לא נורא אברם

ביחס לכל, נתן גרנט עונת בכורה מצויינת, נאבק ראש בראש על האליפות עם היונייטד, ניצח בבית את הגדולות וסיים במקום השני המצויין

יום שני 12 מאי 2008
עובד קראוס

 בשבוע שעבר קיווינו לנס נוסף מצד צביקה שרף מול צסק"א מוסקבה וקיבלנו מאטורה מסינה זאפטה למציאות. השבוע דאג אלכס פרגוסון לצנן את ההתלהבות בעם היושב בציון ולמנוע מאברם גרנט שלנו אליפות פרמייר-ליג היסטורית.

איש לא יכול לבוא בטענות לגרנט שנכנס למושב הטייס, כשהמטוס מתנדנד ותנאי מזג האוויר סוערים ומאיימים להפילו. ביחס לכל, נתן גרנט עונת בכורה מצויינת, נאבק ראש בראש על האליפות עם היונייטד, ניצח בבית את הגדולות וסיים במקום השני המצויין, הישג שבליגה כמו זו האנגלית, יכול להיחשב ליותר מאליפות במדינות אחרות.

כמו במקרה מכבי וצסק"א, אם הייתה צ'לסי חומדת את האליפות ברגע האחרון זו הייתה גניבה כי להפרש השערים בכל זאת יש חשיבות: הוא מבהיר שמנצ'סטר יונייטד הבקיעה יותר, הכריעה יותר ושכנעה יותר. על זה מגיע לה את כתר האליפות.

בגמר הצ'מפיונס זה יהיה כמובן סיפור אחר. גם כאן, כמו גם בליגה, אין לגרנט מה להפסיד. במקרה הגרוע הוא יהיה פינאליסט בשני המפעלים החשובים ביותר מבחינת מועדונו ובמקרה הטוב – הוא יהיה אלוף אירופה. והוא יהיה.

כפויי טובה

נו, מה תגידו על אנשי מכבי ת"א כדורסל? גמר יורוליג כבר לא טוב בשבילם... לקח צבי שרף קבוצה גמורה מינוס, עם שלושה שחקנים מרכזיים פצועים, הביא אותה פסע מגביע אירופה ועכשיו משחקים איתו על עתידו...

אילו אני בעלי מכבי ת"א, אני מחכה לשרף במלון אחרי גמר גביע אירופה עם זר פרחים ביד אחת וחוזה לשלוש עונות ביד שניה.

עם כל הכבוד לדייויד בלאט (השיג באירופה פחות משרף עם הרכב טוב יותר) ולשרון דרוקר (מאמן מצויין שראוי לאמן במכבי, אך לא יזיק לו להשתפשף בקבוצת יורוליג אחרת בשלב ראשון), צביקה שרף הוא תעודת ביטוח למכבי ת"א.

בקיץ טעה כשהסכים להיות מנכ"ל וויתר על החלומות שעוד יכול היה להגשים בכדורסל, אך רצה אלוהים והגורל, שהראו לו כי לא רק שכוחו עוד במותניו, אלא שמאמני היבשת האחרים פשוט עושים במכנסים על ידו.

בסופו של דבר, שרף יקח את האליפות בישראל כי למשחקים החשובים באמת, מכבי תתייצב ותיקח עם כל הניסיון והמסורת את הקופה. במקום לתת לשרף לבנות כבר מעכשיו משהו חדש ורציני על חורבות ההימורים הקודמים של ראשי הקבוצה – הם מתנהגים כמו כפויי טובה מהדרגה הראשונה.

או שאולי בעצם ככה מגיע למאמן שלא מבין כלום בכדורסל...

מטפסים על ההצלחות של האחרים

את הניצחון של מכבי פ"ת העניקו לה הפועל כפר-סבא בכבודה ובעצמה על החמצות בלתי-נסלחות ויכולת נאיבית בהגנה וגם שחקן שהמאמן לא ספר וייצב לו את ההגנה.

את הריצה המטורפת של בני-יהודה יש לייחס לעובדה שמאמן שהשחקנים לא רצו לשחק עבורו עזב וגם לעובדה שאף אחד לא מפריע לשחקנים שם לשחק (זאת לפי מה שהם אומרים).

כל זה לא מונע מאחרים לתפוס טרמפ על ההצלחות האלו ולנכס אותם לעצמם. אני מקווה שעוד ישנם בישראל כאלו המבינים בכדורגל ובהילכות הנכונות.

לא הכל קונים בכסף
 שוב ראינו במהלך שידור תקציר המשחק בין קריית-שמונה למכבי הרצליה, יחצ"נות לשלט שניתלה ודיווח על שיתוף פעולה בין הרשות למלחמה בתאונות הדרכים לבין קבוצת קריית-שמונה. קרדיט כמובן ניתן לבעלי קריית-שמונה... אותי לימדו שמצוות, אם עושים, עושים בסתר. אלו הדואגים לפאר בפומבי את מעשיהם הטובים ומצוותיהם, מסתירים בוודאי את הדברים הפחות טובים שהם עושים.

וחוץ מזה, הגיע הזמן שמי שצריך ילמד כי לא רק שלא הכל קונים בכסף, אלא יש דברים שכסף לעולם לא יוכל להשיגם.

 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק