המופע של פאנטני

ליגת העל: הדרום אפריקאי של מכבי חיפה כבש שלושער מרהיב, שלא הספיק בתיקו 3:3 מול מכבי תל אביב, שהשיגה נקודה חשובה. מסודי (צמד) ומלול כבשו למכבי

יום ראשון 11 מאי 2008
אשר גולדברג

חבל שדווקא במשחק רב שערים, קרית אליעזר היה דליל בקהל. מכבי חיפה ומכבי תל אביב נפרדו בתיקו 3:3, במוקד המשחקים של המחזור ה-31 בליגת העל. הנקודה לזכות מכבי, ריחקה את הצהובים לכדי 5 נק' מהרצליה.

כל מי שהגיע לקרית אליעזר היום (ראשון) נהנה. לא הגנות יוצאות דופן נראו על הדשא, אלא בעיקר שחקני התקפה שחיפשו לכבוש. בראש ובראשונה, טמבינקוסי פאנטני, שהרשים שוב לאחר שלושער נהדר לזכות הירוקים. 

החלוץ הדרום אפריקאי היה חד בכל מהלך, ונראה כי העסקה על מכבי חיפה תשתבח בחלוף השנים. לגבי השוער המחליף יולזרי, לא כך הוא רצה לתרום במשחק הבכורה של העונה.

לגבי היריבה? מכבי תל אביב הייתה טובה יותר, שלטה יותר במשחק, אך לא האמינה מספיק בעצמה. חלק ניכר מהעונה העגומה, זהו החוסר ביטחון של השחקנים, שאיבדו את האמונה בעצמם. מכבי תל אביב (35) התרחקה לכדי חמש נקודות ממכבי הרצליה (30). 

מילה טובה לאלן מסודי, שכבש צמד, ונראה לאחר השער כרומז לקהל ולצוות המקצועי של מכבי חיפה, שויתר עליו בתחילת העונה.  ולגבי תפוקת השערים, האם לכך התכוון אבי לוזון כשהמטרה הגדלת הליגה?

מחצית ראשונה: פאנטני חגג צמד

הפתיחה הייתה של הצהובים, שבאו יותר נחושים למשחק. התקפה פשוטה שהחלה עם ארז מסיקה באגף שמאל, קאמנן נגח בנגיעה ראשונה אחורה ושלח את הכדור ישירות לאלן מסודי, שנשאר לא מכוסה ומקרוב הקונגולזי כבש - 0:1 צהוב בקרית אליעזר. 

לאחר השער הרגיש רנאטו ברע, והוחלף על ידי אושרי גיטה. לאחר כניסתו של החלוץ הצעיר, הגיע השוויון. הגבהה מצויינת של אלון חרזי, ליקט את ראשו של פאנטני, שכבש מצויין - 1:1 בהר הכרמל. 

ארבע דקות לפני תום המחצית הארשונה, אותו תרחיש ואותו שער. אלון חרזי הצטרף להתקפה ושלח כדור מדוד, ישירות לראשו של פאנטני, שכבש צמד במחצית אחת - 1:2 מהפך לחיפה. 

מחצית שנייה: מרבה שערים, מרבה הנאה

מכבי חיפה המשיכה לחלום בפתיחת המחצית השנייה, ושוב מכבי מצאה הגנה חלולה. מסיקה מסר מצויין לתוך הרחבה לכיוון שיבחון, שמסר בנגיעה מהירה לכיוון מסודי, שהיה בעמדת נבדל והקונגולזי השלים צמד - 2:2 בהר הכרמל. 

משחק מרובה שערים, כבר אמרנו? בהתקפה המהירה הנגדית, אלון חרזי, בבישול שלישי הגביה ברגל שמאל, ישירות לפאנטני, שהשלים שלושער יוצא מהכלל - 2:3 למכבי חיפה. 

בדקה ה-70 כמעט כמעט ראינו עוד שער של פאנטני. החלוץ המצויין של מכבי חיפה הכניע כבר את יבריץ', אבל הסיומת הייתה גרועה, כאשר הכדור עלה מעל החיבורים. 

סיפור השערים לא הסתיימו. כניסתו של דור מלול הפריחה משב רוח מרענן. התקפה מצויינת של הצהובים, שהחלה אצל רודי חדד, לשיבחון ומשם לדור מלול שבנגיעה אחת כבש - 3:3 שוב שוויון בקרית אליעזר.

מכבי חיפה: יהב יולזרי; פיטר מסיללה, דקל קינן, דייגו קרוסה, אלון חרזי (אייל משומר, 87); בירם כיאל, גוסטבו בוקולי, ג'ובאני רוסו, ליאור רפאלוב, רנאטו (אושרי גיטה, 14); טמבינקוסי פאנטני.

מכבי ת"א: דרגוסלאב יבריץ', רביד גזל, ג'ו ביסארה (רודי חדד, 46), משה מישאלוב, ארז מסיקה; ג'ונתן אסוס, דן רומן (דור מלול, 75), ליאור ג'אן, יוסי שבחון, אלן מסודי (אורי שטרית, 84) ; יאניק קמנאן.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק