוע בירוק ואדום.

כזכור, הפועל Ӡענשה בעקבות זריקת רימון עשן מול הכח ר"ג, ועל הקריאות הגזעניות באותו המשחק, ונגזר עליה לארח את חיפה ביום שבת ללא קהל.

הפועל ת"א סברה שההליך המשפטי שהתנהל ע"י בית הדין של ההתאחדות לכדורגל נߕהל בצורה רשלנית ומתנשאת. לטענתם, מצד אחד לא דרש בית הדין מתובע ההתאחדות מר אבן עזרא להוכיח את טענותיו ומצד שני לא איפשר לקבוצה להביא שום ראיה לתמוך את טענותיה. 

בשל כך, החליטו ראשי המועדון להגיש הבוקר עתירה לבית הדין הגבוה לצדק, ובה דרשו בין השאר להוציא צו ביניים שיורה להתאחדות על קיום המשחק נגד מכבי חיפה עם קהל ובמועד שנקבע.

תובע ההתאחדות, שלום אבן עזרא, טען בדיון: "לדעתי צריך להשאיר את העונש. הם ביקשו לדחות את הדיון רק̠בגלל שהמשחק הקרוב הוא מול מכבי חיפה. זה אסון אם תחליטו לבטל את העונש, זה עונש קל שהיה צריך להיות כפול מזה".

מן העבר השני, אבי חימי, עורך דינה של הפועל ת"א טען: "אני סבור שההחלטה של בית הדין שגויה. ערכי משפט בסיסיים לא זכו ולא להתייחסות המינימלית ביותר. הגיעה העת שערכאות מוסמכות יבחנו את תוקפו של התקנון ואת המשמעויות הנובעות ממנו".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק