סופךת: המשחק ללא קהל

בג"ץ החליט להתעלם מהערעור החוזר של הפועל ת"א,שדרשה לבטל את העונש לשחק ללא קהל מול מכבי חיפה. האדומים הגישו ערעור לבית המשפט המחוזי ונדחו

יום שישי 12 ספטמבר 2008
אשר גולדברג
 תמה הסאגה. הפועל תל-אביב תארח מӗר, בשעה 19:30, את מכבי חיפה באיצטדיון בלומפילד ללא קהל. זאת לאחר שהבוקר נדחתה הפועל תל-אביב גם בערעור אותו הגישה בבית המשפט המחוזי.

אחרי שבית הדין הגבוה של ההתאחדות דחה ביום רביעי את הערעור של הפועל תל אביב על עונש המשחק ללא קהߜ מול מכבי חיפה, פנו ראשי האדומים לבג"צ. 

בהפועל ת"א עשו ניסיון נוסף וקיוו שבג"ץ יתחשב ויבטל את העונש שהטילה עליהם ההתאחדות, אולם בית הדין הגבוה לצדק החליט אמש (חמישי) שלא להתערב והשאיר את העונש על כנו. 
̍
לאחר שגם עתירה זו נדחתה, פנו בהפועל תל-אביב לבית המשפט המחוזי ושם קיבלו את היחס הראוי: "יש לקיים דיון בדחיפות בטרם יתקיים המשחק". הדיון, שהחל הבוקר בשעה 09:00, נמשך כשעה וחצי ובסופו של דבר הוחלט שהקבוצה תארח את מכבי חיפה ללא קהל.
<͢r/> כזכור, הפועל נענשה בעקבות זריקת רימון עשן מול הכח ר"ג, ועל הקריאות הגזעניות באותו המשחק, ונגזר עליה לארח את חיפה ביום שבת ללא קהל.

הפועל ת"א סברה שההליך המשפטי שהתנהל ע"י בית הדין של̠ההתאחדות לכדורגל נוהל בצורה רשלנית ומתנשאת. לטענתם, מצד אחד לא דרש בית הדין מתובע ההתאחדות מר אבן עזרא להוכיח את טענותיו ומצד שני לא איפשר לקבוצה להביא שום ראיה לתמוך את טענותיה. 

בשל כך, החליטו ראשי המועדון להגיש עתירה לבית הדין הגבוה לצדק, ובה דרשו בין השאר להוציא צו ביניים שיורה להתאחדות על קיום המשחק נגד מכבי חיפה עם קהל ובמועד שנקבע.

תובע ההתאחדות, שלום אבן עזרא, טען בדיון: "לדעתי צריך להשאיר את העונש. הם ביקשו לדחוߪ את הדיון רק בגלל שהמשחק הקרוב הוא מול מכבי חיפה. זה אסון אם תחליטו לבטל את העונש, זה עונש קל שהיה צריך להיות כפול מזה".

מן העבר השני, אבי חימי, עורך דינה של הפועל ת"א טען: "אני סבור שההחלטה של בית הדәן שגויה. ערכי משפט בסיסיים לא זכו ולא להתייחסות המינימלית ביותר. הגיעה העת שערכאות מוסמכות יבחנו את תוקפו של התקנון ואת המשמעויות הנובעות ממנו".

תגובות

טלספורט בפייסבוק